Policie muže dopadla loni a plně automatické pěstírny umístěné v pronajatých halách označila za největší výrobny drog, jaké se jí podařilo v Královéhradeckém kraji odhalit. Moderní technika zajišťovala zavlažování, hnojení, svícení, ionizování, přívod a odvod vzduchu i topení. Na místě bylo zajištěno 79 kilogramů rostlinného materiálu ke zpracování.

Za hlavního pěstitele byl označen dvaatřicetiletý Petr V., spolu s ním byl obžalován i jeho tchán. Petr V. popřel, že by výroba a prodej drog byla cílem jeho podnikání. Uvedl, že se zajímal o bylinky a s konopím začal experimentovat, aby zkoumal jeho léčebné účinky. „Já rád bádám a zkoumám," řekl soudcům.

Ve skutečnosti prý chtěl pěstovat biozeleninu a vyvážet ji do Polska. Proto navázal kontakt  s polským občanem Pavlem G. Při jednom setkání si prý zakouřili marihuanu, a když  o ni cizinec projevil zájem, přislíbil mu ji. „Nabídl mu jsem mu to k jeho spotřebě, ale asi mi špatně rozuměl," uvedl Petr V. Polského občana pak policie zadržela nedaleko pěstírny s velkou taškou a 450 tisíci korunami.

Petr V., který podle rozsudku musí navíc zaplatit 700 tisíc korun, se vzdal práva na odvolání, zbylí dva muži si ponechali lhůtu k vyjádření.