VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Náchodsko

dnes 15:22

V Náchodě závodili mladí hasiči

Náchod - V sobotu se v Náchodě uskutečnily závody mladých hasičů v rámci 16.ročníku Memoriálu Jirky Beka.

dnes 10:51

Nové Město otevřelo v sobotu své brány dokořán

Nové Město nad Metují - Tradiční celodenní akce, na které se představily i novoměstské spolky, se konala v sobotu 21. dubna od 10 hodin na Husově náměstí v Novém Městě nad Metují.

20.4.2018

Defibrilátor pomůže při záchraně života. Je veřejně přístupný

Česká Skalice - V centru města je nově první veřejně dostupný defibrilátor (AED).

19.4.2018

Jet na dovolenou k moři? Mít na uhlí je důležitější

Broumovsko - Sušička prádla? Robotický vysavač? Nebo třeba zahraniční dovolená? Kdepak, bez toho se dá žít… Pro nezanedbatelné procento domácností jsou mnohem důležitější jiné věci bez nichž by byla každodenní realita mnohem obtíženější.

19.4.2018

Posvátný menhir, který uctívali Keltové, bude dominantou muzejní expozice

Náchod - Více než dva tisíce let starý menhir nalezený v místě zaniklé keltské osady u České Skalice, se bude zítra ráno po deváté hodině stěhovat z přechodného depozitu do stálé expozice náchodského muzea na Masarykově náměstí.

18.4.2018

Do JIP v nemocnici plánuje kraj investovat více jak 21 milionů

Broumov - Královéhradecký kraj pokračuje v investování do své zdravotnické infrastruktury. Tento týden schválila rada vypsání veřejné zakázky na rekonstrukci oddělení jednotky intenzivní péče broumovské nemocnice do níž "vrazí" více jak 21 milionů korun.

18.4.2018

Klopotovské údolí hlásí radostnou zprávu. Bachyně má selátka

Nové Město nad Metují - Zdejší Klopotovské údolí, které je častým výletním cílem především pro rodiny s dětmi, má nové zvířecí přírůstky.

18.4.2018

Sehnat zaměstnance je pro firmy stále náročnější

Náchodsko - Rekordně nízká nezaměstnanost, kterou se nyní republika pyšní, by teoreticky ještě mohla klesnout. Potvrzuje to pohled na nabídku volných pracovních míst, kterých jen na Náchodsku ÚP nabízel ke včerejšímu dni 685. Firmy složitě hledají nové zaměstnance do výroby, chybí ale i kvalifikované profese.

18.4.2018

Dveře do radnice se otevírají samy, už není potřeba fyzická síla

Náchod - Na konci minulého týdne byl na vstupní dveře do budovy radnice na Masarykově náměstí instalován automatický dveřní otvírač.

18.4.2018

Speed Marathon 2018 ve středu hlídá dodržování rychlosti

Náchod - Náchodští policisté se ve středu 18. dubna připojili k celorepublikové dopravně bezpečností akce „Speed Marathon 2018“.

18.4.2018

Názorový boj o radnici pokračuje

Hronov - Ani slavný hronovský rodák Alois Jirásek by asi nevymyslel zamotanější příběh.

17.4.2018

Rybářům začala pstruhová sezona

Červený Kostelec - Rybáři jsou od pondělí ve svém živlu. Právě 16. duben každoročně startuje pstruhovou sezonu. U řek tak už od tohoto týdne bude možné vidět řadu rekreačních i sportovních muškařů. Největší nával se okolo toků dá čekat pochopitelně o víkendu. „Je to svátek. Jít si chytit první rybu v sezoně a podle nepsané tradice Petrova cechu ji zase vrátit řece. To je jako když se hokejista po létě poprvé vrhne na led,“ směje se Tomáš Prosa z Červeného Kostelce.

17.4.2018

Loupež na zakázku. Vzácná Ďáblova bible skončila po třicetileté válce

Červený Kostelec /FOTO/ - „A tady je osmý div světa - největší ručně psaná kniha, jaká kdy byla vyrobena,“ přistoupil průvodce výstavou biblí Richard Švanda k vitríně, na níž pod ochranou průhlednou folií ležel Kodex Gigas, otevřen na svou nejznámější stranu, na níž je vyobrazen křepčící ďábel. Právě podle něj získala označení Ďáblova bible.

16.4.2018

Pohřbí hronovský Čapkův mlýn projekt sociálních bytů?

Hronov - Přestože se jedná o dům se zajímavou minulostí, jeho současnost je mírně řečeno neutěšená. A snaha hronovských zastupitelů „zbavit“ se chátrajícího Čapkova mlýna narazila na nesouhlas Společnosti bratří Čapků.

15.4.2018

Nemocnice nabídne jako jediná v kraji dlouhodobou ošetřovatelskou péči

Broumov - Oblastní nemocnici Náchod se podařilo jako jediné v Královéhradeckém kraji nasmlouvat speciální lůžka pro dlouhodobou intenzivní ošetřovatelskou péči, tzv. lůžka DIOP.

14.4.2018

Nominujte své favoritky na Ženu regionu. Soutěží se už podeváté

Náchodsko - Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to!

13.4.2018

Oprava lávky se protáhne

Česká Skalice - Často využívaná lávka v Podskalní ulici, která se musela z bezpečnostních důvodů uzavřít a opravit, je v současnosti odmontovaná.

13.4.2018

Zájemci si mohli zastřílet, Střelnice Walzel otevřela své dveře dokořán

Meziměstí /FOTO/ - Bezmála tři stovky zájemců si o prvním celém dubnovém víkendu nenechalo na střelnici Walzel ujít Dny otevřených dveří s Českou Zbrojovkou u příležitosti otevření nové prodejny zbraní a střeliva.

13.4.2018

Vlci s příchodem jara dostali hlad, chovatelé hlásí první letošní ztráty

Adršpach - Krátký život připravil osud čtyřem telatům, které v noci na středu zardousili vlci na pastvině v Adršpachu.

12.4.2018

Náchod opět nejhorší. Při nehodách ve větších městech vloni zahynulo 76 lidí

České Budějovice drží s Náchodem jedno nelichotivé prvenství: účastníkům silničního provozu zde nejčastěji hrozí smrt. Přesto se statistika nehodovosti ve městech meziročně mírně zlepšila. Zatímco v roce 2016 na ulicích českých krajských a okresních měst zahynulo 80 osob, vloni jich bylo o dva méně.

12.4.2018

Z jara je na chvíli léto

Královéhradecko - Stromy jsou ještě bez listí, ale teploty už stoupají k 25 stupňům. Užívat si je budeme až do příštího týdne.

12.4.2018

Zbytečná panika. Peníze z Afriky dorazily včas, výplaty skluz nenabraly

Broumov - Místo aby se na den výplaty zaměstnanci textilky Veba těšili, datum řádného placení mzdy za odvedenou práci očekávají spíše s napětím. Dorazí peníze na jejich účty nebo budou muset čekat?

11.4.2018

Ulici Dobrovského na čas uzavřou

Náchod - Od 16. dubna do 10. července dojde k úplné uzavírce místní komunikace v ulici Dobrovského v úseku od křižovatky s ulicí Pod Homolkou po křižovatku s ulicí Trojickou v délce přibližně 160 metrů.

10.4.2018

Zasloužilé šancováky zvěčnili na etiketě pevnostního piva

Jaroměř-Josefov - Jedinečnou možnost ochutnat pivo zvané „Josefovský Šancovák“, které bylo uvařené speciálně pro zahájení letošní turistické sezony, měli v sobotu návštěvníci josefovské pevnosti.

10.4.2018

Dlužníků alimentů valem ubývá

Královéhradecko - I když realita je horší, loni policie v hradeckém kraji stíhala jen 2,8 procenta rodičů s vyživovací povinností.

10.4.2018

Těžba po derechu končí. Výsadba mladých stromků potrvá tři roky

Náchod – Po devíti měsících končí těžba dřeva, kterou ve východních Čechách odstartovala srpnová bouře derecho. Dřevaři z regionu Trutnovska a Náchodska během května odvezou poslední vytěžené kmeny.

9.4.2018

O škody na hřbitově se postará město. Soukromé hroby opraví

Náchod - Škody na hřbitově, které způsobil nedávný silný vítr, uhradí majitelům hrobů město. Informovala o tom mluvčí náchodské radnice Nina Adlof.

9.4.2018

Jarní úklid: nepořádek mizí z centra, ulic, sídlišť i cyklostezek

Náchod - Jarní dny bývají impulsem k úklidu nejen domácností, zahrad a okolí domů, ale i měst.

AKTUALIZOVÁNO
9.4.2018

Na D11 se vrátíme v květnu, slíbil Dan Ťok

Královéhradecko - „Krásná barva našeho koaličního partnera,“ řekl s ironií v hlase premiér v demisi Andrej Babiš, když si dnes v sedm ráno přebíral oranžovou reflexní vestu na připravovaném úseku dálnice D11 u Trotiny. Rozestavěná dálnice byla první zastávkou výjezdního zasedání vlády v Královéhradeckém kraji.

8.4.2018

Josefovská pevnost otevřela brány návštěvníkům, točil se Šancovák

Josefov - Vojenský průvod, výstřely z kanónů, speciální pivo, stará řemesla a čerstvé dobroty, klapot koňských kopyt i ryk bitevní vřavy. To všechno si mohli v průběhu druhé dubnové soboty užít návštěvníci josefovské pevnosti, která včera ožila tradičním slavnostním zahájením turistické sezony.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT