O oběť dokonce zlomil kladivo

Zvlášť krutá byla smrt sedmapadesátiletého muže v České Skalici, o něhož vrah dokonce zlomil mohutné kladivo. Případ se stal jedné dubnové noci roku 2012. Spolu s obětí popíjeli osudný den alkohol ještě dva muži, jeden ve věku 36 a druhý ve věku 41 let. Oba byli nezaměstnaní a zavražděný je u sebe nechal bydlet. Během popíjení se zřejmě kvůli penězům na alkohol začali slovně napadat, což vyvrcholilo fyzickým napadením nejstaršího z nich. Mladší z mužů oběť nejméně třikrát udeřil kladivem do hlavy, když ležela na zádech. Bil ji i rukama. Pravděpodobně by v útoku dál pokračoval, kdyby nezlomil násadu u kladiva.

Způsobil tak staršímu muži mnohočetná poranění hlavy a krvácení do mozku. Zraněného nechali oba muži být, pomoc mu zavolali až ráno. Ten při vědomí, ale neschopen pohybu, v nemocnici přežíval ještě dva měsíce, než zemřel. Oba muži se k trestným činům nedoznali ani pod tíhou svědeckých výpovědí a znaleckých posudků.

Umlátil ho jen tak na Nový rok

Smrtí skončila pěstní potyčka v obci na Broumovsku na Nový rok 2013. V činžovním domě se tady ráno po oslavách příchodu nového roku šestadvacetiletý muž v kuchyni své matky, po předchozím požití alkoholických nápojů a slovní i fyzické potyčce, napadl opakovanými údery pěstí do hlavy svého příbuzného, s nímž v noci oslavoval. Dvaapadesátiletý muž upadl bezvládně na zem, útočník přesto nepřestával. Ležícímu zasadil nejméně dva údery pěstí a kopanec do hlavy. Zranění byla okamžitě smrtelná. Útočník odešel domů, tam ho zanedlouho zadrželi policisté. Měl v sobě 1,82 promile alkoholu. Obviněný byl v minulosti byl několikrát soudně trestán a to i za násilnou trestnou činnost.

Opilá stiskla spoušť, muže trefila do hlavy

Z usmrcení z nedbalosti vloni policisté obvinili ženu, která v dubnu v Hronově zastřelila muže. Opilá manipulovala s nelegálně drženou zbraní, kterou jí půjčil, jenže přitom natáhla kohoutek a stiskla spoušť. Výstřel do hlavy muže těžce zranil, později v nemocnici zemřel.

Předloni v listopadu otřásla vražda Hořenicemi u Jaroměře. Teprve osmnáctiletý mladík tam usmrtil svého pětapadesátiletého otčíma. Mladík se vrátil po třiadvacáté hodině domů. Měl se pouze převléknout a opět chtěl odejít. Při odchodu ho však otčím slovně napadl, urážel ho a vyhazoval z domu. Mladík na jeho urážky nijak nereagoval, a tak ho měl muž několikrát udeřit do hlavy a kopnout do boku. V té chvíli se podle policie mladý muž otočil, vytáhl nůž, který nosil stále při sobě, a dvakrát muže bodl. Hoch sice zraněnému okamžitě zavolal záchrannou službu a podle pokynů operátorky se mu snažil poskytnout první pomoc, avšak zranění byla tak závažná, že muž okamžitě zemřel. Podle policie byly vztahy mezi oběma muži dlouho napjaté. Mladík svého činu sice velmi litoval.

Řeznickou kolébku mu zasekl do tváře

K pokusu vraždy došlo v prosinci 2013 v Hronově. Čtyřiačtyřicetiletý muž se pustil řeznickou kolébkou a nožem Hádali se kvůli společné kriminální minulosti. Kolébku po mladším muži hodil zasáhl ho přímo do tváře. Když odvrátil další útok kolébkou, útočník ho bodl nožem do hrudníku. Zraněnému se podařilo vyběhnout na ulici, kde mu kolemjdoucí žena zavolala pomoc. Útočník byl silně opilý, měl v sobě 3,20 promile alkoholu.

Další pokus o vraždu se odehrál vloni v únoru v České Skalici. Dvaadvacetiletý cizinec se tady pokusil zabít ženu na benzinové pumpě. Na čerpací stanici přišel, aby uloupil peníze za každou cenu. Ženu velmi brutálním způsobem napadl a způsobil jí vážná, život ohrožující, mnohočetná bodnořezná zranění hlavy, trupu a krku. Pak sebral hotovost v řádech několika tisíc korun a chladně odešel. Policisté rozjeli intenzivní pátrací akci a cizince, který se k činu doznal, zadrželi po necelých deseti hodinách.

Čtěte také: Těla manželů se našla pořezaná