Od Jiřího Salavce a Tibora Zemana měla pod pohrůžkou násilí požadovat jejich budoucí oběť vrácení peněz a vysokých úroků za půjčku. Salavec se Zemanem se podle obžaloby rozhodli vyřešit nepříjemnou situaci po svém – likvidací věřitele. Obstarali si pistoli a slíbili peníze Pavlu Feierfeilovi, kterého si na špinavou práci společně najali.

Čtyři výstřely, dvě mrtvoly

Minulý rok v červnu pak vylákali svou oběť na polní cestu mezi obcemi Litič a Hřibojedy na Trutnovsku, kde ji Pavel Feierfeil střelil do hrudníku, čímž muže usmrtil. Tělo obžalovaní naložili do osobního automobilu mrtvého, kde seděla spolujezdkyně oběti, a s tímto vozidlem odjeli k Vamberku s úmyslem zbavit se nepohodlné svědkyně. Známou oběti, která se pokusila z auta uniknout, pak chladnokrevně zastřelili třemi ranami z pistole.

S mrtvými těly pokračovali společně k obci Sobotín na Šumpersku. Obě těla potom zahrabali v lese, přičemž první oběti navíc odcizili zlatý řetízek a hodinky značky Breitling. Tím mohli spáchat trestné činy vraždy podle paragrafu 219 trestního zákona a krádeže podle paragrafu 247, a hrozí jim tak i výjimečný trest. Na přelíčení si soudce Luboš Sovák nechal celý týden a v pondělí 30. července by mohl vynést rozsudek.