VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Náchodsko

21.2.2018

Nechtějí mít radnici jak za krále Klacka

Hronov – Postavit novou radnici a prodat domy na náměstí, kde nyní MěÚ sídlí. To je představa vedení města, kterou navzdory připomínkám posvětila většina zastupitelů.

21.2.2018

V Černém Dole mladý lyžař narazil do stromu, musel pro něj vrtulník

Černý Důl - Pro zraněného devatenáctiletého lyžaře musel dnes dopoledne letět do Krkonoš vrtulník. 

21.2.2018

Leoš Mareš se tajně oženil v Litomyšli

Litomyšl – Přísně tajná svatba se odehrála v úterý v piaristickém kostele. Leoš Mareš si pro svoji veselku se snoubenkou Monikou Koblížkovou vybral Litomyšl.

21.2.2018

Lékařům a sestrám náchodské nemocnice došla trpělivost

Náchod - Trpělivost s poměry v Oblastní nemocnici Náchod došla tamějším primářům a vrchním sestrám. Proto se otevřeným dopisem obrátili na krajské zastupitele a žádají je, aby sjednali nápravu.

20.2.2018

Hospice musí umírající odmítat

Náchodsko - Až osmdesát procent lidí chce podle průzkumů zemřít doma. Těžce nemocným umírajícím pacientům pomáhají mobilní hospice, které začaly v kraji fungovat před několika málo lety.

20.2.2018

Starostku Jasenné ocenil Senát. Řídí obec téměř 28 let

Jasenná - Jitka Slezáková starostuje v obci Jasenná na Jaroměřsku už 28. rokem. Patří k nejdéle působícím starostům nejen na Náchodsku, ale i v Královéhradeckém kraji.

17.2.2018

Regionální muzeum v Náchodě povede ředitel Sixtus Bolom-Kotari

Náchod - Sixtus Bolom-Kotari – to je jméno budoucího ředitele Regionálního muzea v Náchodě, který se za necelé dva týdny ujme nové role.

15.2.2018

Nová Dacia bude sloužit místní pečovatelské službě

Jaroměř - Již třetí automobil obdržel Dům s pečovatelskou službou v Jaroměři. Slavnostní předání nového sociálního automobilu značky Dacia Dokker se odehrálo v pondělí 12. února ve 13 hodin v areálu Pečovatelské služby.

15.2.2018

Náchodsko má na vodu štěstí, nejlevnější a prý i nejchutnější teče v Božanově

Náchodsko - Většina pitné vody, která proudí vodovodními trubkami do většiny kuchyň a koupelen pochází z Polické křídové pánve (PKP). Že voda z kohoutku je lepší než balená není například pro obyvatele Broumovska nic nového. Ale málokdo ví, že tamější voda vyhovuje například i limitům pro kojence.

14.2.2018

Na Náchodsku stoupl počet trestných činů i jejich objasněnost

Náchodsko - O 153 stoupl v loňském roce počet trestných činů ve srovnání s rokem 2016.

13.2.2018

Téma Deníku: Z Náchoda terminály mizí

Náchod - Přestože stopku hracím automatům vystavili místní zastupitelé už před šesti lety, Náchod i nadále zůstává místem s největším počtem automatů v okrese. Jejich počet však neustále klesá.

12.2.2018

Jak jsem si na Gladiator Race neutrhl ostudu, ale natrhl gatě

Josefov - „Nechceš si vyzkoušet jeden docela extrémní závod?“ ptá se mě můj kolega do telefonu, který mi v redakci zazvonil ve čtvrtek krátce před obědem.

12.2.2018

Oprava pro ostudu. Na nový asfalt v Pěkově řidiči nadávají

Pěkov - Více než 200 dnů čekali vloni od dubna do listopadu motoristé na otevření opravované silnice ll/303 vedoucí přes Pěkov. Radost z nového asfaltového povrchu se ale v podstatě vzápětí změnila v rozčarování.

11.2.2018

OBRAZEM: Sousedský masopust v Náchodě

Náchod – Středisko volného času Déčko v Náchodě uspořádalo v sobotu Sousedský masopust.

11.2.2018

OBRAZEM: Sobotní karneval v náchodském Beránku

Náchod - V sobotu uspořádalo Déčko v Beránku dětský karneval se soutěžemi a tanečními vystoupeními. 

9.2.2018

V nemocnicích zakázali návštěvy

Náchodsko - Oblastní nemocnice Náchod a.s. vydala v pátek odpoledne plošný zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů, a to ve všech nemocnicích ONN a.s. a na všech jejích odděleních.

8.2.2018

Polské kontroly ucpávají Náchod, lustrování kamionů zpomaluje dopravu

Náchod - Dopravní apokalypsa ve čtvrtek v podvečer postihla Náchod. „Je to tady úplně zasekaný. Ale totálně. Na hranicích prý Poláci zastavují a kontrolují všechny kamiony, takže tím zablokovali celé město,“ oznámil před osmou hodinou řidič Michal. „Je to tak,“ potvrdila po 20. hodině tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová, že průjezd Náchodem byl zhruba od 17.15 do 20.30 dost komplikovaný.

8.2.2018

Téma Deníku: Nejvíce obyvatel ubylo v pohraničí

Náchodsko - Demografická křivka je neposedná, skáče podle dějin nahoru a dolů.

7.2.2018

Miliardovou přestavbu nemocnice provede Geosan a BAK

Náchod - Přestavbu náchodské nemocnice za 1,3 miliardy korun provede konsorcium společností Geosan Group a BAK stavební společnost.

6.2.2018

Kudy vést cestu plánují už skoro dvě století

Nové Město nad Metují - Už bezmála dvě století trápí Novoměstské otázka dopravy přes město. V letošním roce toto téma opět intenzivněji ožije a vše vyvrcholí podzimním referendem, jehož konání před necelými třemi roky nařídily soudy.

6.2.2018

Východní Čechy se probudily do zatím nejmrazivějšího rána

Trutnovsko, Náchodsko - Varování meteorologů před silným mrazem, který v noci a zejména nad úterním ránem měl semknout východní Čechy, se potvrdilo.

4.2.2018

Do pevnostního města Josefov dorazil masopust

Jaroměř-Josefov /FOTO/ - Postava masopusta neboli „strakatého“ s početným průvodem mnoha rozmanitých masek obcházeli v sobotu pevnostní město Josefov na Náchodsku. Bujaré veselí provázely hudba, zpěv i tanec v ulicích, rozdávaly se koláčky.

4.2.2018

„Jednou Kevin uletěl, ale na zavolání se vrátil. Tím to začalo“

Studnice /FOTO/ - Žakelínka, Míša, Kuki, Kevin, Mája, Persik a Robin. Tato pestrobarevná partička papoušků si v sobotu čechrala pírka ve studnické sokolovně.

2.2.2018

O jaké postavy se rozroste betlém? Posílejte návrhy

Náchod - Zdejší radnice vyhlásila anketu pro všechny, kteří se chtějí podílet na spoluvytváření náchodského symbolu Vánoc, kterým je vyřezávaný betlém u kostela sv. Vavřince.

2.2.2018

Na polygonu si hasiči z celé republiky natrénují zásahy ve výškách

Velké Poříčí - Unikátní zařízení, které bude sloužit pro výcvik záchrany ve výškách a nad volnou hloubkou vybuduje HZS Královéhradeckého kraje v rámci modernizace Učiliště požární ochrany ve Velkém Poříčí.

1.2.2018

Pošťáci nejvíce chodí do ulic pojmenovaných po českých velikánech

Náchodsko - Alois Jirásek a Jan Hus – to jsou dvě významné postavy české minulosti, po nichž jsou nejčastěji pojmenovány ulice či náměstí ve městech na Náchodsku. Jméno českého prozaika a reformátorského kazatele, které v historii od sebe dělí půl tisíciletí, nese v okrese shodně deset míst.

31.1.2018

Rákosníčkova hřiště budou po celý měsíc únor sbírat hlasy

Náchodsko - Od prvního únorového dne startuje další ročník hlasování o Rákosníčkova hřiště.

31.1.2018

Čtyřnozí šikulové tančí, trikují a chytají frisbee na světové úrovni

Jaroměř - Dogdancing, dogfrisbee a trickdogs. Že vám tato slova nic neříkají a připomínají spíše jazykolam? Přitom v Jaroměři žije mladá žena, pro kterou jsou tyto termíny téměř každodenním chlebem.

30.1.2018

Uzavírky a omezení. Nutné opravy potrápí řidiče i chodce

Nové Město nad Metují - V letošním roce čeká Nové Město nad Metují nebývalé množství rekonstrukcí silnic a chodníků. Ty do budoucna přinesou vyšší komfort jízdy a chůze po tamních komunikacích, současně však bude řidiče i chodce trápit několik uzavírek.

28.1.2018

Nejmenší obec Náchodska většinově doufala ve změnu

Libchyně - V malebném údolí asi čtyři kilometry severovýchodně od Nového Města nad Metují leží nejmenší obec náchodského okresu. Její rozloha je pouhých 119 hektarů a rovněž zde žije nejmenší počet obyvatel. Ze 68 voličů jich v druhém kole dorazilo k volební urně 47: Jiří Drahoš zde většinou 28 hlasů (59,58%) zvítězil nad Milošem Zemanem, který získal podporu 19 místních voličů (40,42%).

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT