„Při běžné silniční kontrole se policisté v České Skalici v pondělí po 21. hodině rozhodli zkontrolovat řidiče vozidla Škoda Felicia, který však na jejich výzvy k zastavení nereagoval a začal před nimi ujíždět. Policisté o tom neprodleně vyrozuměli operačního důstojníka, kterého dále informovali také o směru jízdy řidiče, který měl namířeno do trutnovského okresu. A začali ho pronásledovat,“ líčila událost trutnovská policejní mluvčí Šárka Pižlová.

„Operační důstojník mezitím zalarmoval policisty v Trutnově, kterým se podařilo včas zaujmout stanoviště v Novém Rokytníku a krátce před příjezdem Felicie na komunikaci rozhodili zastavovací pás. Řidič pronásledovaného vozidla jej stokilometrovou rychlostí přejel a pokračoval dál, i přesto, že vozidlo bylo čím dál hůře ovladatelné a ztrácelo kusy pneumatik. Nakonec na prvním kruhovém objezdu nezvládl zatáčku, najel do obrubníku a zanedlouho byl již v rukou policistů."

Provedený test na drogy u řidiče odhalil užití pervitinu. K tomu se sám doznal. Prý zazmatkoval, policejní hlídce nezastavil v domnění, že má zákaz řízení a navíc seděl za volantem pod vlivem drog.

Policisté po řidiči žádali kvůli bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu odstranění vozidla z křižovatky. Ve čtvrtek nejprve vyměnil poškozené pneumatiky a poté vyrazil na cestu. Zanedlouho, po 500 metrech ho kontrolovali trutnovští policisté u benzínové stanice. Znovu byl pod vlivem drog. „Muž je v současné době podezřelý z přestupku neuposlechnutí výzvy a z řízení motorového vozidla pod vlivem omamných a psychotropních látek,“ konstatovala policejní mluvčí Šárka Pižlová.