Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Náchodsko

16.8.2017

Polský svátek způsobil invazi, výletníci brali skalní města útokem

Adršpach /FOTO/ - „Obsazeno, není místo.“ Větu, kterou pracovnice obsluhující parkoviště nedaleko vstupu do pískovcového skalního města během včerejšího dne pronesly nespočetněkrát. Hlavně v polštině.

14.8.2017

Návštěvníci zcela zahltili Adršpach

Adršpach, Teplice nad Metují - Ten, kdo si dnes vyrazil na návštěvu do pískovcových skalních měst v Teplicích nad Metují a Adršpachu si nevybral nejlepší termín. 

13.8.2017

Energetici vyrazili do terénu, někde je situace ještě vážná

Náchodsko - Po několika vlnách velmi silných pátečních bouřek energetici evidovali nespočet poruch na vedeních vysokého a nízkého napětí.

13.8.2017

„Kdyby stál někdo venku, nepřežil by to“

Bohuslavice - Manželům Menclovým z Bohuslavic odnesla páteční vichřice z domu střechu. Doletěla až o dvě zahrady dál k sousedům. Na schodišti i v dětském pokoji se probořil strop. Na skleník spadl zlomený smrk a celé okolí domu vypadalo jako po boji.

12.8.2017

Bylo to, jako když proti vám hučí vlak, říká muž z Bohuslavic

Bohuslavice, Královéhradecko - „Během chvilky se setmělo a zvedl se obrovský vítr. Vzduchem začaly létat střechy, stromy padaly k zemi.“ Tak popisují začátek sobotní pohromy obyvatelé Bohuslavic. V pátek po páté hodině odpoledne zažili chvíle bezmoci a strachu. Obcí se prohnala větrná smršť, někteří dokonce mluví o tornádu.

12.8.2017

Vítr zlomil lípu, ta rozpůlila stodolu

Hořičky - Doslova o štěstí mohou mluvit majitelé novostavby v Hořičkách nedaleko České Skalice. Jen několik metrů od hrubé stavby jejich domu zlomil silný vítr letitou lípu. Ta se skácela na starou stodolu a doslova ji rozpůlila.

AKTUALIZOVÁNO
12.8.2017

V Bohuslavicích po větrné smršti sčítají škody a odklízejí následky

Bohuslavice /FOTO/ - Přestože meteorologové předpovídali, že v pátek 11. srpna k večeru budou bouřky doprovázené hromy a blesky postupně ustávat, v Bohuslavicích nad Metují se strhla doslova pohroma. Větrná smršť se zhruba před 18. hodinou prohnala obcí tak razantně, že s sebou brala střechy několika domů i vzrostlé stromy. Vzniklou spoušť postupně odklízeli hasiči.

11.8.2017

Brutal Assault nemocným aneb „Máničky“ darovaly vlasy

Josefov - Tvrdá muzika a dlouhé vlasy k sobě neodmyslitelně patří. Když jde však o dobrou věc, tak „máničky“ neváhají a léta pěstovanou ozdobu své metalové hlavy shodí.

11.8.2017

Skatepark bude mít správce. Vandaly odhalí kamera s nočním viděním

Náchod - Skatepark v Náchodě způsoboval městu v posledních letech jen vrásky na čele.

11.8.2017

Bouřlivá noc lámala stromy. Hasiči vyjížděli k desítkám zásahů

Náchodsko - Bouřky, které začaly v průběhu noci na 11. srpna, lámaly stromy a povolávaly hasiče do práce. Ti se nezastavují ani nyní v ranních hodinách. "Zatím museli vyjet k téměř šedesáti výjezdům a další přibývají," informoval dnes ráno operační důstojník krajských hasičů.

10.8.2017

Letní hornové kurzy doprovodí festival Za poklady Broumovska

Broumov - Broumovský benediktinský klášter rozezvučí tento týden až do 12. srpna 3. ročník mezinárodních Hornových kurzů, které jsou doprovodným programem festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska.

10.8.2017

Charitativní akce podpoří desetiletou Michalku

Martínkovice - Michalka je desetiletá holčička, která od narození trpí neznámou nemocí připomínající dětskou mozkovou obrnu.

9.8.2017

Budoucí tiskaře a grafiky chtějí nalákat na moderní technologie

Velké Poříčí - Ve Střední škole propagační tvorby a polygrafie ve Velkém Poříčí vznikne centrum odborné přípravy za 100 milionů korun. Projekt zahrnuje stavební práce, které umožní soustředění výuky polygrafických oborů do jednoho místa i pořízení nových technologií pro výuku.

6.8.2017

Krajinu beru jako prostor, ve kterém se odehrává život

Náchod - „Podstata krajinomalby leží v ovládnutí zákona, jímž se řídí znamení nebe a země. Krása krajinomalby spočívá v dokonalém zacházení se štětcem. Znám-li krásu krajinomalby, aniž jsem pochopil její vnitřní řád, poruším řád samotné krajiny. Znám-li její podstatu, aniž jsem ovládl její pravidla, projeví se to úpadkem malířské metody.“

6.8.2017

Vodnické slavnosti u rybníka Brodský

Červený Kostelec – V kempu u rybníka Brodský se po celý víkend koná oblíbená letní akce – Vodnické slavnosti.

