Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Náchodsko

20.4.2017

V pískovcových skalách se výlet může zvrhnout v boj o život

Teplice nad Metují - Celkem čtyři jednotky hasičů vyjely v neděli na pomoc muži, který se zranil v Teplických skalách. Do oblasti vyrazili i vrtulník s hasičem – leteckým záchranářem. Muž se zranil ve skalní jeskyni, kdy zůstal uvězněný pod kamenem. Hasiči se na místo určení dostali po turistické cestě a po vyproštění zraněného muže vynesli ven a na přístupném místě předali do péče záchranné služby.

20.4.2017

Když se blíží jez, je dobré mít záchranu na blízku

Náchodsko - Profesionální hasiči Královéhradeckého kraje ve středu nacvičovali na jezu ve Zliči u České Skalice.

19.4.2017

Nemocnice bude mít magnetickou rezonanci. Ještě před modernizací

Náchod - Téměř dva tisíce pacientů ročně musí z náchodské nemocnice dojíždět za vyšetřením magnetickou rezonancí do okolních nemocnic.

19.4.2017

Silničáři museli svou techniku znovu „přestrojit“ na zimu

Náchodsko - Do pátku se očekávají sněhové přeháňky a teploty mají klesat pod nulu.

18.4.2017

Děti nacházely vajíčka i netopýry

Náchodsko - Na Velikonoční pondělí se na Pevnost Dobrošov vydaly mladší i starší děti, aby společně se svými rodiči hledaly v podzemí ztracená velikonoční vajíčka, která tu poschovávali vojáci a dělníci.

18.4.2017

Dvoje závody a 15 cenných kovů pro karatisty z Náchoda

Náchod - Karatisté zářili na závodech v České Lípě a Vamberku.

18.4.2017

Minecraft naživo? V hronovském Dominu žádný problém

Hronovo - Vyráběli meč, vydali se na noční bojovku za diamanty, přespali v Dominu, ale také poznávali poslepu ovoce, hráli přírodovědné hry, soutěžili, skládali tangramy a opekli si buřty. Pestrý program dvacítku hronovských dětí bavil možná právě proto, že vlastně hrály Minecraft.

17.4.2017

Děti hledaly poztrácená kuřátka

Broumov - V okolí broumovského kláštera se v neděli konal 4. ročník oblíbené jarní rodinné akce "Hledání ztracených kuřátek".

17.4.2017

Školička pro předškoláky

Náchodsko - Ve škole v Horním Kostelci proběhla tradiční školička pro předškoláky ve třech termínech – v měsíci lednu, únoru a březnu.

17.4.2017

Knížky pro nevidomé

Náchodsko - 5. třída z Horního Kostelce se zúčastnila soutěže ve tvorbě hmatových knížek pro nevidomé, kterou pořádá Asociace rodičů a přátel dětí nevidomých a slabozrakých v ČR.

17.4.2017

Ztracená velikonoční vajíčka v Pevnosti Dobrošov

Dobrošov - Na Velikonoční pondělí se vojáci rozhodli, že v podzemí poschovávají velikonoční vajíčka a velitel pevnosti vyzývá všechny děti na zcela mimořádné hledání.

16.4.2017

Hledání Turovského pokladu na Velký pátek

Velký Dřevíč - Když jsme před 7 lety uspořádali tuto akci poprvé, netušili jsme, že založíme takovouto tradici. Hledání pokladu je určeno pro celé rodiny ze širokého okolí, každoročně za účasti přibližně 100 osob. Cílem je především dětem připomenout tradici Velikonoc a Velkého pátku, včetně historie a pověstí, spjatých s místním okolím.

16.4.2017

Historik umění Petr Staněk "otevře dveře" barokních kostelů

Broumov - V poslední době je vidět vzrůstající zájem o barokní kostely na Broumovsku, a tak se historik umění a učitel ZUŠ Broumov Petr Staněk rozhodl věnovat tomuto tématu další z přednášek pořádaných pro veřejnost.

15.4.2017

Kamion bez nafty uvízl na Pražské

Náchod - Opět došla nafta jednomu z řidičů kamionů v tom nejnevhodnějším místě - v ulici Pražské v Náchodě, kde se v těchto dnech opravuje polovina komunikace.

15.4.2017

Nemocnice Náchod se kraji prodraží

Náchod - Modernizaci Oblastní nemocnice Náchod, jejíž cena se před vysoutěžením odhaduje na 1,5 miliardy korun bez DPH, ze dvou třetin zaplatí Královéhradecký kraj, na zbytek si vezme úvěr. Odsouhlasila to rada kraje.

