V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy” s evropským editorem Deníku Lubošem Palatou jsme zavítali do středočeské vesnice Tuchlovice, kde žije úřednice Hana Hamtáková. Obyčejná, ale neobyčejná Česka, která byla v rámci sociologického vzorku agentury Kantar vybrána jako jedna z účastnic Konference o budoucnosti Evropy.

Proto jsme se ji rozhodli oslovit i my a zprostředkovat vám její pohled na Evroskou unii, předsednictví České republiky v EU i její názor na to, co by česká vláda měla v čele Evropy dělat především.

Uhlí - Ilustrační foto
PODCAST: Uhlí se těží víc než dřív. Končí Spravedlivá transformace?

Tak jako dokázala dát bez obalu zpětnou vazbu evropským institucím, tak ji dává i v tomto podcastu české vládě v tom, co od ní a od jejího fungování v čele Evropské unie lidé jako Hana Hamtáková očekávají. O starostech obyčejných lidí na počátku českého předsednictví očima Hany Hamtákové bude tedy tento další díl podcastu Evropy pro Čechy.

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme každou středu ve 12:00. Pořadem provází evropský editor Deníku Luboš Palata.