6.8.2017

Zachránil z potoka podchlazenou ženu, Tomášovi přišel poděkovat syn i starostka

Radešov – Zdánlivě všední pondělní ráno se poslední týden školního roku nesmazatelně zapsalo do životů dvou lidí, které od sebe dělí věkový rozdíl 60 let a jemu odpovídající životní prožitky a zkušenosti. Nad skutkem, který cestou do školy vykonal 18letý student Obchodní akademie Náchod v chladném toku Ledhuje, nelze než uctivě smeknout. 

5.8.2017

Opravená Zázvorka působí jako zašpiněná. Podle památkářů je to v pořádku

Nové Město nad Metují - Věž Zázvorka, která byla součástí městského opevnění a nyní se využívá jako jako galerie a informační centrum, má po dvou měsících oprav nový kabátek. Vzhled věže se ale po stavebních úpravách změnil natolik, že Zázvorka na první pohled působí jakoby zašpiněná od malty.

4.8.2017

Kraj chce s rekonstrukcí špitálu v Náchodě začít příští rok v únoru

Náchod – Únor příštího roku. To je termín, kdy chce hejtmanství začít se stavbou dlouho diskutované, ale i odkládané, náchodské nemocnice. 

4.8.2017

Kraj navýší počet zaměstnanců

Hradec Králové - Úřad bude shánět přes dvě desítky nových úředníků. Vznikne i nový odbor.

3.8.2017

Koulovačka v létě rozdováděla děti na koupališti

Náchod /FOTO/ - Sníh v létě? A proč ne! Mrazivé osvěžení uprostřed horkých letních dnů si dnes 3. srpna odpoledne užívali návštěvníci Jiráskova koupaliště v Náchodě. Ze zimního stadionu jim na vleku přivezli několik kubíků sněhu a koulovačka jako v zimě mohla začít.

3.8.2017

Malíř Korpaczewski v Zeleném domečku vystaví část obrazového cyklu

Police nad Metují – V Zeleném domečku vedle Muzea papírových modelů v Polici nad Metují bude při čtvrteční (3.srpna) vernisáži v 18 hodin představena část z cyklu obrazů „Slova spatřená (několik přísloví a rčení)“ jednoho z nejuznávanějších současných českých malířů Igora Korpaczewského. 

2.8.2017

Vodním záchranářům začíná druhý prázdninový poločas

Česká Skalice - Ve vlastním volnu slouží na Rozkoši celé prázdniny.

2.8.2017

Záhadnou detonaci způsobily stíhačky

Královéhradecko - Mohutnou detonaci zaznamenali ve středu před polednem lidé od Dvora Králové až po Trutnov, ale třeba i na Náchodsku nebo v Dobrušce. "To muselo být něco velkého. Bylo to slyšet i u nás v Rasoškách," napsala do internetové diskuse třeba Monika Zacharová. 

1.8.2017

Zpěvačka a herečka Nelly žila s indiány!

Náchod - Nelly se podařilo při své dovolené v Mexiku dostat na místa, která jsou pro mnohé jen snem. Zkusila na vlastní kůži rituál Mayů na poloostrově Yucatán. 

31.7.2017

Voda na Rozkoši moc radosti nedělá, začíná kvést a zelenat

Královéhradecký kraj – Už je to tady! Zhoršenou kvalitu vody ke koupání hlásí Krajská hygienická stanice (KHS) v Hradci Králové z nádrže Rozkoš v České Skalici. Poslední rozbor vzorků z minulého týdne prokázal nejen sníženou průhlednost vody, ale i zvýšený výskyt sinic a chlorofylu. 

31.7.2017

Radní dali zelenou miliardové opravě špitálu v Náchodě

Náchod - Projekt modernizace a dostavby náchodské nemocnice opět ožívá.

28.7.2017

Znalec běloveské minerálky navštívil Náchod

Náchod - Na začátku týdne Náchod navštívil Vladimír Řezníček, hydrogeolog a balneotechnik, který se už v roce 1962 podílel na průzkumu běloveských zřídel.

27.7.2017

Peticí chtějí zabránit rozšíření přechodu

Machovsko - Přestože z Královéhradecka je to do Polska co by kamenem dohodil a Češi tuhle vzájemnou blízkost rádi využívají, jsou místa, kde se z těsného sousedství neradují. „Nesouhlasíme s rozšířením režimu na česko-polském hraničním přechodu „Machovská Lhota - Ostra Góra“ pro provoz osobních automobilů, vyjma malého příhraničního styku.“

27.7.2017

Vodnice se našla a po týdnech se vrátila ke své rodině

Nové Město nad Metují - Všichni příznivci vodnické populace na Pavlátově louce mohou přestat ronit slzy!

25.7.2017

Policisté kontrolami na východočeském moři předcházejí problémům

Česká Skalice - „Pojď, neboj, bude to fajn. Vezmu skútr a svezeme se na druhou stranu Rozkoše,“ pozval mladík k výletu po hladině východočeského moře svou přítelkyni. Ta na lákavou nabídku kývla a oba mladí lidé vyrazili. Brázdění hladiny tzv. velké Rozkoše ale mělo nečekanou dohru v podobě „uvíznutí“ na bahnitém ostrůvku skrytém jen pár centimetrů pod hladinou. Ztroskotanci se ocitli v úzkých.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení