V domnění, že v kufru automobilu budou mít věci v bezpečí, ponechali tam kabelku a sportovní vybavení. K večeru vyjeli v klidu na zpáteční cestu do Náchoda, kde jedna z žen zjistila, že v kabelce nemá peněženku. Následnou kontrolou zjistili i ostatní členové posádky, že byli také okradeni. Další žena přišla rovněž o peněženku a muž o kolečkové brusle. S peněženkami samozřejmě přišli nejen o finanční hotovost, ale i osobní doklady. Následně celou událost nahlásili na policii v Náchodě. Policisté událost zaevidovali a postoupili dle místní příslušností kolegům do Dobrušky.

„Celková škoda je odhadnuta na téměř osm tisíc korun. Z tohoto případu opět plyne poučení, že AUTO NENÍ TREZOR a že by lidé neměli své věci ponechávat ve vozidlech bez dozoru. Mnohdy se stává, že škoda, kterou pachatel způsobí poškozením vozidla při krádeži, několikanásobně překročí škodu na odcizených věcech," uvedla policejní mluvčí Libuše Holá.

Hasiči pomáhali u nehody, shazovali i hořící saze v komíně

Náchodsko – Ráno v 5.38 hodin vyjížděli profesionální hasiči z Jaroměře k uvolnění komunikace ve Velké Jesenici, kde došlo k dopravní nehodě dodávky a nakladače. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Po půl jedenácté dopoledne vyjeli profesionální hasiči z Náchoda na žádost zdravotnické záchranné služby, kde pomohli se snesením pacienta do sanitky z bytu v ulici Zahradní v Polici nad Metují.

K požáru sazí v komíně rodinného domu v obci Lhota pod Hořičkami vyjížděli v 17.29 hodin profesionální hasiči z Jaroměře spolu s dobrovolnými hasiči z Chvalkovic. Hasiči pomocí kominického