Postup se často opakoval. Na Facebooku si vyhlédl dívku a napsal jí. Začal pomalu, ale to rychle skončilo. A některé nezletilé oběti podlehly.

Lukáš B. z Trutnovska je proto obžalován ze sexuálního nátlaku – ale také ze znásilnění a zneužívání.

Krajský soud v Hradci Králové, kde v pondělí začalo hlavní líčení, ho může poslat do vězení až na patnáct roků.

Nyní jedenadvacetiletý mladík si náhodně vybíral na Facebooku a Skypu dívky, které oslovil. Scénář jeho akcí byl u všech sedmačtyřiceti obětí prakticky totožný.

„Nejdřív mi psal normálně, ale pak začal být hrubý," popsala dívka, která nakonec vše řekla rodičům, a ti se v roce 2013 obrátili na policii.

Nevěděl jsem, že jim není patnáct. Svědci to vyvrací
Drtivá většina jeho obětí byla pod zákonem, dívky ještě neoslavily patnácté narozeniny, přesto je Lukáš B. sexuálně vydíral či zneužíval. „Orientoval jsem se jen podle vzhledu," řekl obžalovaný. Opakovaně pak tvrdil, že s poškozenými jejich stáří (tedy spíše mládí) neřešil.
Svědci ho však v tomto případě obviňují ze lži. Například otec dívky, po jejímž oznámení rodičům, začala problémy řešit policie, prozradil: „Prohlíželi jsme komunikaci na Facebooku. Našli jsme, že mu napsala, že jí ještě nebylo patnáct, a potom jsme vše nahlásili na policii."
Proto se kauza rozjela.

Jenže mezitím se ještě událo dost věcí. Svědkyně totiž podlehla a nyní obžalovanému poslala intimní fotky. Byla na nich nahá od pasu nahoru. Tím však spustila další vlnu nátlaku. Vyhrožoval jí, že její fotky zveřejní, a proto mu „vyrobila" ještě odvážnější snímky.

Vzepřela se, až když od ní požadoval prakticky pornografické záležitosti: Přesně jí popisoval, v jaké poloze a s jakým výrazem se má zvěčnit.

„Nevím, proč jsem po nich tyto fotky chtěl, ani nevím, proč jsem si je ukládal," vypověděl Lukáš B. K vyhrožování se ve většině případů přiznal: „Jedné holce jsem řekl, že vyvěsím její nahé fotky na stránky školy," řekl mladík, který ukončil středoškolské studium v minulém roce.

To bylo v červnu, v srpnu pak skončil ve vazbě. Vyhrožování totiž není jeho jediným prohřeškem. Je totiž souzen také za znásilnění. S některými dívkami si nejen psal, ale i chodil. Měl paralelní vztahy.

Například v roce 2013 donutil násilím ke styku šestnáctiletou oběť. „Využíval 
k tomu fyzické převahy," popsala státní zástupkyně Lucie Žabková. V dalších případech postupoval podobně.