K místu činu dorazila i zásahová jednotka, vzhledem k tomu, že nebylo jasné, zda jsou v ohrožení i civilisté. Její akce ale nakonec nebyla zapotřebí. Zbytečně přiletěl i zdravotnický vrtulník.

Oznámení o střelbě v rodinném domě přijali policisté na lince 158 před čtvrtou hodinou odpoledne. "Po příjezdu na místo hlídka v domě našla dvě mužské těla bez známek života," potvrdila policejní mluvčí Eva Prachařová. Podle muže ze sousedství se mělo jednat o otce a syna. 

K nahlášené události okamžitě vzlétl i záchranářský vrtulník, který bohužel odletěl s prázdnou. "Podle prvotních zjištění se mohlo jednat o osobní spory mezi nalezenými muži, žádná další osoba, která by se podílela na střelbě, nebyla zjištěna," dodala mluvčí. Zda se ale jednalo o vraždu a následnou sebevraždu ještě policisté vyšetřují.

Na místo události byla podle Evy Prachařové vyslána policejní výjezdová skupina k provedení nezbytných služebních úkonů a zajištění stop. Pro objasnění všech okolností tragické události nyní probíhá policejní vyšetřování, které na místě převzali kriminalisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.