Dnes před soud již po několikáté předstoupí Josef Matouš a René Andrle, kteří jsou obžalováni z toho, že se podvodně obohatili o finance občanského sdružení PSK Velo Hradec Králové, jež provozuje královéhradecký  cyklistický tým PSK Whirpool –Author. Svými machinacemi měli způsobit škodu převyšující 24 milionů korun.

K soudu se v pondělí dostaví také čtyřiatřicetiletý indický lékař Remus Raju Anthraper, který podle obžaloby loni v červnu po žárlivé scéně na diskotéce shodil svou o deset let mladší přítelkyni jugoslávsko-vietnamského původu na chodník u Jiráskových sadů v Hradci Králové.

„Na Tylově nábřeží pokračovali v hádce a vzájemném napadání, při kterém došlo k dalšímu pádu poškozené na zem. Ta po krátké době začala ztrácet vědomí, a obžalovaný Anthraper ji proto položil na trávník vedle cesty a když se její stav nelepšil, přivolal po čase své známé a poškozenou dovezli do fakultní nemocnice," píše se v obžalobě. Žena na následky poranění hlavy zemřela. Anthraperovi hrozí až deset let vězení.

Den nato na lavici obžalovaných usedne také dvojice mužů, kteří údajně měli v prosinci 2011 zosnovat fingovaný únos. Martin Bohuněk a Karel Taube – Strümpf jsou obžalováni ze zvlášť závažného zločinu omezování osobní svobody.

V úterý 28. května a také o tři dny později opět zavítají do jednací síně hradeckého krajského soudu „staří známí" Řehákovi. Dva bratři a jejich matka měli ze zahraničí dovážet bez patřičných oprávnění samopaly, pušky i pistole a ve svém krámku s loveckými potřebami v České Třebové s nimi obchodovat.

Čtvrtek a pátek budou patřit nekonečné kauze správce konkurzní podstaty Drahomíra Růčky, který měl zpronevěřit téměř deset milionů korun. Naposledy v soudní síni své pochybení uznal a slíbit zaplatit škodu ze svého.

Fatálním krokem podle jeho slov bylo, že peníze z konkursu svěřil muži, který je měl zhodnotit. „Byla to moje naivní, hloupá chyba, za kterou ponesu zodpovědnost. Klient, kterého bych ovšem mohl nazvat spíše podvodníkem, mě bohužel jako advokáta nezbavil mlčenlivosti, proto nemohu říct více. Slíbil finance navýšit, ale nevrátil mi ani původní částku," zdůvodnil již dříve u soudu Růčka, kam peníze zmizely. Státní zástupkyně však tuto verzi odmítá.

Nová kauza
Krajský soud v Hradci Králové začne ve středu projednávat případ Kamila Nikla, který se měl podle obžaloby 9. února letošního roku v bytě v Královéhradeckém kraji pokusit v podnapilém stavu zavraždit přítomnou ženu.

„Po hádce zaútočil nožem na poškozenou tak, že středně až velmi intenzivním tlakem hrotu nože proti zadním partiím jejího krku, ženě způsobil bodné poranění v oblasti zadních partií krku, kdy bodný kanál pronikl do hloubky deset centimetrů. Toto poranění je třeba ze soudně-lékařského hlediska hodnotit jako útok proti životu poškozené. Důvodem je bezprostřední riziko vzniku poranění krčních struktur, velkých cév, nervů, dýchacích a trávících cest. K závažnějšímu následku nedošlo jen díky na obžalovaném nezávislých okolnostech a odbornému ošetření v nemocnici,"  píše se ve spisu.