„Jako komunita a přátelé rodiny z Klánovic chceme vyjádřit solidaritu s rodinou, která přišla o otce a malou dcerku. Tato tragická událost zasáhla celou společnost a ještě dlouho jí bude rezonovat. Myslíme na vás a nikdy nezapomeneme,“ píše zakladatelka sbírky a kamarádka tragicky zesnulého muže Lucie Matternová.

Jak okolí vzpomíná na oběť klánovické vraždy: 

Večer na Boží hod vánoční částka dosahovala už téměř osm a půl milionu korun. „Je neskutečné, jak jsou lidé soucitní a solidární,“ řekla již dříve k prozatím vybrané částce sestra zemřelého. „Byl plný života, veselý a vtipný. Přesně takového člověka si každý přeje mít za přítele,“ popsala svého bratra.

Vybrané prostředky budou využity na terapie, ale i běžné potřeby rodiny.

Balistická expertiza potvrdila shodu zbraně

Klánovická dvojnásobná vražda měla souvislost s následnou tragédií na pražské filozofické fakultě. Balistická expertiza totiž prokázala shodu zbraně, která byla použita v Klánovickém lese, se zbraní, jež byla nalezena v domě, kde bydlel střelec z univerzity.

Již bezprostředně po útoku na Filozifické fakultě Univerzity Karlovy, při které zemřelo 15 lidí včetně pachatale a další utrpěli zranění, bylo spuštěno několik sbírek na podporu těch, které tragédie přímo zasáhla. Jak pomoci obětem či jejich rodinám najdete například ZDE