Vloupání se do šaten zaměstnanců ČD

Obvodní oddělení policie v Náchodě přijalo v úterý v ranních hodinách oznámení, že byly vykradeny šatny zaměstnanců Českých drah. Pachatel v noci z pondělka na úterý rozbil skleněnou výplň vchodových dveří a vnikl dovnitř. Z prostor šaten odcizil jednu ochrannou přilbu a mobilní telefon Siemens. Vzniklou škodu majitelé spočítali na 1.800 korun. Pachateli v případě dopadení hrozí za trestný čin krádeže vloupáním odnětí svobody až na dva roky nebo peněžitý trest.

Chtěl si vydělat na přepravkách

Trik, jak si vydělat peníze z ničeho, nevyšel pětadvacetiletému mládenci ze Žďáru nad Sázavou. Mladý muž v úterý 5. 8. při návštěvě obchodního domu v Náchodě naložil na 8 přepravek od piva a snažil se je vrátit do automatu na prázdné nápojové obaly. Při manipulaci s přepravkami však neušel pozornosti ostrahy prodejny. Pracovník ostrahy mladíka zadržel při pokusu o inkasování peněz u pokladny a následně předal policii. Policisté lustrací v evidencích zjistili, že muž byl v posledních třech letech soudně trestán, a tak ačkoli byla hodnota přepravek jen 800 korun, policie proti mladíkovi zahájila zkrácené přípravné řízení pro trestný čin krádeže (podle písmena e). Zkrácené přípravné řízení pro mladíka znamená, že před soudem stane během několika následujících týdnů a soudce rozhodne, zda mladíka pošle až na dva roky do vězení nebo mu uloží peněžitý trest.

Kácel stromy v obecním lese

Náchodští policisté vyšetřují krádež stromů z obecního lesa ve Vysokově. Dosud neznámý pachatel v rozmezí uplynulých čtrnácti dnů, tedy v době od 14. 7. do současnosti, uřízl a odcizil 12 kusů vzrostlých borovic, v průměru kmenů od 13 do 30 cm. Obci tím nezvaný dřevorubec způsobil škodu ve výši 7.000 korun.

Policie se obrací na občany, kteří by mohli poskytnou jakékoli informace, které by mohly s krádeží souviset, ať je sdělí na anonymní linku 158. Uvítáme zejména informace o přítomnosti vozidel či osob ve výše zmíněnou dobu v blízkosti vysokovského lesa.

(Eva Prachařová, mluvčí náchodské policie)

zdroj: www.policie.cz