„Mrzí nás, že musíme v letošním roce návštěvníky festivalu zklamat, ale krajským úřadem byl vydán celoplošný zákaz manipulace s ohněm na volném prostranství. Pokoušeli jsme žádat o výjimku, která by se týkala pouze této jedné konkrétní akce, ale byla nám zamítnuta," uvedla ředitelka festivalu Marcela Kollertová.

Dnešním dnem se dostal 85. Jiráskův Hronov do svého úplného závěru. Návštěvníci ale o program, který je naplánován na poslední den, nepřijdou. Před dvaadvacátou hodinou se sice uzavře poslední opona, ale po celý den je připraven ještě bohatý program.

V parku Aloise Jiráska si dnes přijdou na své především děti. Pro ně je od 14.00 hodin připraveno velké zábavné odpoledne plné her a soutěží. Těšit se můžou také na oblíbenou pěnu, která přímo vyzývá k dovádění. Od 16.00 hodin se na letním pódiu představí orchestry z hronovské a červenokostelecké ZUŠ. Po nich ještě zahraje od 18.00 hodin Šeucovská muzika.

V dopoledních hodinách se veřejnosti představí také ukázkami účastníci seminářů, kteří předvedou, co se po dobu trvání festivalu naučili. Po celé odpoledne a večer se ještě představí na všech třech scénách poslední soubory se svými inscenacemi.

Večer ale bude vše ukončeno. Slavnostní zakončení 85. Jiráskova Hronova začne na hronovském náměstí ve 21.40 hodin. Do 22.00 hodin a také po slavnostním zakončení do 23.00 hodin bude návštěvníky bavit kapela NACOPAK BAND. Přesně ve 22.00 hodin přijde na řadu slavnostní zakončení, které doplní video mapping na budovu Jiráskova divadla.

„Jedná se o novinku letošního festivalu a je to zcela unikátní projekce, která zcela určitě stojí za shlédnutí! Podobnou projekci bylo možné dosud shlédnout pouze v Praze a Plzni. Jediné co muselo být z důvodu nepříznivých klimatických podmínek z programu vyškrtnuto, tak již zmíněné zrušení ohňostroje," doplnila Marcela Kollertová.