Do alkoholové pasti se přitom zdaleka nemusí dostat člověk, který usedne za volant bezprostředně po konzumaci alkoholu. Stejně zrádný a nebezpečný je tzv. zbytkový alkohol. Pro ten je charakteristické omezené vnímání. Řidič snadno něco přehlédne, je v útlumu, má opožděné reakce.

Ve středu krátce po půlnoci při provedené silniční kontrole náchodští policisté narazili na řidiče, kterého vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky. Ta ukázala první hodnotu 1,7 promile alkoholu, následně druhá pak 1,9 promile alkoholu v dechu. Muži hrozí za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky až rok ve vězení.

Nebezpečnou jízdou, bezohledností řidičů a nedodržováním předpisů dochází často i k vážným dopravním nehodám. Všichni účastníci silničního provozu si musí uvědomit, že porušováním dopravních předpisů a stoupající agresivní jízdou není možno zajistit bezpečnost v silničním provozu. I přes veškerou snahu policistů prováděním dopravních akcí a zvýšeným dohledem na pozemních komunikacích není na našich silnicích úplně bezpečno, neboť především řidiči a všichni účastníci silničního provozu musí být ohleduplní a mít společný zájem, a to je snížit počet dopravních nehod na našich silnicích.