Potyčka se stala loni v říjnu  v ronovském klubu. Kolem třetí hodiny ranní podnapilý Čarný napadl muže, který do něj strčil. Bil ho pěstmi do obličeje, i když muž upadl a bezvládně ležel na podlaze. V dalším útoku mu zabránili účastníci diskotéky, oběti tak zřejmě zachránili zrak.

Čarný přiznal, že na mladíka zaútočil, odmítl však, že by ho tloukl, když ležel. Podle něj muž zranění utrpěl, protože se popral později před klubem.

Tuto verzi se snažily u soudu potvrdit dvě svědkyně, při výslechu se však ukázalo, že lžou. „Jejich výpovědi inicioval obžalovaný," konstatoval včera předseda senátu. Doporučil také státnímu zastupitelství, aby kvůli  nepravdivým výpovědím vyvodilo vůči oběma ženám důsledky.

Další svědkové uvedli, že Čarný ležícího muže skutečně tloukl. Zkrvaveného mladíka pak odvedl barman ven a u soudu  dosvědčil, že se tam už s nikým nepral.

Sám poškozený toho mnoho neřekl. Včera přiznal, že byl tak opilý, že si nic nepamatuje.  „O tom, co se stalo, mi někdo něco říkal, ale už nevím co," řekl subtilní mladík.

Čarnému přitížil také fakt, že za téměř stejný čin už byl trestán. Z věznice se vrátil před dvěma lety, krátce poté zfackoval a lehce zranil člověka a po roce nezvládl své chování na ronovské diskotéce.

Znalci k obžalovanému uvedli, že pokud nepije alkohol, nemá problémy, v podnapilosti je však násilnický.

Také předseda senátu na to muže, který se má brzy stát už počtvrté otcem, upozornil. „Jestli s tím něco neuděláte, budete v dohledné době stát u soudu pro vraždu," varoval Čarného.

Rozsudek nenabyl právní moci, protože obžalovaný si ponechal lhůtu k vyjádření.