V pondělí začíná Krajský soud v Hradci Králové projednávat obžalobu Karla Siglera a Martina Hoška. Údajně se dopustili krádeží aut, která upravovali a dále prodávali.

Rovněž začne jednání o podvodu, z něhož je obžalován Lukáš Altman. Falešnou hrou elektronické rulety způsobil téměř šestimilionovou škodu.

V pondělní stane před krajským soudem také Jiří Cimbál obžalovaný z vraždy. Před čtyřmi lety na Jičínsku v příkopu ubil, podřezal a ubodal svou spolucestující v autě. Udělal to z obavy, aby žena neprozradila, že ji sexuálně obtěžoval. Žena zemřela na následky poúrazového šoku spojeného s vykrvácením. Ani včasným lékařským zákrokem by se její život nedal zachránit. Obžaloba uvádí, že se Jiří Cimbál skutku dopustil ze zvlášť zavrženíhodné pohnutky a s cílem skutečně zavraždit.

Další projednávání krajského soudu bude v případě Petra Hejtmana. Ten je obviněn ze zneužívání informací v obchodním styku a ze zvýhodňování věřitele. Jako jednatel a společník jedné a zároveň většinový společník druhé firmy uzavřel smlouvy, kterými první společnost fakticky zbavil veškerého majetku, sloužícího k jejímu jedinému reálně fungujícímu podnikání. Veškeré takto získané finanční prostředky z prodeje majetku obratem použil výhradně na úhradu pohledávek druhé společnosti. Dále způsobil celkovou škodu téměř jeden milion a čtyři sta tisíc korun dvaceti věřitelům, protože přednostně splatil dluh třicítce jiných.

V pátek bude u krajského soudu pokračovat odročené líčení s dvaadvacetičlennou skupinou podvodníků z Pardubicka, Chrudimska, Svitavska, Trutnovska a dalších míst východočeského regionu. Jsou obžalováni ze série několikamilionových pojišťovacích podvodů. Soudní projednávání se táhne již od června loňského roku.

Hlavními obžalovanými jsou Libor Stryka, Tomáš Polívka, Jaroslav Blažek a Vladimír Akrman. Ti na pardubických pracovištích a kontaktních místech pojišťoven Alianz, České spořitelny a Kooperativy uzavírali smlouvy o havarijním pojištění vozidel i o placení pojistného. Potom sami nebo s dalšími obžalovanými osobami zinscenovali fingované dopravní nehody jako škodní událost.