VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Náchodsko

včera 10:11

Mladí sokolíci poprvé roztáhli křídla, z pěti párů ale vyvedly mladé jen dva

Broumovsko – V polovině června bylo na hnízdištích sokolů ve skalních rezervacích Broumovska živo. Celkem pět mláďat narozených ve dvou hnízdech se odhodlalo k životnímu „skoku“ a poprvé vzlétlo z hnízda.

20.6.2018

Náchod koupil pozemek s ruinami bývalé Tepny téměř za 56 milionů

Náchod - Posvěceno a zpečetěno. Podpisem kupní smlouvy, vložením do katastru nemovitostí a zaplacením kupní ceny bylo včera ráno zpečetěno pondělní usnesení náchodského zastupitelstva, které posvětilo odkoupení areálu bývalé Tepny od společnosti JTH Holding.

20.6.2018

Návštěvu u lékaře v náchodské nemocnici prodraží parkovné

Náchod – „Je to jeden z klíčových dnů, kdy se plní sny,“ okomentoval minulý týden starosta Náchoda Jan Birke položení základního kamene nové nemocnice v Náchodě. „Z mé strany z toho ale paradoxně vyvstávají velké komplikace,“ zmiňuje odvrácenou tvář modernizace.

20.6.2018

Mezi knihami zdobí stěny obrazy afrických malířů ve stylu Tingatinga

Česká Skalice - Městská knihovna se může pochlubit výjimečnou kulturní událostí. Díky cestovatelům Jiřímu „Georgu" Rosovi z Červeného Kostelce a Václavu „Vincenzovi" Duškovi z Choustníkova Hradiště, kterým učarovala Afrika a v tanzanské vesnici Mto wa Mbu postavili školu, byla mezi knihami uspořádána výstava obrazů a plastik afrických malířů tvořících ve stylu Tingatinga.

18.6.2018

Účet charitativní sbírky? Vybralo se 278 tisíc korun

Náchod - Celkem bylo prodáno 12 tisíc 279 kytiček a na republikový účet sbírky bylo posláno 278 tisíc 174 korun. To je konečná bilance letošní charitativní sbírky Květinový den v našem regionu.

18.6.2018

Sokolové cvičili v Novém Hrádku

Nový Hrádek - V sobotu se konal sokolský slet v Novém Hrádku. Celé akci přálo počasí, bylo skutečně krásně.

17.6.2018

OBRAZEM: Jízda a výstava historických vozidel

Náchod - Veteran Car Club Dvůr Králové nad Labem uspořádal ke 40. výročí založení klubu  jízdu a výstavu historických vozidel, která se konala v sobotu na Masarykově náměstí v Náchodě.

17.6.2018

Novoměstské letiště hostilo Dětský den s branně bezpečnostní tematikou

Nové Město n. M. - V pátek 15. června pořádal Aeroklub a Hasiči Nové Město nad Metují ve spolupráci s městem a dalšími složkami integrovaného záchranného systému a Armádou ČR tradiční Branně bezpečnostní den pro děti a žáky mateřských a základních škol. 

15.6.2018

Vandal ničí práci městských zahradníků

Nové Město nad Metují – Zdejší radnice informovala, že zahradníci městských technických služeb při ranním zalévání květin na Komenského ulici našli několik záhonků poničených. Bezohledný vandal pošlapal záhony s květinami u řeznictví Jirman a u Rychty.

15.6.2018

MetalGate Czech Death Fest oslaví deset let ve velkém stylu

Červený Kostelec – Metalový festival MetalGate Czech Death Fest slaví už deset let od svého založení, a to konkrétně 14. až 16. června na obvyklém místě činu, tedy v kempu Brodský v Červeném Kostelci.

15.6.2018

Bourání skončilo, začíná se stavět. Miliardová modernizace nemocnice se rozbíhá

Náchod - Čekání na modernizaci náchodské nemocnice trvalo skoro věčnost. Nyní se dlouhé roky nadějí a očekávání začínají zhmotňovat.

14.6.2018

Oprášený sen: SŽDC chce výrazně zrychlit vlaky v kraji

Královéhradecko - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) po nedávné velké opravě trati Jaroměř - Trutnov zkoumá, jak zrychlit vlaky na severovýchodě Čech. Do hry opět vrací takzvanou Vysokovskou spojku, která má zrychlit spojení hlavně do Náchoda.

