Ženu během léta loňského roku kontaktoval neznámý pachatel, který sliboval zhodnocení jejích úspor. Nejdříve bylo však nutné nainstalovat do svého tabletu AnyDesk, umožňující dálkovou správu jejího internetového bankovnictví. "Žena následně zaslala peníze jako vklad, aby však mohla získat své peníze zpět, bylo potřeba dalších investic. Peníze sháněla pomocí poskytovatelů půjček," popsala policejní mluvčí Lucie Konečná. Podvodník z ženy postupně vylákal více jak 400 tisíc korun v nejméně 20 platbách. 

"V dané věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu," uvedla mluvčí.

Ilustrační foto.
Falešný inženýr připravil ženu o čtvrt milionu. Nejde ale o jedinou podvedenou

Policie opět varuje veřejnost před tímto podvodným jednáním a doporučuje maximální obezřetnost, jelikož ke každé takové investici je potřeba přistupovat jako k rizikové. Před samotnou investicí do kryptoměn je vždy potřeba zjistit, jak tyto investiční platformy fungují a jakým způsobem se provádí nákup a prodej této měny. Stejně tak je důležité ověřit si věrohodnost investičního poradce nebo dané společnosti, a rovněž je třeba pamatovat na to, že nikomu za žádných okolností není třeba povolovat vzdálený přístup ke svému počítači.