Ještě na konci května jsme za jeho jménem mohli vidět název klubu Delfín Náchod. Od června však český olympionik Pavel Janeček přestoupil do Pardubic, proč se tak rozhodl? „Rozhodl jsem se přestoupit do SCPAP především kvůli trenérovi Martinu Kratochvílovi, protože plavání rozumí, zajímá se o nové trendy a jeho tréninkové metody mi připadají smysluplné. Další významnou motivací pro přestup do Pardubic pro mě byl společný trénink se současným juniorským mistrem světa Janem Čejkou, který je nejen velký dříč, ale také skvělý kamarád,” vyjmenoval Janeček důvody jeho přestupu.

Jeho dalším cílem jsou odložené olympijské hry v Tokiu, kam by se chtěl kvalifikovat. „Jednak chci přispět mému novému oddílu v soutěži družstev k vytoužené medaili mezi muži, mým osobním cílem je účast na odložené olympiádě v Tokiu,” říká Janeček.

Krematorium. Ilustrační foto.
Covid krematoriu zatápí. Žádosti o žeh se zvedly o polovinu

Na svoji první účast na letní olympiádě v Riu však výsledkově nevzpomíná dobře. „Já jsem plaval hned první den olympiády a navíc to byla první disciplína celého programu. Samotný závod se mi vůbec nepovedl. Když člověk přijde na stadion a sedí tam 25 tisíc lidí, tak to prostě musí mít nějaký vliv,” vzpomínal Janeček. Během olympiády se mluvilo spíše o videoklipu, který natočila česká plavecká reprezentace po vzoru seriálu Pobřežní hlídka. „Bohužel bylo smutné, že ten videoklip měl větší úspěch, než naše výsledky, protože nikomu se nám to tam moc nepovedlo,” doplnil.

Janeček rád vzpomíná i na jednu zajímavou zkušenost. Už je to nějaký ten pátek, co vznikla kniha Plaveme s Pavlem, kde se začínajícím plavcům snaží předat své dlouholeté zkušenosti z profesionálního sportu. „Rozhodně času stráveného její přípravou nelituji. Naopak jsem rád, že jsem něco takového absolvoval, protože jsem slyšel spoustu pozitivních reakcí,“ řekl k tématu Janeček.

My tomuto sympaťákovi přejme ať se na vytouženou olympiádu v Japonsku podívá!

Záložník třetiligové rezervy Hradce Králové Marek Kejř (v bílem) prošel na východě Čech mládeží. Teď je rád, že si ve třetí lize může zvykat na dospělý fotbal.
Trápila nás především koncovka, ohlíží se Kejř