Rekordmanem se stal hříšník, který jel 190 kilometrů za hodinu a vůz přetížený o 1750 kilogramů. „Dodržování pravidel silničního provozu a věnování se řízení řidičů vozidel jsme monitorovali z našeho autobusu, který po D11 jezdil. Pro skrytý dohled byla zapojena i vozidla Superb a Passat. Na stanovištích na 81. km dálnice D11 ve směru na Hradec Králové jsme měli vozidlo se zázemím jako mobilní lustrační pracoviště a mobilní váhu pro kontrolní vážení vozidel.  A tato kontrolní vážení odhalila, že téměř každá druhá dodávka do 3,5 t byla přetížená," potvrdila mluvčí královéhradeckých policistů Ivana Ježková.

Senioři zaplatili 40 tisíc, zboží nedorazilo

Hradecko - Podomní prodejci a předváděcí akce, stálý problém policistů. Podomní prodejci se díky naučeným záminkám dostávají do domů důvěřivých seniorů, předváděcí akce je zneužívá veřejně. Své o tom vědí i policisté z Obvodního oddělení Nový Bydžov, kteří v minulém týdnu zahájili trestní řízení pro podvod, který měl spáchat zatím neznámý pachatel.

Policii oznámení podali dva senioři. Ti se zúčastnili předváděcí akce na nádobí a oba se nechali zlákat ke koupi po výhře ve slosování, která byla nákupem podmíněná. Na místě zaplatili 40 tisíc korun a domů si odnesli tlakový hrnec, nádobí a dvě deky. Zbylé zboží, motorová pila, televizor a vysavač, mělo dorazit do 14 dní. Ani po 30 dnech senioři zboží v rukou nemají, firma na jejich výzvy nereaguje. Pachateli v tomto případě hrozí až dvouleté vězení.

Dva řidiči u Sadové se srazili s divočáky

Hradecko - Hned tři divočáci vběhli v pondělí večer pod kola dvěma řidičům na silnici u Sadové na Hradecku. Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn. „Profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská byli včera krátce po 17. hodině přivoláni ke střetu dvou osobních vozidel se zvěří. Osobní auta se srazila se třemi divočáky. Hasiči zajistili vozidla proti požáru a odpojili autobaterie," přiblížila okolnosti pondělního střetu mluvčí krajských hasičů Martina Žahourková.