Po oznámení loupeže na lince 158 policisté okamžitě začali po vozidle a pachatelích pátrat. U Petrovic na dané vozidlo hlídka narazila a začala ho vyzývat k zastavení. Na světelnou a zvukovou výzvu však řidič nereagoval a dále ujížděl směrem na Polici nad Metují, kde po projetí města vyjel směrem na Bezděkov nad Metují.

Na rovince v Bezděkově za jízdy spolujezdec vyhodil na silnici elektrocentrálu, které se naštěstí hlídce podařilo vyhnout. Další vyslaná hlídka mu u hotelu Na Mýtě v Bezděkově roztáhla zastavovací pásy, které mu propíchaly pneumatiky.

Řidič na propíchnutých pneumatikách dokázal ujet přibližně dalších 300 metrů a poté u železničního přejezdu zastavili. On i spolujezdec z auta vyskočili a dali se na útěk. Hlídka je začala pronásledovat, ale bohužel je po nějaké době ve velmi nepřístupném terénu ztratila z dohledu a již se je ve strmých svazích a skaliskách nepodařilo najít. Na pomoc při pátrání byl přivolán i policejní vrtulník. Bohužel ani on nebyl úspěšný.

| Video: Youtube

Ze svědeckých výpovědí a z místní znalosti policistů byli pachatelé ztotožněni. Jedná se o muže ve věku 36 a 39 let. Po starším je již od května vyhlášeno celostátní pátrání k dodání do vězení, kde si měl odpykat 10měsíční trest za zanedbání povinné výživy a 9měsíční za ublížení na zdraví. Je jedním z aktérů v případu těžkého ublížení na zdraví, o kterém bylo informováno v polovině května letošního roku a u kterého policisté již ukončili vyšetřování a státní zástupce podal obžalobu. Oba muži mají několik záznamů v rejstříku trestů.

Policie žádá občany, kteří by mohli poskytnout jakoukoliv informaci vedoucí k dopadení podezřelých mužů, aby zavolali na linku 158. Varuje však, aby se je nepokoušeli sami zadržet, protože jsou ozbrojeni noži.

Za trestný čin loupež hrozí pachateli trest odnětí svobody od 2 do 10 let.