Dvě ženy z Hradce za vydatné pomoci už 12 let hledaného zločince machinacemi v účetnictví rozkradly, takřka vytunelovaly majetek jedné pražské firmy, v níž pracovaly jako jednatelky.

„Dvě 41leté ženy, které působily jako jednatelky pražské firmy, která měla výrobní areál na Královéhradecku, společně s 39letým mužem od roku 2009 zkreslovali účetnictví a neoprávněně vybírali finanční prostředky z účtu této společnosti. Svoji činnost zakrývali prostřednictvím obchodů a vytvářením závazků se slovenskou firmou ovládanou obviněným 39letým mužem. Peníze používali pro vlastní potřebu a pro potřebu jiných osob. Všichni tři vedli nákladný způsob života, pořídili si několik luxusních aut, kupovali nemovitosti a další věci, jezdili na dovolené," uvedl policejní mluvčí Jan Čížkovský.

Celková zjištěná škoda činí už více než 70 milionů korun. Za „vytunelované" peníze obvinění vedli skutečně přepychový život. Policie při  domovních prohlídkách zajistila například luxusní auta, čtyřkolky či motorky.

Obviněný 39letý komplic je navíc pro kriminalisty známou osobou. Celých 12 let po něm bylo pátráno pro jinou trestnou činnost, a to majetkového charakteru. „Tomuto muži se dařilo skrývat až do doby promlčení této majetkové trestné činnosti. Teprve poté se opět objevil na scéně. Ačkoliv obýval společně s jednou ze spoluobviněných žen byt v Hradci Králové, trvalý pobyt měl hlášen na magistrátu města," dodal Čížkovský.

Všem třem obviněným hrozí za podvod, zpronevěru a porušení povinnosti při správě cizího majetku trest odnětí svobody  od pěti do deseti let. Státní zástupce včera podal soudu návrh na vzetí všech tří do vazby.