Z těchto 20 řidičů mělo 8 lidí hodnotu přesahující 1 promile alkoholu, čímž se dopustili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlviem návykové látky. Jen na Náchodsku přitom provedená dechová zkouška odhalila vysoké hodnoty alkoholu u čtyř osob. Jedna z nejvyšších naměřených hodnot byla 3,14 promile alkoholu v dechu. V jednom případě se dokonce spolujezdec měl snažit podplatit policistu, aby věc dále neřešil.

Alkohol se přitom velmi výrazně podepisuje na způsobu řízení a schopnostech včas reagovat na aktuální situaci na komunikaci. Již při překročení hranice půl promile začíná převažovat negativní vliv na lidský organismus. U řidičů zvyšuje nejenom agresivitu a přeceňování řidičských schopností, ale má výrazný vliv i na periferní vidění. Do alkoholové pasti se přitom zdaleka nemusí dostat člověk, který usedne za volant bezprostředně po konzumaci alkoholu. Stejně zrádný a nebezpečný je tzv. zbytkový alkohol.

Alkohol je lidmi považován za tvůrce dobré nálady, jeho konzumace patří ke společenskému životu. Všichni si ale musíme uvědomit, že na silnici opravdu nepatří. Nebezpečnou jízdou, bezohledností řidičů a nedodržováním předpisů dochází k vážným dopravním nehodám. Všichni účastníci silničního provozu si musí uvědomit, že porušováním dopravních předpisů a stoupající agresivní jízdou není možno zajistit bezpečnost v silničním provozu. I přes veškerou snahu policistů prováděním dopravních akcí a zvýšeným dohledem na pozemních komunikacích není na našich silnicích úplně bezpečno, neboť především řidiči a všichni účastníci silničního provozu musí být ohleduplní a mít společný zájem, a to je snížit počet dopravních nehod na našich silnicích.