Jeho případ se v pondělí vrátil na program Krajského soudu v Hradci Králové. Bude pokračovat minimálně do středy, je možné, že v ten den bude vynesen rozsudek. Muži hrozí až dvanáctileté vězení, je totiž obžalován z vydírání.

Bartoš už při minulých stáních přiznal, že rozhodně neměli s přítelkyní idylický vztah, hádali se. Tvrdil však, že se rozhodně nedopustil zločinu. Přesto byl v březnu roku 2014 zadržen.

„Jsem emoční člověk. Každý vztah prochází krizí. Nikdy jsem nepopíral, že v tomto období jsme se nepohádali. Nikdy jsem ji ale nevydíral," hájil se u soudu.

Psychický stav ženy tomu příliš nenapovídá – vždyť po jeho skutcích skončila na více než měsíc na Psychiatrické klinice Fakultní nemocnice 
v Hradci Králové.

K fyzickému útoku došlo 
v listopadu 2013 v prodejně 
v Rychnově nad Kněžnou, kde žena pracovala. Bartoš byl schopen v provozovně strávit třeba celý den. Dohlížel tak na svoji parftnerku, která mu dala košem.

S její prací souvisí i další styl, kterým ji ničil. Bartoš totiž psal majiteli prodejny maily, v nichž uvedl, že ho jeho zaměstnankyně okrádá. Například si podle něj měla nechávat propagační dárky 
a rozdávat je rodině.

Zaměstnavatel si ale nechal udělat audit, který to vyvrátil. „Dvakrát jsme si nechali udělat inventuru a všechno bylo v pořádku," postavil se na stranu poškozené majitel firmy. „On se nám pak omluvil, že to tak nemyslel," upozornil.

Jenže Bartoš si našel také další cesty. Expartnerce například vyhrožoval, že na ni pošle exekutory. Psal jí maily, často jí telefonoval, po okolí o ní roznášel nepříjemné drby.

„V období od měsíce listopadu 2013 do jeho zadržení dne 28. března 2014 se snažil poškozenou, která se s ním rozešla, opakovaně se stupňující se intenzitou osobně v místě jejího bydliště a v místě jejího zaměstnání, jakož i prostřednictvím nepřiměřeně četného a obtěžujícího telekomunikačního provozu a elektronické pošty, vytrvale přimět 
k obnovení jejich partnerského soužití," stojí v obžalobě.

Terčem Bartošových útoků se stala také dcera poškozené. „Volal mi třeba čtyřicetkrát denně," pronesla při vyšetřování slečna, jež si radši změnila číslo. Obžalovaný ji nejprve sliboval, že jí sežene dobrou brigádu, později však obrátil a hrozil tím, že zařídí její vyhazov ze školy.

Její matka se nakonec – přestože několik měsíců váhala – odhodlala jít na policii. Ta nejprve případ řešila jako takzvaný stalking (obtěžování), později však klasifikaci přehodnotila na drsnější vyhrožování.

Změň výpověď, tlačil na ni. Podlehla, přesto byl expřítel nakonec zadržen
Psychický a v jednu chvíli i fyzický teror začal během podzimu 2013. Žena se – jak to bývá v podobných případech – nějaký čas neodhodlala dojít na policii. Myslela si, že nátlak vyšumí.
Nakonec však na služebnu v Rychnově nad Kněžnou vyrazila, a od té 
doby začalo další téma nátlaku. Petr Bartoš, její bývalý přítel, ji začal 
nutit, aby oznámení stáhla. „Byly tam nějaké telefonáty, ale ne výhružné. Podle mě byla vyděšená z policie. Bylo to o vztahu s jejím bývalým manželem. Ten ji týral a znásilňoval," řekl.
Nakonec se mu v únoru 2014 podařilo dosáhnout svého. Žena přišla na policii a požádala o zastavení trestního stíhání jejího expartnera. To mu však nepomohlo, za měsíc byl zadržen.