14.6.2018

V Zeleném domečku jsou k vidění fotografie Karla Čapka

Police nad Metují - Výstavou fotografií světoznámého spisovatele a dramatika se Police nad Metují připojuje k „Čapkovskému roku“, tedy k 80. výročí úmrtí jednoho z nejvýznamnějších autorů Československa. Zároveň postavou Karla Čapka nelze nepřipomenout sté výročí vzniku samostatného Československa, se kterým byl jeho život velice těsně spojen.

14.6.2018

Krev pomáhá zachraňovat už ve vrtulníku

Náchod - Krevní transfuze jsou obvykle pacientům podávány na plně vybavených operačních sálech při komplikovaných chirurgických zákrocích a často tehdy, když je pacient ohrožen na životě. Záchranáři v hradeckém kraji jako první v republice podávají krevní transfuzi ve vzduchu.

13.6.2018

Bydlení na kolech má výhody. Kdo si ale myslí, že v kempu ušetří, ten se plete

Teplice nad Metují - Zapřáhnout za auto karavan a vyrazit vstříc zážitkům. S cílem i nazdařbůh, a zastavit se třeba na pár dní tam, kde se to osádce líbí. O takovém kočovném putování sní leckdo, do reality ho ale dovede málokdo.

13.6.2018

OBRAZEM: Na Staré bělidlo se vrátila Babička

Ratibořice /FOTO/ - Postavy z knihy Babička spisovatelky Boženy Němcové můžete až do soboty potkat v Babiččině údolí, v místech, kde se děj románu odehrává.

12.6.2018

Obojživelníci nedostatek vody snad překlepou

Broumovsko – Sucho netrápí jen zemědělce a vodohospodáře, ale i drobné živočichy, pro něž je voda životodárným prostředím.

12.6.2018

V Broumově na náměstí se rozvlnili modří Tanečníci

Broumov - Sochařská linka Sculpture Line letos překročila hranice české metropole a rozjela se do dalších měst naší republiky, kde vystavuje sochy a výtvarné objekty předních domácích a mezinárodních tvůrců přímo v ulicích města. A Broumov je mezi nimi.

10.6.2018

V Dolní Radechové, přes kterou vedla objížďka, začne oprava silnice

Dolní Radechová - Zítra začne rekonstrukce silnice I/14 přes Dolní Radechovou, která sloužila při rekonstrukci průtahu Náchoda jako objízdná trasa a její stav se znatelně zhoršil. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) proto rozhodlo, že silnici přes celou obec v letošním roce opraví.

10.6.2018

Průvodci provedou veřejnost po zahradě Vily Čerych

Česká Skalice – Celorepubliková akce Víkend otevřených zahrad se už tradičně nevyhne ani Vile Čerych. Zahrada navržená architektem Josefem Kumpánem plná stromů, okrasných keřů a rostlin, ale také užitkových plodin, vás vtáhne do prvorepublikové atmosféry.

8.6.2018

Porodnici zavřou malíři pokojů

Náchod – Kvůli pravidelnému malování bude dočasně zavřená místní porodnice. Příjem rodiček se zastaví v úterý 19. června o půlnoci, nové nastávající maminky opět začnou přijímat v sobotu 30. června v 6 hodin ráno.

8.6.2018

Sekera z doby bronzové byla v zemi tisíce let

Policko – Mimořádný nález se na začátku týdne podařil amatérskému „hledači“, jehož detektor kovů při vycházce v okolí Machova tónem oznámil nějaký nález pod zemí.

7.6.2018

Do opravy Dobrošova se zatím žádné firmě nechce

Dobrošov – Letošní rok měl být ve znamení rozsáhlé rekonstrukce pevnosti Dobrošov na Náchodsku. Zatímco před 80 lety zarazila její dostavbu mnichovská zrada, nyní hrozí, že její první velkou rekonstrukci zhatí nezájem stavebních firem.

5.6.2018

OBRAZEM: 300 proti jednomu. V Náchodě vzkázali Babišovi, že ho nechtějí

Náchod - „Svoboda v naší zemi je opět v ohrožení. Pojďme říct JEDNOU PROVŽDY, že chceme slušného premiéra a slušnou vládu!“

5.6.2018

Jaroměř už plave, jinde koupaliště s otevřením ještě vyčkávají

Náchodsko – První plavce přivítalo minulý týden koupaliště v Jaroměři. Kvůli nízkému stavu vody ve studni trvalo sice napouštění bazénu místo šesti dnů deset, ale hned první červnovou sobotu využilo otevíracího dne zhruba 200 návštěvníků.

5.6.2018

Bouřka na obzoru! A bude to legrace

Náchod – Náchodská divadelní scéna zve na premiéru francouzské komedie Bouřka na obzoru.

4.6.2018

Falešný email žádal okamžitou platbu, účetní podvod odhalila

Nové Město nad Metují – Pokus o vylákání podvodného převedení peněz na cizí účet pomocí emailu zaznamenali policisté v Novém Městě nad Metují.

4.6.2018

Demonstrací „Jednou provždy“ chtějí vyzvat Babiše k odstoupení

Náchod – Hlavní demonstrací vyvrcholí zítra v 18 hodin na náměstí třetí vlna úterních protestů proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi.

4.6.2018

D11 „zablokovali“ hradečtí úředníci

Hradec Králové - Úředníci hradeckého magistrátu zfušovali podklady pro dostavbu dálnice D11.

3.6.2018

Náměstí zaplnily historické skvosty, opodál se hrál plážový volejbal

Hronov /FOTO/ - Na spanilou jízdu z Hronova až na zámek v Adršpachu se v sobotu vydalo několik desítek historických automobilů i motocyklů.

2.6.2018

Na Březince připomněli významná výročí. Předvedly se tanky i obrněné vozy

Náchod /FOTO/ - Na pěchotním srubu N-S 82 Březinka si v sobotu 2. června připomněli 100. výročí vzniku samostatného Československa a 80. výročí mobilizace.

2.6.2018

Cestu k nové škole pomáhají dláždit dárci i pracovití rodiče

Náchod - Už třetím rokem učí děti v programu Začít spolu se slovním hodnocením. Přišli však o zázemí. Aby mohli pokračovat, potřebují přeměnit ubytovnu ve státní školu, kam v září nastoupí 60 žáčků.

1.6.2018

OBRAZEM: Namísto do kostelů zamířili do skal

Náchodsko - I když se ve čtvrtek v Polsku slavilo Boží tělo, jeden z hlavních církevních svátků, tisíce Poláků místo do kostela zamířily do Adršpašsko-teplických skal.

1.6.2018

Červenokostelečtí umí třídit odpady. Dostali za to ocenění

Červený Kostelec – Město se umístilo na prvním místě v soutěži Čistá obec za rok 2017 v kategorii nad 2000 obyvatel. Kromě diplomu získalo i finanční dar v hodnotě 70 tisíc korun. Peníze budou použity na zlepšení odpadového hospodářství.

31.5.2018

V Česku padly teplotní rekordy, nejvíce bylo ve středních Čechách

Teplotní rekordy pro dnešní den byly překonány na 37 z bezmála 150 stanic, které měří 30 a více let. Nejtepleji bylo ve středních Čechách - v Tuhani naměřili 32,6 stupně, v Husinci jen o desetinu méně. I na těchto dvou stanicích přepisovali maxima pro poslední květnový den. ČTK to řekli pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

31.5.2018

Typický český otec miluje svou rodinu. Péče o ni vyjde na třicet tisíc měsíčně

/INFOGRAFIKA/ O rodinných financích rozhodují nejčastěji oba partneři společně. Ale v pětině domácností vládnou pokladně ženy, přestože více peněz přinášejí muži.

31.5.2018

Americká vojenská technika se krajem valila bez problémů

Náchod /FOTO/ - Je poslední květnová středa, krátce po desáté hodině. Na hraniční přechod v Náchodě-Bělovsi by co chvíli měl dorazit první proud z konvoje 400 amerických vozidel, která přes naše území od středy do pátku míří do Polska a Pobaltí na vojenské cvičení. Na hranice do Bělovsi přijel „Amíky“ pozdravit jen jediný věrný spojenec.

30.5.2018

Kraj pošle dotace do sociálních služeb

Královéhradecko - Radní Královéhradeckého kraje podpořili návrh na vyhlášení dotačních programů. Celkově chce vedení kraje v tomto roce poslat na podporu hospicové péče a do sociálních služeb 40 milionů korun.

30.5.2018

Slévači dolaďuji výstroj a výzbroj bronzovému legionáři

Horní Kalná/ Hradec Králové /FOTO/ - Ještě pár dní se bude ve slévárně v Horní Kalné „schovávat“ legionář, který takřka osmdesát let čekal na návrat do Hradce Králové.

30.5.2018

Posledním zvoněním v Náchodě vzkázali Babišovi, že vypršel jeho čas

Náchod - Téměř stovka lidí se v úterý sešla v centru Náchoda, aby při demonstraci "Poslední zvonění" dala najevo svůj nesouhlas s aktuální politikou v nejvyšších patrech.

30.5.2018

Květinové hodiny v Novém Městě nad Metují jsou žíznivé

Nové Město nad Metují – Bezmála tisícovka sazenic od minulého týdne opět oživila květinové hodiny na náměstí Republiky. Ty k Novému Městu nad Metují neodmyslitelně patří od roku 1960.

AKTUALIZOVÁNO
29.5.2018

Počasí v Česku je o 40 dní napřed. Odpovídá začátku prázdnin

Počasí v Česku je letos o 40 dní napřed a odpovídá klimatu v Maďarsku. Teploty připomínají začátek letních prázdnin. Podle informací meteorologů na webu dosáhl průměr teplot za posledních 30 dní 16,2 stupně Celsia, což v historických tabulkách odpovídá normálu pro období od 6. června do 5. července. Naopak sucho podle meteorologů pokračuje.

29.5.2018

Matka vzala tříletou dceru do hospody a tam se opíjela

Broumov - Místo čtení pohádek vzala 35letá matka svoji tříletou dceru do hospody. Opila se a při namátkové policejní kontrole byla navíc agresivní. Skončila proto na záchytce a dcera u babičky.

29.5.2018

Desáté kolo Tip ligy vyhrál Václav Mráz

Náchodsko - Suverénním vítězem desátého kola TIP ligy Náchodského deníku se stal VÁCLAV MRÁZ (NA0072) z Velkého Poříčí. Vítěz desátého kola si polepšil o devatenáct bodů, což se žádnému jinému hráči nepovedlo. V redakci Náchodského deníku (Hrašeho 13, Náchod) tak na něj čeká zasloužená pivní cena.

29.5.2018

Než chodit kouřit před hospodu na chodník, to radši sedí na zahrádce

Náchod – Popelníky na stole a kouřící cigarety – až do loňského května běžný obrázek většiny českých hospod a restaurací. Už za dva dny uplyne rok od zavedení tzv. „protikuřáckého zákona“, který vystrnadil z pohostinských zařízení nejen popelníky, ale i mnohé hosty. Na zákaz si stěžují kuřáci i provozovatelé.

28.5.2018

Hlasitý protest: Babišovi "zazvoní" na hrnce i pokličky

Náchod – Zatímco minulé úterý se na Masarykově náměstí uskutečnil němý protest proti premiérovi v demisi, při němž si účastníci zalepili ústa, na zítřek se chystá protest pokličkový – poslední zvonění Babišovi.

28.5.2018

Uctili památku generálů Karla Klapálka a Josefa Slabého

Náchodsko – V pátek členové Českého svazu bojovníků za svobodu z Nového Města nad Metují a Náchoda uctili položením věnců památku generálů Karla Klapálka, novoměstského rodáka, a Josefa Slabého, pocházejícího z nedalekých Černčic.

28.5.2018

Hokejisti předčili bezdomovce. Úpění přilákalo 18 lodí

Havlovice - Rekordní novodobé Úpění má za sebou řeka Úpa. Do Havlovic letos přijelo na oblíbené recesistické plavení celkem 18 posádek, kteří pojali 58 lidí. 

28.5.2018

GDPR je tu. Ochránit údaje o klientech a firemní data nemusí být extra složité

Zaklínadlo zvané GDPR, tedy nařízení Evropské unie o ochraně osobních údajů, vstoupilo v pátek v platnost.

26.5.2018

Tankovat v Polsku už není výhra. Pohonné hmoty u sousedů o moc levnější nejsou

Náchod – Vzestup ceny ropy na světových trzích se podepisuje i na ceně pohonných hmot. Průměrná cena benzinu za poslední dva měsíce v Česku stoupla o více než dvě koruny za litr a podle odhadů ekonomů na poměrně vysokých úrovních ceny minimálně setrvají. Existuje však poměrně značný prostor pro jejich další růst – do prázdnin by se mohly vyšplhat na hranici 34 korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT