Počátek divoké honičky měl ale kořeny krátce po osmé hodině na Policku, kde dosud neznámý pachatel odcizil starší vozidlo. Jednalo se o auto značky Škoda Felicia kombi, zelené metalízy s modrými zadními dveřmi. „Krádeže vozidla si všiml oznamovatel, který okamžitě ohlásil jeho odcizení," uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová, že policie měla rychlé informace o pohybu vozidla směrem ke státní hranici. Z českého území se řidiči za volantem kradeného vozu podařilo zmizet za kopečky. „Proto jsme požádali polskou stranu o součinnost při zadržení pachatele."

Bentley se řítilo rychlostí 218 km/h.
Rekordman na D11. Bentley se z Jaroměře na Hradec řítilo rychlostí 218 km/h

A právě za hranicemi se kolem deváté hodiny začala odehrávat dramatičtější část příběhu. Za hraničním přechodem v Kudowě-Zdróji řidič neuposlechl pokynu hlídky k zastavení a začal ujíždět před polskými uniformami směrem na Lewin Kłodzki a dále na Duszniki-Zdrój, kde policie zatarasila cestu. A tehdy začalo jít opravdu do tuhého.

„Řidič prorazil zátaras a při tom srazil policistu. Poté jeden z policistů vytáhl služební zbraň a třikrát vystřelil směrem za ujíždějícím vozidlem. Mířil na automobil, nikoliv na řidiče," uvedla Wioletta Martuszewska z okresního policejního ředitelství v Kladsku.

Automobil ale pokračoval ve zběsilé jízdě dál a zastavil až u lesa na okraji města Szczytna. Zde řidič vystoupil a začal utíkat pěšky.

Celníci v Náchodě zachytili odpad z Polska. Dopravci hrozí pokuta až 50 milionů
Celníci v Náchodě zachytili odpad z Polska. Dopravci hrozí pokuta až 50 milionů

Podle informací polského novináře Jacka Zycha řidiče na útěku v Polsku intenzivně hledají. „Do pátrání se zapojily stovky vojáků, policistů, hasičů, příslušníků pohraniční stráže a dobrovolníků," uvedl.

Vzhledem k tomu, že ujíždějící řidič srazil policistu, tak mu krádež automobilu za pár tisíc korun může přijít hodně draho. „Podle klasifikace jeho prohřešku by u nás řidiči mohlo hrozit za násilí proti úřední osobě nebo proti orgánu veřejné moci odnětí svobody v délce až čtyř nebo dokonce až osmi let," dodala Eva Prachařová.