VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Náchodsko

18.10.2017

Chataři, cyklisté i horolezci se dočkají nové asfaltové cesty

Nové Město nad Metují - Dnes se má začít opravovat ulice K Sirkárně v Novém Městě nad Metují, kde byla dosud jen zpevněná komunikace bez asfaltového povrchu.

16.10.2017

Sokolovna nasála skvělou atmosféru s Masajem, vybralo se přes 57 tisíc

Česká Skalice /FOTO/ - Fenomén. Tak by se dal směle označit charitativní festival Nasajem s Masajem, který minulou sobotu v sokolovně vstoupil do osmého ročníku.

15.10.2017

Císař František Josef I. navštívil Červený Kostelec

Červený Kostelec - V sobotu v pravé poledne přijel historickým parním vlakem na červenokostelecké nádraží císař rakouský a apoštolský král uherský František Josef I.

14.10.2017

Školka dostala nový kabátek

Náchod – Mateřská škola v Komenského ulici, jedna z nejdéle fungujících náchodských školek, se dočkala zateplení i druhé poloviny budovy. 

13.10.2017

Povinné vítězství se nerodilo snadno

Nové Město nad Metují – Poslední zápas na domácím hřišti odehrály prvoligové národní házenkářky Krčína.

13.10.2017

Tanečnici a lektorku ocenilo Marocké království

Nové Město nad Metují - Orientální tanečnice Dana Minaříková z Nového Města nad Metují získala speciální cenu Marockého království za příspěvek k česko-marockým vztahům a reprezentaci Marockého království.

13.10.2017

ON-LINE: kandidát do Sněmovny Jan Birke odpovídal na vaše dotazy

Náchod - Lídr krajské kandidátky ČSSD pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a náchodský starosta Jan Birke dnes odpovídal čtenářům Deníku na jejich dotazy.

12.10.2017

Pro máslo míří Češi k sousedům do Polska

Náchodsko - Máslo za šedesát korun lidé nechtějí, pro levnější jezdí za hranice.

11.10.2017

Smutná zpráva: zemřel náčelník Horské služby Adolf Klepš

Špindlerův Mlýn - Ve věku 53 let včera zemřel dlouholetý náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš. 

10.10.2017

Sněžce chybí lidi. Našla je na Slovensku

Náchod – „Učňovské profese nejsou in a nedostatek řemeslníků brzdí rozvoj ekonomiky. Řemeslník je stavební kámen výroby, ale mladí chtějí být manažery či řediteli,“ krčí rameny předseda družstva Sněžka Miloslav Čermák. Přes veškerou snahu se Sněžce stále nedaří sehnat kvalifikované zaměstnance. Část výroby se proto musela přesunout na Slovensko, kde nyní zaměstnají dalších 40 lidí.

9.10.2017

Batist Nej sestřička 2017 má svou vítězku. Je jí Martina Pěnkavová z Bulovky

Náchod - Už podeváté se dvanáct sympatických zdravotních sestřiček - finalistek soutěže Batist Nej sestřička - utkalo o titul nejlepší sestřičky v republice. 

9.10.2017

Chráněná dílna sebrala paralympionikovi vozík

Trutnov – Když se před pěti lety trutnovský paralympionik Aleš Kisý vrátil z olympiády v Londýně, dostal od chráněné dílny firmy Elektroodpady Recyklace, ve které od roku 2009 pracoval, do užívání invalidní vozík. Pomůcku mu tehdy předal majitel Pavel Dohnal, který vozík na chráněnou dílnu koupil. Ústní dohoda zněla, že za pět let, po účetním vypořádání, známý zdravotně postižený sportovec vozík převezme za symbolickou korunu do osobního vlastnictví. Ve firmě se však během pár let změnila situace.

8.10.2017

Zarážením hory symbolicky zavřeli ve vinařské obci Litoboř vinici

Litoboř /FOTO/ - Obec se zhruba 12O obyvateli je jedinou na Náchodsku, která již osm let může používat status vinařské obce. Přičinil se o to vinař Jiří Pelikán, který má na viniční trati vysazeno přes 1250 hlav vinné révy. A to už je důvod pro vinobraní, které i přes nepřízeň počasí v sobotu po poledni přilákalo více než sto domácích i přespolních milovníků vína.

7.10.2017

Chamtiví houbaři dělají v lesích spoušť

Nové Město nad Metují - Houbaře nezastaví ani plot. Vyvrátí kůly, nebo se do něho drze prostříhají.

7.10.2017

Zdravotní sestřičky ukážou, že své práci rozumí a umí se bavit

Náchod - Sestřičky se předvedou v několika disciplínách a čekají je lákavé ceny.

7.10.2017

Finalistky soutěže Nej sestřička v obřadní síni náchodské radnice

Náchod - Dvanáct finalistek přivítali v pátek 6. října 2017 v obřadní síni náchodské radnice také představitelé samosprávy, kraje, sponzorů akce a významné osobnosti regionu, které soutěž pořádanou panem Davidem Novotným dlouhodobě podporují. 

