Otázka týdne: Volili byste nyní koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP09)? Hlasovat můžete na konci článku.

Toto nesystémové řešení ovšem s potřebnou reformou zdravotnictví nemá nic společného. Podobného látání jsme svědky v regionálním školství, kde se vrší zmatky, a výsledky mezinárodního srovnání PISA potvrzují dávno známou skutečnost, tedy že výsledky žáků závisejí na ekonomicko-sociálním statusu rodiny.

„Dopad rodinného zázemí a jeho kvality na vzdělávání žáků je skutečně silný a je to vlastně to nejslabší místo našeho vzdělávacího systému,“ uvedl ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal.

Kritika se na pětikoalici valí i od podnikatelských svazů, které si stěžují, že na nepříznivé podmínky kabinet nereaguje mimořádnými kroky, například v oblasti cen energií. „Typickým ukazatelem neúspěšné správy země je, že vládnoucí strany ztrácejí své přirozené voliče, lékaře, učitele, starosty,“ říká politolog Lukáš Valeš.

Fialovu týmu věří jen pětina obyvatelstva. Trojblok SPOLU jako vlajková Fialova loď se momentálně otřásá kvůli kandidátce do Evropského parlamentu a ambicím Miroslava Kalouska z TOP 09. Všechny průzkumy volebních preferencí přisuzují první místo hnutí ANO.

Jak první dva roky vlády SPOLU a PirSTAN hodnotí premiér Petr Fiala? Zeptáme se v debatě Deníku už ve středu v 10.00.


Nahrává se anketa ...

V pravidelných debatách Deníku s Petrem Fialou se budeme ptát za vás, naše čtenáře a posluchače. Otázky na dané téma pro tento týden můžete posílat na mail: otazkypremierovi@denik.cz. Deník je poté položí panu premiérovi.