Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Náchodsko

8.9.2017

Vila Čerych otevírá své dveře návštěvníkům

Česká Skalice - Dnes, v pátek 8. září, se otevírají jindy nepřístupné prostory Vily Čerych všem zájemcům, kteří chtějí využít příležitosti a nahlédnout do unikátního domu rodiny Čerychovy.

6.9.2017

Prvňáci budou mít tabla! První představíme ze ZŠ 1. máje 365 v Náchodě

Náchodsko - Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

6.9.2017

Před 80 lety začali stavět opevnění, aby bránili svou zemi

Dobrošov - Před osmdesáti lety, v září roku 1937, začalo téměř pět set dělníků budovat dělostřeleckou tvrz u Dobrošova nad Náchodem.

5.9.2017

Která se stane královnou? Opět zvolí nejkrásnější jiřinku

Česká Skalice - Město opět po roce rozkvete pestrobarevnými květy jiřin a ožije oblíbenými Jiřinkovými slavnostmi. Ty se zde konaly poprvé v roce 1837. Letos si připomínají 180. výročí.

3.9.2017

Jazzová mše Karla Růžičky uzavřela festival Za poklady Broumovska

Broumov – Sobotní podvečer 2. září byl ve znamení závěrečného koncertu letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska. V klášterním kostele sv. Vojtěcha v Broumově zazněla Jazzová mše Karla Růžičky.

3.9.2017

Objev v sobě gladiátora!

Jaroměř, Josefov - Oheň, bahno i silný proud řeky. Celkem třicet dva náročných překážek na osmikilometrové trati, vedoucí tajemnými zákoutími pevnosti Josefov a jejího okolí, se stalo o víkendu velkou sportovní výzvou.

3.9.2017

V Rasoškách požehnali novému praporu a symbolům obce

Rasošky - Znak mají Rasošky od ledna letošního roku, prapor je také prvním v historii obce. 

3.9.2017

OBRAZEM: Ve Vysokově se loučili s létem

Vysokov – Poslední okamžiky dvouměsíčních prázdnin si děti ve Vysokově užily při sobotní akci Rozloučení s létem. Na místním hřišti za pohostinstvím na ně čekala řada her, aktivit, soutěží a dokonce i překvapení v podobě mobilního planetária.

1.9.2017

Ano ryba, vlajky na domech, Národní demagogie i vzkazy do knih

Česká Skalice - Galerie Luxfer, která je zaměřena na současné české umění, o letošních prázdninách hýřila rozmanitými aktivitami. Mezi ty tradiční patří Plenér absolventů Fakulty výtvarných umění VUT v Brně ve veřejném prostoru města. Tentokrát se ho aktivně zúčastnilo šest lidí.

31.8.2017

Mezinárodní noc pro netopýry už podruhé v Josefově

Jaroměř, Josefov - Na přelomu srpna a září se na řadě míst republiky koná Mezinárodní noc pro netopýry.

31.8.2017

Naděje či Náchodka? Hledají se názvy vrtů

Náchod - Birkovka, Honzík, Naděje, Hlubina, Běloveska, Náchodka. To jsou zatím jen některé z návrhů obyvatel Náchoda na pojmenování dvou vrtů s minerální vodou. Vrty vznikly po úspěšném geologickém průzkumu zřídelní oblasti Běloves a patří městu. Už v příštím roce by měly zásobovat kyselkou nové Malé lázně.

31.8.2017

Andílci se vrátili ke Čtrnácti svatým pomocníkům

Otovice – Sloup s reliéfním vyobrazením Čtrnácti svatých pomocníků, který stojí v obci poblíž železničního přejezdu, už je zase kompletní. Před pěti lety zrestaurovaný pomník se stal na konci října 2016 cílem útoku neznámého zloděje, kterému se zřejmě zalíbily zrenovované postavičky přibližně 40 cm vysokých andílků stojících v popředí.

30.8.2017

Atraktivní filmy a davy lidí. Roli hostitele Teplice zvládly se ctí

Teplice nad Metují - Na horolezeckém festivalu filmů v Teplicích nad Metují zvítězil Grónský příběh mapující extrémní kajakářskou misi.

29.8.2017

Za dopravní kolapsy může oprava vytížené křižovatky

Náchod - Už několik týdnů trvají práce stavbařů, kteří opravují průtah Náchodem. Řidiči se snaží hlavně neuvíznout v koloně, což se jim nyní, kdy se pracuje na dopravně nejsložitějším úseku, příliš nedaří.

27.8.2017

Na horolezeckém festivalu filmů vyhrál Grónský příběh o extrémní kajakářské misi

Teplice nad Metují -  Vyhlášením výsledků a projekcí vítězných filmů dnes odpoledne ve 14 hodin vyvrcholil 34. Horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují. Hlavní cenu získal téměř hodinový rakousko-německý film „Dvojité galaxie – Grónský příběh“ zachycující šílenou kajakářskou misi tří dobrodruhů po Grónsku.

27.8.2017

Křinice slaví letošní úrodu tradičními dožínkami

Křinice - Staré i nové zemědělské stroje byly k vidění v dožínkovém průvodu, který v sobotupo třinácté hodině vyrazil od "broumovské" křižovatky směrem k fotbalovému hřišti, kde se odehrávaly 6. Křinické dožínky. 

26.8.2017

Teplice patří horolezcům, festival vrcholí

Teplice nad Metují – Do třetího dne se dnes přehoupl 34. Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují. Město ožilo tisícovkami návštěvníků z celé republiky i ze zahraničí. Horolezci a příznivci sportů v přírodě zaplnili celé město.

26.8.2017

Mužem roku je Matyáš Hložek, syn zpěváka. Vybrali ho z dvanácti finalistů

Náchod – Dvanáct finalistů, mladíků s vypracovanými těly, charismatickými pohledy, sebevědomými úsměvy i ambicemi, se v pátek utkalo v soutěži Muž roku. Vítězem se stal třiadvacetiletý student a fitness trenér z Prahy Matyáš Hložek, syn známého zpěváka Stanislava Hložka. 

26.8.2017

Čápi se chystají na dlouhou cestu do Afriky

Broumovsko - S koncem měsíce srpna se pomalu chýlí ke konci i pobyt bílých čápů na tuzemských hnízdištích.

25.8.2017

Ryby mají rybník, mokřadním ptákům hloubí v parku ptačník

Jaroměř, Josefov - V unikátním Ptačím parku České společnosti ornitologické tento týden odstartovalo hloubení Slavíkovského ptačníku. „Tak, jak je rybník hlavně pro ryby, chceme zdůraznit, že toto vodní dílo bude především pro ptáky,“ vysvětluje správce Ptačího parku Josefovské louky Břeněk Michálek co se pod názvem ptačník skrývá.

24.8.2017

Nejen horolezci míří do Teplic na filmový festival

Teplice nad Metují - Ťukot kladívek se ve středu ozýval v teplickém kině, kde finišovaly poslední práce před dnešním zahájením 34. ročníku Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu.

24.8.2017

Závora zůstane. Když bude hezky, otevře se

Adršpach - Silnice mezi Chvalčí a Adršpachem v zimním období už vyvolala hodně zlé krve. Problém s její zimní uzavírkou chce kraj vyřešit už tuto zimu pomocí nové závory a meteostanice.

23.8.2017

Přes čáru jezdí načerno, cestu si zpevnili značkami

Machov - Ze značky Zákaz vjezdu ani z upozornění, že průjezd obcí je uzavřen, si řidiči, kteří z české nebo polské strany překonávají v Machovské Lhotě státní hranici, nic nedělají. Značka není zeď, která by je nepustila dál. Stejně tak zeď není ani hromada hlíny, která měla průjezdu po rekonstruované silnici zabránit.

22.8.2017

Boj o život kočky dopadl dobře, hasiči zachránili nešťastnou Mařenu

Česká Skalice - Na zdejší poměry velmi raritní výjezd absolvovali v pondělí odpoledne českoskaličtí dobrovolní hasiči. Záchrana z výšky se totiž v České Skalici nekoná příliš často.

20.8.2017

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

20.8.2017

FOTO: Na Hořičkách slavili 660 let od první zmínky o obci

Hořičky - 660 let v našem měřítku, to už je hodně dlouhá doba. Vzhledem k průměrnému věku lidského života mezi účastníky sobotních oslav 660 let obce zcela jistě nebyl mezi přítomnými hosty a návštěvníky nikdo, kdo by pamatoval původní majitele: vladyky z Hořiček, Jana z Pernštejna, Bernarda Žehušického z Nestájova ani Jaroslava ze Smiřic. Generála Laudona, který zde pobýval v roce 1758, znají místní také jenom z písniček a encyklopedií.

19.8.2017

Vlčí hlídky budou hledat vlky. Houbaři na ně narazili, aniž by chtěli

Broumovsko - Důkazy o dalším rozmnožování vlků na Broumovsku ale i v dalších částech České republiky hledá Hnutí DUHA s pomocí dobrovolníků Vlčích hlídek.

18.8.2017

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

17.8.2017

Mezilečí opět na síti - elektřina se v obci rozběhla po 4 dnech

Mezilečí - Tak konečně! Od úterního večera opět v obci funguje elektrický proud.

16.8.2017

Kardiochirurg Jan Pirk bude přednášet o experimentech lékařů na sobě

Police nad Metují - Nejznámější český kardiochirurg a přednosta pražského IKEM prof. Jan Pirk přiveze ve čtvrtek do Police nad Metují přednášku s názvem „Experimenty lékařů na sobě“.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení