VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Své problémy si matka vybila na synovi. Dostala podmínku

Královéhradecko – „Je to vaše poslední šance, paní obžalovaná. Jinak o děti přijdete a skončíte ve vězení."

25.10.2012
SDÍLEJ:

Hana S. před Krajským soudem v Hradci KrálovéFoto: Ondřej Littera

Těmito slovy ve středu ze soudní síně hradeckého krajského soudu vyprovodil předseda senátu Petr Mráka třicetiletou ženu z Chrudimska, které několik málo minut předtím uložil tříletý trest s odkladem na pět let. Žena si podmínku „vysloužila" za to, že v mezidobí let 2010 a 2011 týrala dnes šestiletého syna.

Polehčující okolnosti

Matka, které obžaloba kladla za vinu, že svého syna bila rukou, vařečkou, proutkem a dokonce ho měla několikrát pokousat, tyto činy částečně doznala.

Při popisu událostí, které vyvrcholily loni v srpnu, kdy  syna ve velmi podroušeném stavu shodila z postele a tloukla mu hlavou o zeď, často svá slova přerušovala pláčem.

Na okamžik, kdy žena svému dítěti v opilosti způsobila několik zranění (vše kvůli tomu, že otevřel sousedce, která cítila, že se z jejich bytu valí kouř), si však nemohla vzpomenout.  Podle spisu za synem vylezla na patrovou postel, kam před ní utekl, chytla jej za uši a hodila s ním z výšky nejméně 1,6 metru na zem. „Dále mu lámala prsty, kousala ho a po uchopení kolem krku s jeho hlavou několikrát silně udeřila o zeď," stojí v rozsudku.

„Ten den se u mě stavila kamarádka. Nad lahví vína jsem řešila existenční problémy a problémy s bývalým mužem. Mezitím jsem dala maso do trouby a zapomněla jsem na něj. Pak už si toho moc nepamatuji. Jen vím, že jsem syna zmlátila, ale nic víc," řekla žena u soudu.

Dodala, že své děti miluje a chtěla by vše napravit.

„Vím, že jsem měla problémy s alkoholem a řešila jsem věci nesprávně. Strašně mě to mrzí. Teď už přes rok abstinuji a také se snažím řešit všechny své problémy s psychology," řekla žena. Právě fakt, že se žena snaží vše napravit, přiměl tribunál k tomu, že jí nevyměřil vyšší trest, který byl v projednávané kauze od pěti do dvanácti let.

Soud dospěl k názoru, že u ženy šlo pouze o zkratkovité jednání. Navíc soudní znalec vyloučil, že by byla alkoholička. „Projevila vážnou snahu vrátit se k dětem. A to samé chtějí i děti samotné," řekl k rozsudku Petr Mráka.

Soud navíc ženě uložil několik pravidel, která musí dodržovat. Rozsudek přijaly obě strany a je tak pravomocný.

Co vše má žena soudem nakázáno

–  podrobit se vhodnému programu sociálního výcviku a převýchovy;
–  podrobit se vhodným programům psychologického poradenství;
– zdržet se požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek;
– na výzvu se na vlastní náklady musí podrobit testům na alkohol či jiné návykové látky a řádně respektovat pokyny  pracovníka  Probační a mediační služby.

Zdroj: Krajský soud Hradec Králové

Autor: Petr Vaňous

25.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení