Už byl čtyřikrát odsouzený za mravnostní delikty. Jenže podle všeho si nedal říct. Proto stojí Pavel Kolba před Krajským soudem v Hradci Králové jako obžalovaný ze znásilnění nezletilé.

A k tomu z několika dalších skutků: pohlavního zneužívání, obchodu s lidmi, ohrožování výchovy dítěte, svádění k pohlavnímu styku, nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a  jedy a z výroby a jiného nakládání s dětskou pornografií.

„Lze mít za prokázané, že se obžalovaný svého jednání dopustil," prohlásila státní zástupkyně Lucie Žabková.

Hlavním a nejvážnějším bodem obžaloby je znásilnění, kterého se měl dnes pětatřicetiletý muž dopustit v roce 2011 na tehdy čtyřleté dceři své přítelkyně. Mělo se to stát na dvoulůžku, kde holčička spala společně se svou matkou a Kolbou.

„Měli jsme pohlavní styk a všimla jsem si, že má jednu ruku pod peřinou, která se hýbala," popsala žena. „Hladil dceru přes kalhotky," vysledovala prý. „Ano, ležela s námi na dvoulůžku, ale odmítám to, skutečně mě to nevzrušuje," reagoval sám obžalovaný.

Policii také nabídl svou verzi, důvod, proč jej žena obvinila. Mělo prý jít o pomstu za to, že jí nedodal drogy. „Vyhrožovala mi tím, když jí neseženu pervitin," řekl.

To by mělo jakousi logiku, protože Kolba je obžalovaný také z výroby a distribuce drog. Přiznal se, že pomáhal shánět partě lidí, kteří vařili pervitin, potřebné propriety a navíc jim půjčil svůj dům, 
v němž mohli působit.

A co další obvinění?

V několika případech měl Kolba mít pohlavní styk s dívkami, kterým ještě nebylo patnáct let. A sám přiznal, že o tom věděl. Většinou se s nimi seznámil v práci, byl totiž řidičem autobusu.

„Věděl jsem, že jí je čtrnáct," mluvil o stycích s jednou z dívek. Svůj věk mu řekla, k tomu s ní komunikoval na Facebooku, kde měla napsáno, kolik jí je. „Ale bylo to dobrovolné," dodal. Podobnou verzi použil rovněž v dalších případech.

Stejně jako ve chvíli, kdy šlo o znásilněnou dívenku, i tady vysvětlil, proč jej dívky obvinily. Jednou ho prý udala ze žárlivosti, podruhé kvůli tomu, že si ráda vymýšlí. „A potřetí to prostě nechápu," pronesl.

Podle obžaloby také dohazoval dívkám klienty, čímž organizoval prostituci.

Taktika? Chtěli znevážit věrohodnost svědkyně, proto se spojili proti ní…
Bylo to poměrně bizarní spojenectví. Obžalovaný Pavel Kolba se při výsleších na policii spojil s mužem, který na něj měl právo být víc než naštvaný. S otcem malé dívenky, kterou podle obžaloby znásilnil tím, že ji osahával přes kalhotky.
Jak se to mohlo stát? Kolba byl přítelem jeho bývalé ženy, matky dítěte. A s ní nebyl po návratu z vězení muž zrovna v ideálním vztahu. Navíc se v té době s Kolbou kamarádil. Proto u policie tvrdil: „Neřekl mi, že by ji osahával." Právě s informací o tom, že se mu Kolba „pochlubil", však operovala jeho bývalá žena.
Důkazy však podle všeho mluví proti verzi dvou mužů. Svědčit o tom měl dokonce i jeden telefonát, v němž měl otec dítěte udeřit na Kolbu a vyptávat se ho, co udělal.