VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Náchodsko

včera 13:43

V rybníku se prohánějí také desetikiloví kapři

Zábrodí - Rybník Brodský u Červeného Kostelce je rájem pro rybáře.

včera 09:10

Zdoňovské mokřady jsou nadějí pro návrat vody do přírody

Zdoňov - Navrátit vodu do vysušené krajiny. To je cíl ojedinělého projektu „Zádrž vody v celé ploše povodí Zdoňovska“, na kterém již řadu let pracuje Spolek Živá voda. Letos se ke spolupráci přidala také Maiwaldova akademie Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov.

16.10.2018

Hasiči šplhali do korun stromů pro papouška

Nové Město nad Metují - Papoušek žako se v sobotu dočkal záchrany.

16.10.2018

Broumovská Veba se odráží ode dna, vrací se opět do černých čísel

Broumov - Na dobré zprávy čekala broumovská Veba a její zaměstnanci dlouho. Na základě srpnových výsledků se zdá, že se odlepila ode dna a dosáhla hrubého provozního zisku.

15.10.2018

Náchod zašpuntovaly kolony aut. Na vině byla havárie kanalizace

Náchod - Průjezd Náchodem se stal při pondělku pro řidiče zlým snem. Doprava stála od brzkých ranních hodin například od Bělovse směrem k nádraží, houstla i od Plhova do centra, po Pražské se auta sunula doslova krokem. Mnozí se nedostali včas do práce či do školy.

15.10.2018

Senátor Martin Červíček: „Oslavy končí, práce začíná.“

Náchod - Sobotní zvolení do Senátu PČR bylo pro Martina Červíčka (ODS) podle jeho slov důvodem k oslavě, ale i velkým závazkem. „Dnes oslavuji, ale od zítřka začíná práce na tom, co jsem slíbil,“ poděkoval na sociální síti.

14.10.2018

Pohled politologa: Červíček si kampaň odpracoval, Bělobrádek se přepočítal

Náchod - Senátní klání na Náchodsku, které v sobotu odpoledne vyvrcholilo vítězstvím Martina Červíčka nad Pavlem Bělobrádkem, bylo důkazem toho, že šlo skutečně o prestižní duel s velkým přesahem překračujícím náchodský region.

14.10.2018

OBRAZEM: Když jde o život

Náchodsko /FOTO/ - Profesionální hasiči z Královéhradeckého kraje i z Polska se při kurzu záchrany z vody vrhli i do vodního válce. Zdolání jezu na Úpě u Zvole poblíž Jaroměře bylo opravdovou zkouškou odvahy. Hasiči ji potřebují při záchraně hazardujících plavců nebo vodáků.

13.10.2018

Okresní město se v duelu rodáků přiklonilo k Červíčkovi

Náchod - "Mí Náchoďané mi rozumějí," mohl by s trochou nadsázky parafrázovat slavný Mozartův výrok čerstvý vítěz senátních voleb Martin Červíček (ODS).

13.10.2018

Je rozhodnuto. Novým senátorem za Náchodsko je Martin Červíček

Náchodsko - Je rozhodnuto. Jen něco málo přes hodinu a půl trvalo volebním komisím otevírání 22 249 a počítání 22 104 platných hlasů ve 210 okrscích spadajících pod senátní obvod č. 47 na Náchodsku a severní části Královéhradecka.

13.10.2018

Vysokov má jasno, Červíček patří do Senátu

Vysokov - Zřejmě nejpřesvědčivější vítězství vydobyl kandidát do Senátu Martin Červíček ve Vysokově, kde má trvalé bydliště.

13.10.2018

Rychlé počty: po 35 minutách byla sečtena polovina volebních okrsků

Náchodsko - Po 35 minutách od uzavření volebních místností byla na Náchodsku sečtena téměř polovina volebních okrsků.

13.10.2018

O volbu nového senátora projevili největší zájem Náchoďáci

Náchodsko - Stále ještě mají možnost lidé z Náchodska a části Královéhradecka vhodit do urny hlas pro svého budoucího senátora 47. obvodu.

12.10.2018

Teplý podzim. V Česku potřetí po sobě naměřili teplotní rekordy

Třetí den po sobě v Česku padaly teplotní rekordy. Zaznamenalo je 49 stanic, zhruba třetina z těch, které fungují alespoň 30 let. Nejtepleji bylo v Neumětelech na Berounsku, kde teploměr ukázal 25,2 stupně Celsia. Řekla to Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

12.10.2018

Souboj o Senát začíná. Bude senátorem Bělobrádek nebo Červíček?

