Uplynulou sobotu 13. ledna po 23. hodině zaznamenali na kamerovém systému skupinku osob v Jaromírově ulici. Nejprve jejich pozornost upoutal jeden z mladíků, který se pohyboval poměrně nestandardně po vozovce. Tento „tanečník“ držel v ruce stříbrnou nádobku. Podezření, že se jedná o sprej, se záhy potvrdilo, když mladík posprejoval sloup lampy veřejného osvětlení. Hlídky vyslané na místo pak zjistili poškozené fasády domů i domovní zvonky. Hlídka pak mladíky dohledala v jednom z domů a předala celou věc k dořešení jaroměřským policistům. „K osobě pachatele můžeme uvést, že v minulosti byl již několikrát řešen hlídkami městské policie, například pro poškozování veřejně prospěšného zařízení,“ sdělili strážníci.

Zloděj rozbil okno a vlezl do kanceláře. Sebral fotoaparát a klíče  

Police nad Metují – K nahlášenému oznámení krádeže vloupáním do kanceláře jedné z firem v Polici nad Metují vyjížděli místní policisté ve čtvrtek 18. ledna. „Do kanceláře firmy vnikl po rozbití skleněné výplně dosud neznámý pachatel a po prohledání šuplat stolu našel a odcizil fotoaparát Canon a sedm kusů klíčů FAB,“ sdělila mluvčí policie Eva Prachařová a doplnila, že vzhledem k velkému časovému rozpětí krádeže, k níž podle majitelů došlo v době od konce listopadu do současnosti, ovšem nebude jednoduché jak fotografický přístroj, tak pachatele vypátrat. A k čemu zloději posloužilo sedmero klíčů, už zřejmě nezjistí vůbec nikdo. Za přečin krádeže vloupáním, jak policisté pobertovo jednání kvalifikovali, mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Alkohol, násilí i rozbitý televizor. Rozchod měl dramatickou dohru  

Náchodsko – Ve čtvrtek 18. ledna v časných ranních hodinách našli hronovští policisté na chodníku pětadvacetiletou slečnu. Přijeli totiž řešit oznámení o fyzickém napadení a rozbití věcí v domácnosti. Policisté následovali ženu do jejího bydliště, odkud nechtěl dobrovolně odejít dvaatřicetiletý bývalý přítel. Úřední autorita na něj sice na chvíli zapůsobila, pak ale odmítl s policisty spolupracovat, takže nakonec museli k předvedení na služebnu použít donucovací prostředky. „Tam se muž podrobil orientační zkoušce na drogy, která byla negativní, a dechové zkoušce na alkohol, která prokázala jedno promile v jeho dechu. Mladá žena nadýchala 0,6 promile a uvedla, že kromě absolvované fyzické potyčky jí bývalý přítel rozbil i její televizor,“ popsala mluvčí policie Eva Prachařová. Policisté incident zaevidovali jako přestupek proti občanskému soužití a přestupek proti majetku. Pak již zklidněného mladíka propustili k dalšímu jednání na svobodě.