„Nevylučujeme však, že dětí může být víc,“ sdělila Deníku včera odpoledne k případu tisková mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková.

„Případ je momentálně hodně živý, stále ho prošetřujeme a s ohledem na citlivost celé věci, presumpci neviny podezřelého a ochranu osobních udajů poškozených zatím nemůžeme říct více,“ uvedla Ježková.

Obdobně rozsáhlý případ pohlavního zneužívání a znásilnění několika nezletilých chlapců nemá v náchodském regionu obdoby.

„Případ takového rozsahu ani podobného charakteru jsme v minulosti na Náchodsku nezaznamenali,“ potvrdila Deníku mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Uvedla sice, že policie na Náchodsku každoročně řeší obvinění z pohlavního zneužívání, ale na rozdíl od tohoto případu, kdy muž si k sobě vodil cizí chlapce, se většinou jedná o případy, kdy se tak děje v rámci příbuzenských vztahů.

VÍCE O PŘÍPADU NAJDETE ZDE, DALŠÍ INFORMACE NAJDETE TAKÉ ZDE

Výsledky vyšetřování jsou podle Evy Prachařové buď kladné, kdy se obvinění prokáže, nebo záporné: tak tomu bývá v případech, kdy si to vymyslí sama „oběť“ nebo nějaká třetí osoba.

K tomu dochází třeba při rozvodech, kdy s podobným osočením, jež se nezakládají na pravdě, vyrukuje na druhého jeden z rodičů.

„Jedná se však o případy, jejichž počet ročně určitě nepřesáhne dvouciferné číslo,“ ujistila Deník Eva Prachařová s tím, že takových případů pohlavního zneužívání dětí policisté příliš prošetřovat nemusí.