Náchod - Čtyřicátníci a starší si jistě pamatují soutěžní televizní revue Dva z jednoho města. Finalisté dnešního a zítřejšího souboje o Senát Parlamentu ČR jsou také dva a oba mají rodiště v Náchodě.

11.10.2018

Nejlepší knihovnice je také z Bohuslavic

Bohuslavice - V letošní anketě o nejlepší knihovnici Královéhradeckého kraje získala ocenění také Milena Archlebová z Obecní knihovny v Bohuslavicích, a to v kategorii malé veřejné knihovny.

11.10.2018

Policie hledá svědky: Kdo viděl pád ženy z autobusu?

Náchod - Policisté z dopravního inspektorátu v Náchodě se obracejí na cestující, kteří jeli minulý týden ve středu 3. října v odpoledních hodinách mezi 16. a 17. hodinou žlutým autobusem linkové dopravy ve směru od Jaroměře na Náchod. Tento autobus přibližně v 16.45 zastavil v Náchodě, Staré Město.

10.10.2018

Slona pro štěstí museli odstranit

Dvůr Králové nad Labem - Oblíbený reklamní slon mezi Výšinkou a Trutnovem zmizel.

9.10.2018

Novorozence bude hlídat 35 nových monitorů dechu

Náchod - Dvacet monitorů dechu Babysense na novorozenecké oddělení do Náchoda a dalších 15 do Rychnova nad Kněžnou.

8.10.2018

To byl fofr: v Náchodě sestavil starosta Birke vládnoucí čtyřkoalici už v neděli

Náchod - Že starosta Náchoda Jan Birke s ničím moc neotálí potvrdil ani ne 24 hodin po vyhlášení volebních výsledků. Hned po prvních nedělních jednáních s "vyvolenými" se mu podařilo sestavit vítěznou čtyřkoalici. Ta se ve složení ODS a STAN, KDU-ČSL a Patrioti města Náchoda v čele s vítěznou ČSSD dohodla na vzájemné spolupráci na náchodské radnici v následujících čtyřech letech. Jako starosta bude ve funkci již ve třetím volebním období pokračovat Jan Birke.

7.10.2018

Náměstek hejtmana Aleš Cabicar se do náchodského zastupitelstva nedostal

Náchod - Krajský radní Aleš Cabicar sice zastává post hejtmanova náměstka odpovědného za zdravotnictví, ale voliči v komunálních volbách rozhodli o tom, že bude muset opustit řady náchodských zastupitelů.

7.10.2018

ČSSD v Jaroměři totálně vybouchla, 3,12% nestačilo ani na jeden mandát

Jaroměř - Tradičně slabou volební účast ukázalo sčítání lístků v Jaroměři, kde o složení zastupitelstva rozhodovalo jen 37,11% oprávněných voličů.

7.10.2018

Volba pro Broumov má 6 křesel, o jedno víc než Francova ČSSD

Broumov - Volební souboj Volby pro Broumov současného starosty Jaroslava Bitnara s exhejtmanem a dosluhujícím senátorem Lubomírem Francem (ČSSD) vyhrála Volba.

7.10.2018

Volby snů: Karla Járu těší výsledek komunálek i jasné referendum

Hronov - Nepřejeme si výstavbu nové radnice a ani nechceme, aby město nabízelo k prodeji dvě budovy v centru města, v nichž úředníci radnice sídlí - tak by se dal ve stručnosti interpretovat výsledek místního referenda, které mělo možná pro někoho nečekaně jednoznačný průběh.

AKTUALIZOVÁNO
6.10.2018

Spanilá jízda oranžového expresu pokračuje, komunisté narazili

Náchod - Sice to nebyl takový oranžový triumf jako před čtyřmi lety, ale přesto náchodská ČSSD ovládla komunální volby v okresním městě.

6.10.2018

Tajemnice městského úřadu Fichtnerová porazila starostu Brandejse

Teplice nad Metují - Jen 19 hlasů byl rozdíl mezi vítězným sdružením Změna pro město, v jehož čele stojí tajemnice městského úřaduÚ Blanka Fichtnerová, a druhým v pořadí Starostové a Nezávislí 2018 s lídrem starostou Milanem Brandejsem.

6.10.2018

Bez překvapení. V senátních volbách postupují Bělobrádek a Červíček

Náchod - Souběžně s komunálními volbami volili lidé na Náchodsku také nového senátora. Z 1. kola postoupila do druhé volby předpokládaná dvojice Pavel Bělobrádek, současný lidovecký poslanec, a Martin Červíček, krajský zastupitel, který reprezentuje barvy ODS.

6.10.2018

V referendu o vedení tranzitní dopravy se většina přiklonila k obchvatu

Nové Město nad Metují - Celkem 3453 oprávněných osob se včera a dnes zúčastnilo místního referenda o variantě řešení tranzitní dopravy v Novém Městě nad Metují. Více než 61% zúčastněných se kladně vyslovilo pro to, aby orgány města žádaly ukončení prací na realizaci stavby přeložky I/14 v navrženém dopravním koridoru Vladivostok - okolo nádraží ČD - pod Malecím - nad Vrchoviny a začaly prosazovat v dokumentech územního plánování podmínky pro vytvoření jižního obchvatu města na trase Spy - Vladivostok - Osma - Nahořany.

6.10.2018

V nejmenší obci na Náchodsku se jména zastupitelů nemění

Libchyně - Jako jedna z prvních v republice měla hlasy sečtené Libchyně na Novoměstsku. V nejmenší obci Náchodska, kde žije 71 obyvatel, evidovala volební komise 56 voličů. Z nich dorazilo do jediného volebního okrsku na obecním úřadě 32, čímž "vyšroubovali" volební účast na 57,14%.

6.10.2018

Jasno o složení zastupitelstva bylo v Bezděkově už před volbami

Bezděkov nad Metují - Konec. Volební komise na celém Náchodsku úderem 14. hodiny zevnitř uzamkly volební místnosti a začalo sčítání hlasů. Nejinak tomu bylo i v Bezděkově, kde však o složení nového zastupitelstva bylo jasno dávno před tím.

6.10.2018

OBRAZEM: V Hronově volí také v místním referendu

Hronov - Kromě hlasů v komunálních a senátních volbách hlasují občané Hronova také v místním referendu.

6.10.2018

OBRAZEM: Kdo bude řídit chod města? Nyní rozhodují voliči

Červený Kostelec - Přesně ve čtrnáct hodin se v pátek 5. října otevřely volební místnosti ve dvanácti volebních okrscích Červeného Kostelce.

6.10.2018

Volby pokračují: V Broumově mohou volit i kandidáta, jenž se jich nedočkal

Náchodsko - Úderem osmé hodiny se dnes opět otevřely volební místnosti na Náchodsku. Voliči mohou až do 14 hodin ovlivnit podobu místních zastupitelstev a vybrat toho, kdo je podle ních nejlepší adept na hájení zájmů Náchodska v Senátu ČR.

5.10.2018

Na voliče při hlasování dýchají dějiny

Náchod - Historické postavy a nespočet vystavených artefaktů a zajímavých exponátů si mohou už tradičně prohlédnout voliči, jejichž volební místnost se nachází v Muzeu Náchodska v Náchodě.

5.10.2018

Odvolili jako první a spěchali na vlak. Jeli na Moravu na burčák

Broumov - S úderem 14 hodiny začal ve volebním okrsku č. 9 v Domově důchodců v Jiráskově ulici volební víkend, který po noční přestávce vyrcholí zítra odpoledne sčítáním hlasů. Komunální a senátní volby začaly.

5.10.2018

Voliči v České Skalici nedočkavě čekali před volební místností

Česká Skalice - Krátce před 14. hodinou, kdy volby oficiálně začaly, stepovala před školní jídelnou zhruba desítka voličů, kteří čekali na otevření volebních místnost. Ty se v České Skalici nijak nevymykají zvyklostem.

5.10.2018

ON-LINE: Většina výsledků je sečtená. Kromě Nového Města nad Metují

Náchod - Komunální a senátní volby skončily. Hlasovací místnosti se uzavřely, komise sečetly hlasy. Průběžné výsledky sledujte na www.denik.cz/volby.

5.10.2018

Tovární komín bývalé Kary ozdobil transparent Babiš StB

Česká Skalice - Když se v pátek ráno Česká Skalice probudila do prvního dne komunálních voleb, jen patrně několik všímavých občanů, kteří projížděli či procházeli Riegrovou ulicí, zaregistrovali něco neobvyklého.

4.10.2018

Náměstí v Hronově oživí vodní prvek. Už příští rok

Hronov - Městu se vyplatila trpělivost ve snaze získat finanční prostředky na zhotovení vodního prvku na náměstí.

4.10.2018

Při Dni architektury upozornili na povedené stavby i zkažené baráky

Broumov - Do celorepublikového Dne architektury se poslední zářijový den připojili i v Broumově. Téměř tříhodinovou komentovanou procházku městem s ukázkami povedených i méně vydařených rekonstrukcí a oprav vedli náchodský architekt Viktor Vlach a místní historik architektury Petr Staněk.

4.10.2018

Bazén v Náchodě vylepší moderní novinky

Náchod - Zdejší krytý plavecký bazén se postupně dočká potřebné modernizace. Radní v minulém týdnu rozhodli o nákupu turniketu s bezkontaktními náramky.

4.10.2018

Při volbách budou hledat odpovědi i v místních referendech

Náchod -Zatímco v drtivé většině obcí a měst hradeckého kraje budou voliči v pátek a v sobotu rozhodovat pouze o novém složení místních zastupitelstev, v Novém Městě nad Metují, Hronově a Dřevěnici na Jičínsku budou navíc hlasovat v místním referendu.

4.10.2018

Náchod budou brázdit šetrné elektrobusy, pokřtili je na Irenu a Dannyho

Náchod - Dva zbrusu nové elektrobusy značky SOR byly včera slavnostně pokřtěny na Masarykově náměstí.

3.10.2018

Potvrzeno. Na Viktorce budou točit český Dallas

Ratibořice - V Hereckém domě Viktorka v Ratibořicích padne 14. listopadu první klapka nového českého seriálu, který lze údajně přirovnat k legendárnímu Dallasu.

3.10.2018

Uzavřenou cestu k teplickému nádraží lemují trestní oznámení

Teplice nad Metují /FOTO/ - „Průchod na nádraží uzavřen! Soukromý pozemek.“ Cedule s tímto nápisem a dodatečným zdůvodněním se před dvěma týdny objevila na místech, kudy byli obyvatelé Teplic nad Metují od nepaměti zvyklí chodit na hlavní teplické nádraží.

1.10.2018

Koupaliště čeká na novou příležitost. Pohnou se ledy?

Nové Město nad Metují - Petice podepsaná 2200 občany se možná zaslouží o to, že se po dlouhých letech čekání začne se zpustlým novoměstským koupalištěm něco dít.

30.9.2018

Nejlepší českou komedií se stala Tátova volha

Nové Město nad Metují - 3846 diváků, 3207 minut filmu, 32 projekcí, 12 soutěžních filmů, 9 cen - takový byl 40. festival české komedie, který v neděli vyvrcholil v novoměstském Kině 70.

29.9.2018

Festival smíchu dnes spěje do finále

Nové Město nad Metují - Ani šestý festivalový den nepřerušil tradici dopoledního pohádkového promítání - Dukátová víla a Hurvínek a kouzelné muzeum, to byly snímky, které bavily nejmenší publikum. Následoval opět film Backstage a komedie Všechno nebo nic. Odpoledne diváky bavila dvojice Vali´s Avenue českými i zahraničními hity.

28.9.2018

Nová ambulantní rehabilitace zlepší komfort pacientů i práci lékařů

Náchod - Zatímco ve zbytku nemocničního areálu ještě pokračují práce na její modernizaci, nové prostory pro ambulantní rehabilitaci už mohou začít sloužit pacientům. Přístavbu budovy lůžkové rehabilitace za více jak 16 milionů korun včera oficiálně otevřeli zástupci Královéhradeckého kraje a Oblastní nemocnice Náchod. 

27.9.2018

Náchodsko bude vybírat senátora ze šesti kandidátů

Náchod - Společně s komunálními volbami se příští týden odehrají celkem v 27 volebních obvodech i volby do třetiny Senátu. V Královéhradeckém kraji se senátní volby týkají pouze Náchodska. Ale ani to není docela pravda, protože obvody pro volbu do senátu striktně nekopírují hranice okresu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT