"Muž měl po dobu 5 let bez živnostenského oprávnění organizovat a vést přípravný kurz pro uchazeče o zbrojní průkaz před zkouškami z odborné způsobilosti, který se skládal z teoretické přípravy, manipulace se zbraní a samotné střelby. Kurzu se mělo zúčastnit nejméně v 87 účastníků, od nichž inkasoval dohromady bezmála čtvrt milionu korun," uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.

Nejslavnějším českým pralesem je Boubín. Ale ještě do nedávna mu zdatně konkurovalo návrší kolem zámku v Náchodě. V džungli, která oblíbený zámek, kde se snoubí baroko s renesancí, obklopovala, by člověk horko těžko hledal nejen školku pro „pláňky a jader
FOTO: Okolí náchodského zámku se vrátilo o staletí zpět. Podívejte se

Obviněný je stíhán na svobodě. Za přečin neoprávněného podnikání mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. V případě prokázání viny mu bude odebrán zbrojní průkaz. "Výslednou výši trestu by mohlo ovlivnit i to, pokud by kriminalisté zjistili, že muž současně i jako zkušební komisař záměrně nenechával uchazeče o zbrojní průkaz při zkouškách neuspět, aby jim následně mohl doporučit svůj přípravný kurz," doplnila mluvčí.