14.4.2017

Na Zelený čtvrtek se čepoval Evergreen

Náchod - Pivo s příznačným názvem Evergreen s jasnou zlatozelenou barvou, jemnou hořkosladovou příchutí a vůni po přidaném mladém zeleném ječmeni uvařil opět po roce sládek náchodského pivovaru Primátor Petr Kaluža.

13.4.2017

Klíšťata útočí. Tuhá zima je nezničila

Náchodsko - Traduje se, že po tuhé zimě bývá daleko méně klíšťat. Opak je zřejmě pravdou. Majitelé psů lomí rukama. Denně sbírají z kožichů svých svěřenců desítky klíšťat. Malý roztoč, který se živí sáním krve, přenáší řadu infekčních chorob. Budí proto obavy i u lidí.

12.4.2017

Úklid v přírodní rezervaci Dubno

Náchodsko - K sobotní akci Ukliďme svět, ukliďme Česko se přidali dobrovolníci i v přírodní rezervaci Dubno nedaleko České Skalice.

12.4.2017

V Ratibořicích se rodí první herecké muzeum v Čechách

Náchodsko - Fotografie, rekvizity, dokumenty a další zajímavé předměty budou už brzy k vidění v Hereckém domě Viktorka v Ratibořicích. Exponáty do ojedinělého muzea pro milovníky filmu i filmové historie věnují samotní herci nebo jejich potomci.

12.4.2017

Stoletý buk musel k zemi, ohrožoval lidi

Broumov - Statný buk, který odhadem 13O let rostl před nynější broumovskou poliklinikou, patřil k nejstarším stromům v centru města. Proto jeho pokácení vyvolala rozčarování některých obyvatel města, kteří svůj nesouhlas dávali hlasitě najevo.

11.4.2017

Do Náchoda zavítal legiovlak

Náchod - Legiovlak, legionářské muzeum na kolejích, je třináctivozová souprava historických vagónů, jakými se desetitisíce čs. legionářů přepravovaly napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále v letech 1918–1920.

11.4.2017

Parkování na chodníku se může prodražit

Jaroměř - Zdejší městští strážníci se více zaměřují na vozidla stojící na chodnících v katastru města Jaroměř.

11.4.2017

Osud Azurového okna Kamenné bráně nehrozí

Broumovsko - Přibližně před měsícem se do vln Středozemního moře zřítil skalní útvar Azurové okno. Turisticky atraktivní místo podobného charakteru (i když v mnohem menším měřítku) lze nalézt i v Broumovských stěnách.

10.4.2017

Na Antonína se stála fronta

Náchod - Pivovar Primátor oslavil v pátek 7. dubna významné výročí, 145 let od položení základního kamene výstavby nového pivovaru.

10.4.2017

Zpříčený kombajn, propadlý bagr i nestabilní podloží. Opravy se komplikují

Náchod - Už dva týdny se opravuje průtah Náchoda a stavební práce přinesly také první komplikace v dopravě. Někteří řidiči nejen, že nerespektují dopravní značení, ale zřejmě jim i nedochází, že betonová svodidla před nimi prostě neuhnou. Důkazem toho byl například zpříčený kombajn v Bělovsi.

10.4.2017

Bronzová medaile pro novoměstské cukráře

Nové Město nad Metují - I v letošním roce se Střední průmyslová škola, střední odborná škola a střední odborné učiliště Nové Město nad Metují účastnila soutěže Gastro Hradec, která proběhla 30. března 2017 v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Jednalo se o 22. ročník národní soutěže kuchařského a cukrářského umění s mezinárodní účastí a zároveň o 12. ročník Mistrovství republiky kuchařů a cukrářů.

10.4.2017

Broumovský klášter přivítal jaro Velikonočním trhem

Broumov - Tradiční Velikonoční trh „vyrostl" tuto sobotu v areálu broumovského benediktinského kláštera.

9.4.2017

Na silnici vedoucí Pěkovem budou déle než půl roku vládnout stroje

Pěkov - Obyvatelé obce a řidiči z Broumovska nebo do Broumovské kotliny mířící se na příští měsíce budou muset obrnit trpělivostí. V pondělí 10. dubna začne dlouhodobá uzavírka obce Pěkov z důvodu rekonstrukce silnice v celé délce. Práce by měly být dokončeny do 30. října.

8.4.2017

Smuteční síň zbourali, se zesnulými se loučí v kostele

Broumov - Tam kde něco končí, něco jiného začíná. Nedávnou demolicí staré smuteční síně se tak připravuje pozemek pro výstavbu té nové.

7.4.2017

Kyselka se znovu dere z hlubin

Náchod - V Bělovsi, na louce nedaleko polorozpadlých běloveských lázní, se vrtná souprava opět zakousla do země.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení