Nejprve 14. prosince namluvila pětaosmdesátiletému pánovi, že zpracovává historii náchodského sportu a nechala se pozvat dál. V nestřeženém okamžiku prošacovala oblečení v předsíni a z nalezené peněženky odcizila 500 korun. O dva dny později si vymyslela, že seniorova švagrová si zapomněla někde tašku a zatímco pětasedmdesátiletý muž na ni hledal telefonní číslo, opět prohledala jeho oblečení, ve kterém našla peněženku s třemi tisíci.

"Jenže tentokrát měla smůlu, senior ji při šmejdění přistihl. S nenapravitelnou lhářkou tedy zahájili náchodští kriminalisté trestní řízení pro přečiny porušování domovní svobody a krádež." sdělila mluvčí náchodské policie Eva Prachařová a dodala, že bez zajímavosti rozhodně není informace, že tato žena byla v polovině října 2017 za obdobné skutky odsouzena trutnovským soudem k 30 měsíčnímu nepodmíněnému odnětí svobody. Jenže, ještě dříve, než stačila nastoupit do vězení, už si vyslechla obvinění z dalších dvou podobných skutků, tentokrát na Náchodsku. S přihlédnutím k předchozím deliktům hrozí podvodnici až tříletý trest odnětí svobody.

Zmizeli s plnými košíčky bez placení a málem rozbili dveře  

Meziměstí - Pro vánoční dárky bez peněz? Pro takový „nákup“ se ve středu kolem 16. hodiny rozhodli dva mladíci v obchodě s potravinami v Meziměstí. Z prodejny spěchali tak, že málem rozbili automatické dveře, do kterých narazili. „Utíkali bez placení i s nákupními košíky. Podle všeho si tímto způsobem opatřovali vánoční dárky, neboť v košících si odnesli tři bonboniéry, tři dárkové kazety s drogerií, dvě dárkové kazety s alkoholem a skleničkami a dva sprchové gely, vše v celkové hodnotě bezmála dva tisíce korun,“ vyčíslila mluvčí náchodské policie Eva Prachařová a dodala, že není také vyloučeno, podle jistých indicií, že mladíci přišli do obchodu krást z druhé strany státní hranice.

Mladým pachatelům, po kterých nyní pátrají policisté z Obvodního oddělení v Broumově, hrozí v případě dopadení správní řízení s peněžitou pokutou ve výši několika tisíc korun pro přestupek proti majetku. „Radíme obchodníkům, aby byli v těchto dnech pozornější a ostražitější. Zloděje, kteří si chtějí na poslední chvíli přilepšit pod stromkem nebo na vánoční tabuli, zajímá zejména dražší zboží jako kvalitní alkohol, kosmetika, elektronika nebo luxusní potraviny,“ zdůraznila policejní mluvčí s tím, že v hledáčku zájmu jsou také peněženky nakupujících.