Vše začalo v polovině srpna loňského roku, kdy se muž dopustil trestného činu nebezpečné vyhrožování. "Tehdy na 65letého muže kvůli jeho štěkajícím psům nejdříve slovně zaútočil, poté mu ukázal za opaskem střelnou zbraň, kterou následně na něho s výhrůžkou zamířil. Policisté muži zbraň zadrželi a zjistili, že se jedná o plynovou samonabíjecí pistoli," popsala první incident policejní mluvčí Iva Kormošová.

Nejzávažnějšího trestného činu se ale pachatel dopustil v loni v září na své malé nezletilé neteři, kterou měl svěřenou na pár hodin na hlídání. Dívenku znásilnil přičemž si ji i fotil na mobilní telefon. "Následnou domovní prohlídkou byla u něho doma v počítači nalezena fotografická elektronická pornografická díla zejména nezletilých dětí velmi nízkého věku," uvedla policejní mluvčí s tím, že při domovní prohlídce u pachatele policisté našli 830 g sušené marihuany, v které odborným zkoumáním zjistili více než 145 g čisté psychoaktivní látky delta 9-THC.

Mobilní pošta v obci Semechnice.
KOMENTÁŘ: Pošta nechala lidem olíznout sladký bonbonek. A sebrala ho

Kvůli důvodné obavě, že by se mohl skrývat nebo pokračovat v trestné činnosti, podali policisté ke státnímu zástupci podnět na vzetí do vazby. "Soudce dospěl k závěru, že návrh státního zástupce je důvodný a muže do vazby poslal. Z evidencí policisté zjistili, že obviněný byl v době spáchání činů bez zaměstnání, veden na úřadu práce a v minulosti 2x odsouzen za mravnostní trestné činy. Pokud ho soudce uzná vinným, může strávit ve vězení až 12 let," dodala Iva Kormošová.