Případ je o to závažnější, že by možná nezůstalo jen u jedné vraždy, protože v případě potřeby měly být usmrceny také další osoby žijící s plánovanou obětí.

"K tomuto účelu měl obviněný poskytnout muži střelnou zbraň, jejíž funkčnost si ověřili zkušební střelbou, a čtyři kanystry s naftou a olejem," uvedla k odhalené přípravě vraždy policejní mluvčí Lucie Konečná.

Na případu vraždy ve stádiu přípravy pracovali kriminalisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje intenzivně od začátku února 2022. "Jejich práce byla na konci minulého týdne úspěšně završena, když obvinili 58letého muže z Náchodska pro podezření ze spáchání zločinu vraždy ve formě přípravy a z přečinu nedovoleného ozbrojování," uvedla policejní mluvčí.

Na konci listopadu 2021 měl tento obviněný vymyslet řešení svých dlouhodobých neshod majetkového charakteru, a to tím způsobem, že nabídl finanční výhody muži, kterého si měl najmout na zavraždění 33letého muže a v případě potřeby také dalších osob s ním žijících. "Zamýšlený vykonavatel není policistům neznámý. Jedná se o recidivistu, který před rokem opustil brány věznice, ale i nadále měl na území kraje páchat majetkovou trestnou činnost. Právě v rámci výslechu k jiné trestné činnosti sám oznámil chystaný trestný čin přípravy vraždy, čímž u něj zanikla v rámci tohoto případu trestnost a je v pozici svědka," prozradila Lucie Konečná, jak se o plánu policisté dozvěděli.

Dopravní nehoda u Jaroměře
Nejeli jste kolem? Kriminalisté hledají svědky úterní tragické nehody u Jaroměře

U objednavatele vraždy byly provedeny tři domovní prohlídky a jedna prohlídka jiných prostor, kdy byly nalezeny další nelegálně držené střelné zbraně, střelivo a zakázané komponenty zbraní. "Některé zbraně byly zakopány v zemi a nyní budou podrobeny balistické expertíze," zmínila policejní mluvčí.

V případě pravomocného odsouzení hrozí pachateli 15 až 20 let odnětí svobody nebo výjimečný trest. Kriminalisté podali na obviněného muže státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby a soudce návrh státního zástupce akceptoval. Kriminalisté na případu i nadále intenzivně pracují.