Co zaznělo v debatě (video výše) s Andrejem Babišem:

  • Jaké budou ceny potravin v roce 2024
  • Co je příčinou zdražování
  • Situace v českém zdravotnictví
  • Jak vidí rok 2024 na Ukrajině
  • Ambice v krajských volbách i volbách do europarlamentu

Předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová mi v rozhovoru řekla: „Já jsem toho názoru, že musíme pracovat a přesvědčit lidi, že máme jasnou vizi, jak republiku vést. Musíme volby vyhrát tak, aby bez nás nešlo sestavit žádnou vládu. Pak si budeme vybírat partnery podle toho, s kým budeme schopni naplnit většinu programu, s nímž půjdeme do voleb.“ Spolupráci s SPD odmítla.

Co na to Andrej Babiš?

Co vše již zaznělo v živých debatách se šéfem ANO a redaktorkou Kateřinou Perknerovou? Články a záznamy najdete ZDE.

Otázka ovšem zní, zda má ANO skutečně recepty na ozdravení veřejných financí, restart ekonomiky či lákání strategických investorů. Nestor sociální demokracie Vladimír Špidla to vidí úplně jinak. Podle něj se Andrej Babiš hodlá spojit s pragmatickým křídlem ODS a zprivatizovat, co se dá, například zdravotnictví a školství. Tedy učinit opak toho, co momentálně hlásá, kupříkladu vykoupit minoritní akcionáře ČEZ ve prospěch státu.

V předchozí debatě hovořil Andrej Babiš třeba o svém vztahu k zesnulému Karlu Schwarzenbergovi:

Kdyby platil tento scénář, byl by to už třetí Babišův obrat, který nejprve cílil na pravicové voliče, pak vyluxoval levicový elektorát ČSSD a KSČM a nyní by se opět mohl otočit doprava.

V letošní poslední debatě Deníku se lídra ANO zeptám na jeho záměry, ale také na obchodními řetězci ohlášené zdražování potravin, dohodu s lékaři, inflační očekávání a vývoj války na Ukrajině. Jak tato témata vidí lídr nejsilnějšího opozičního hnutí?