„Svědci uvedli, ze chrti srnu štvali po louce a nakonec ji i napadli. Majitelka psů i přes jejich žádost, aby vyčkala na místě, odešla. Psovod městské policie zjistil, že srnka uhynula. Informoval proto mysliveckého hospodáře, který zajistí odvoz mrtvého zvířete," uvedla Eva Kněžourová, mluvčí královéhradeckých strážníků.

Jeden z chrtů útočících na jiné zvíře.Spravedlnosti ale mladá žena neunikla. Svědci totiž uvedli popis ženy i směr, kterým odešla. Strážníci se tak v okolí dopátrali, o koho se jedná. „Psovod proto kontaktoval majitelku psů v místě jejího bydliště. Dvacetiletá žena se chvíli snažila strážníka přesvědčit, že psy měla celou dobu na vodítku, teprve poté, co jí řekl, že jsou svědci, připustila, že je možné, že její psi mohli srnu strhnout," dodala Kněžourová.

Podle zákona je majitel za svého psa zodpovědný a jeho mazlíček nesmí ohrozit jiná zvířata. Žena tak bude čin svých psů muset vysvětlovat na magistrátu.

Opilec usnul na cestě, ztratil i doklady

Opilec spadlý z jízdního kola na silnici.Hradec Králové - Když se sedmašedesátiletý muž vracel baru, ztratil tašku s osobními věcmi i doklady.  Domů ale nedošel, usnul totiž uprostřed silnice vedle svého jízdního kola. Všiml si ho kolemjdoucí, který venčil psa.

Na hůře osvětlené silnici hrozilo nebezpečí, že postavy ležící na silnici si nemusí projíždějící řidič všimnout. Pokusil se ho proto probudit.

To se mu však nepodařilo, a proto požádal o vyslání hlídky městské policie. Strážníci muže probudili a ten jim řekl, že to trošku přehnal s oslavou.  Doprovodilo ho domů, předali ženě a nakonec také našli ztracenou tašku.