Policisté proti nim už od června letošního roku vedou trestní stíhání. „Mladší ženu z dvojice policisté viní z organizátorství celého podvodního jednání. Ona podle všeho vymyslela jak a co, starší z dvojice zase k nekalému jednání zapůjčila svoji osobu, jméno a podpis,“ informovala Deník tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Podle výsledků šetření mladší žena svoji starší společnici vedla a radila jí, jak má postupovat, opatřila jí také nepravdivá potvrzení a pomáhala při jednání s úředníky v obchodě a v bankách.

„Obě ženy se tak společně pokusily v únoru loňského roku nejprve získat v jednom z náchodských obchodů na úvěr elektroniku. Tato transakce se jim podařila a odnesly si zboží v hodnotě 22000 korun. Ani jednu ze stanovených splátek však nikdo neuhradil. V týž den pak ještě ženy obešly dvě bankovní společnosti, kde žádaly, tedy vlastně ta starší za pomoci mladší společnice, o půjčky v hodnotě 190000 korun. Když narazily na obtíže se schválením, své žádosti dvakrát stáhly,“ prozradila nám k řpípadu Eva Prachařová.

Když obě podvodnice neuspěly s půjčkou, alespoň si zařídily bankovní účet a okamžitě z něj vybraly povolený kreditní limit ve výši 20000 korun. Ani ten však nikdo do současné doby nesplatil.

Policisté nejprve v létě zahájili vyšetřování a trestní stíhání starší ženy pro trestný čin úvěrového podvodu. V listopadu loňského roku rozšířili obvinění i pro mladší ženu pro organizátorství a v prosinci na obě ještě o dva další trestné činy, a sice úvěrový podvod a opět organizátorství ve stádiu pokusu.