V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy” s evropským editorem Deníku Lubošem Palatou se vydáme na východ Evropy.

S profesorem Alexandrem Dulebou, mezinárodně uznávaným odborníkem na Ukrajinu, se podíváme na Ukrajinu a zhodnotíme situaci krátce před začátkem už třetího roku války.

Zastavíme se u situace po nepříliš úspěšné ukrajinské protiofenzivě, u významu evropské a americké pomoci Ukrajině. Budeme se bavit i o tom, co lze čekat od tohoto roku a jak moc se může během příštích měsíců změnit situace na frontě.

Evropa v souvislostech

Evropa v souvislostech info Zdroj: se svolením EU Evropa v souvislostech

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií v rámci subvenčního programu Evropského parlamentu v oblasti komunikace. Evropský parlament se nepodílel na jeho přípravě a nenese žádnou odpovědnost za informaci, informace nebo stanoviska vyjádřená v rámci projektu, ani jimi není vázán, neboť za ně v souladu s příslušným právem odpovídají pouze autoři, oslovené osoby, vydavatelé nebo vysílatelé programu. Evropský parlament nemůže být činěn odpovědným ani za přímé nebo nepřímé škody, které mohou vzniknout při realizaci projektu.

Zabýváme se také vnitřním stavem jak Ukrajiny, tak Ruska, které se podobně jako Ukrajina potýká s velkými potížemi. Ekonomickými i finančními. Probereme také, zda existuje možnost rychlého zhroucení jedné z válečných stran a jaký vliv na to má chování Západu.

O tom a o mnohém dalším bude tento díl podcastu Evropy pro Čechy.