V prvním případě zastavila hlídka městských strážníků po deváté hodině večerní devětatřicetiletého cizince, a to v Náchodě na sídlišti SUN. Po přivolání policistů a provedení dechové zkoušky se ukázalo, že má 3,43 a následnou zkouškou 3,63 promile alkoholu v dechu.

V druhém případě nezvládl řízení čtyřicetiletý řidič motocyklu, který havaroval na kruhovém objezdu v Jaroměři. „Na místo přijela hlídka policistů, která okamžitě pojala podezření, že muž je pod vlivem alkoholu. To následně potvrdila i provedená dechová zkouška, která ukázala hodnotu 1,94 promile alkoholu v dechu," popsala policejní mluvčí Lucie Konečná.

Třetí případ zaznamenali broumovští policisté, když se rozhodli v rámci běžného výkonu služby zastavit a zkontrolovat řidiče VW Passat. Jelikož byl z pětačtiřicetiletého cizince cítit alkohol, provedli s ním dechovou zkoušku, která odhalila hodnotu 3,14 promile alkoholu v dechu. Šofér tvrdil, že měl jedno pivo.

Ilustrační foto
VIDEO: Zmatená řidička hledala doklady a ústa si zakrývala mikinou. Řídila opilá

„Všem řidičům byla zakázaná další jízda a zároveň jim bylo odebrané řidičské oprávnění. Nyní hrozí mužům za ohrožení pod vlivem návykové látky až jeden rok ve vězení," konstatovala mluvčí a apelovala na řidiče: „Nebezpečnou jízdou, bezohledností řidičů a nedodržováním předpisů dochází k vážným dopravním nehodám. Všichni účastníci silničního provozu si musí uvědomit, že porušováním dopravních předpisů a stoupající agresivní jízdou není možno zajistit bezpečnost v silničním provozu." I přes snahu policistů prováděním dopravních akcí a zvýšeným dohledem na pozemních komunikacích není na našich silnicích úplně bezpečno, neboť především řidiči a všichni účastníci silničního provozu musí být ohleduplní a mít společný zájem, a to je snížit počet dopravních nehod na našich silnicích.

Zdroj: Youtube