6.10.2017

Přátelé vína při litobořském vinobraní „zarazí horu“

Litoboř - Vinobraní má většina lidí spojené s jižní Moravou. Svah, kde plodí hrozny vinná réva, je ale i na Náchodsku – konkrétně v Litoboři, kde v sobotu odpoledne ve 14 hodin začne čtvrté zdejší vinobraní.

5.10.2017

Silný vítr na Broumovsku porážel stromy

Broumovsko - Hasiči ze Stanice Broumov vyjeli ve čtvrtek 5. října v 18:16 hodin odstraňovat strom do Martínkovic.

5.10.2017

SOŠ pozvala děti do pohádkového lesa

Náchod - Již 16. ročník pohádkového lesa uspořádali pro děti z mateřských škol, 1. a 2. tříd základních a speciálních škol a stacionářů NONA a Cesta studenti Střední odborné školy sociální a zdravotní – Evangelické akademie Náchod pod vedením p. učitelky Ruth Stryalové, která je autorkou nápadu a dobrou duší celé akce.

5.10.2017

Než se dočkají nové silnice musí se smířit s objížďkou polní cestou

Božanov - Tak konečně se začalo. Projekt na zlepšení dopravní dostupnosti Broumovska a Kladsko-valbřišského regionu, jehož cílem je zvýšení turistické atraktivity česko-polského příhraničí, měl v druhé polovině října spět do svého konce. Oprava silnice mezi Broumovem a příhraničním Božanovem se však dlouho nemohla rozhýbat z místa.

5.10.2017

Mladí poctivci vrátili nalezený mobil, majitel ho zapomněl na stole

Broumov - Opravdu příkladně se zachovali dva mladí hoši v Broumově, kteří našli zapomenutý mobilní telefon. Mobil zanesli na policejní oddělení a odevzdali službu konajícím policistům.

4.10.2017

Školáci zazáří jako hvězdy manéže

Náchod /FOTO/ - U plhovské základní školy v Náchodě vyrostlo cirkusové šapitó a ze školáků se postupně stávají akrobati, žongléři, klauni, fakíři, chodci na laně, kouzelníci, zkrátka cirkusoví umělci. Ojedinělý projekt vedou skuteční a zkušení trenéři - cirkusoví artisté.

3.10.2017

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ v Hronově

Náchodsko - Ve středu 4. října přinese Náchodský deník čtenářům třetí díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím zveřejňuje  tabla prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

3.10.2017

Regionálních produktů s ochrannou známkou přibývá

Náchodsko - Med, bylinný sirup, glycerínová mýdla nebo babiččiny pohádky – to jsou čtyři ze sedmi výrobků, jejichž kvalita a specifičnost je opravňuje nosit ochrannou známku Regionální produkt – Kladské pomezí.

1.10.2017

100. výročí vzniku samostatného československého dělostřelectva

Josefov - Československá obec legionářská ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR, Armádou ČR, Ravelinem no. XIV a Rotou Nazdar uspořádaly v sobotu 30. září v josefovské pevnosti vzpomínkovou akci u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného československého dělostřelectva.

30.9.2017

V Ratibořicích už zase teče voda náhonem

Ratibořice - V Babiččině údolí po půl roce zahájili zkušební provoz historického mlýnského náhonu, který před čtyřmi lety poničila velká voda. Od jara byl náhon vypuštěný, čistilo se dno a opravovaly dřevěné části.

29.9.2017

Do lesa s kosou a několika koši. Češi zažívají houbařské žně

Náchodsko - „Za dvě hodinky v lese jsme nasbírali přes deset kilo hub. Ani jsme nemuseli hledat, zakopávali jsme o ně. Příště si vezmeme kosu,“ žertovali manželé Zelení z Náchoda, když obtěžkáni košíky opouštěli les. Houbaři nyní zažívají nejlepší sezonu za několik posledních let.

28.9.2017

Svatý Václav přijel na broumovské slavnosti z mlhy od kostela sv. Václava

Broumov - Sv. Václav v čele své družiny vyrazil ve čtvrtek o půl desáté od kostela sv. Václava v Broumově na Mírové náměstí, kde jeho příjezd v mlžném oparu očekávaly stovky lidí.

27.9.2017

Policisté vyrážejí na hlavní tah Náchodem, chtějí regulovat dopravu

Náchod - Vzhledem k zítřejšímu státnímu svátku očekávají dopravní policisté v dnešních odpoledních hodinách zvýšený půjezd osobních i nákladních automobilů Náchodem.

26.9.2017

Špitál v Náchodě vyšetřuje policie

Náchod - Oblastní nemocnici Náchod zkoumá speciální audit a vyšetřuje policie kvůli podezření z podvodu. Zároveň se připravují ekonomická opatření, která mají znovu stabilizovat hospodaření nemocnice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT