Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Náchodsko

9.6.2017

Kladské pomezí se představilo v polském městě Chorzów

Náchod, Chorzów - Během prvního červnového víkendu převzal polský Chorzów pomyslnou štafetu v podobě pořádání putovní venkovní výstavy fotografií od polského města Opole a Náchoda, kde v dubnu proběhla vernisáž.

9.6.2017

Žákovské knížky škola zruší, přesto budou mít rodiče dokonalý přehled

Náchod - Už žádné přepisování známek v žákovské knížce za lepší. Konec výmluvám, že školák zapomněl „žákovskou" doma, právě když mu do ní chce rozzlobený kantor napsat poznámku. V Základní škole Komenského v Náchodě, která je největší ve městě a čítá přes osm set žáků, zavádějí nový elektronický informační systém. Nahradí klasické žákovské knížky i třídní knihy.

8.6.2017

Andy Warhol, kmotr pop artu, míří do Police. Zelený domeček prozáří sex

Police nad Metují - Mimořádnou příležitost seznámit se s dílem kmotra pop artu nabídne za týden Zelený domeček v Polici nad Metují.

7.6.2017

Horký víkend v Meziměstí přilákal děti, vyznavače turistických pochodů

Meziměstí - První červnový víkend patřil v Meziměstí tradičním aktivitám. V sobotu Meziměstkému Škrpálu, turistickému pochodu na 20 km, Dětskému dni a v neděli pak mezinárodnímu běhu Měška a Doubravky, jehož 17. ročník tentokrát končil v Meziměstí na koupališti.

7.6.2017

Ze sedmi hnízdišť jsou vylíhlí sokolíci už jen na dvou

Broumovsko - Ze sedmi párů sokolů stěhovavých, které na konci března zahnízdili na Broumovsku, mají už jen dva páry šanci na úspěšné vyvedení mláďat.

6.6.2017

Náchodský místostarosta Miroslav Brát na Špince podpořil Metujské tygry

Červený Kostelec - Oddíl dálkového a zimního plavání Metujští tygři uspořádal na rybníce Špinka u Červeného Kostelce soutěž Českého poháru v dálkovém plavání.

5.6.2017

„Černá“ trať víří prach i emoce

Česká Skalice, Říkov - Českoskalická radnice se potýká s nepříjemným problémem. Obrací se na ni řada obyvatel, kterým vadí hluk rozléhající se z nedávno vybudované motokrosové trati na přelomu katastrálního území České Skalice a Říkova.

4.6.2017

Trochu té Moravy přivážíme i sem na Broumovsko, říká sommelier

Broumov - „Spojení barokního kláštera a vína k sobě neodmyslitelně patří. Vždyť první výroba vína bývala v klášterech. Ke všemu sem jezdím moc rád, je tady úžasná atmosféra a kamarádi říkají, že to teplé a slunečné počasí, takže trochu té Moravy, přivážíme i sem na Broumovsko," usmíval se v sobotu odpoledne Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra, který má na starosti nejvyšší soutěž Salon vín České republiky.

4.6.2017

OBRAZEM: Plemeníci se předvedli v plné kráse

Náchod - Přehlídka mladých plemenných koní se opět po roce konala na louce v Náchodě – Bělovsi.

4.6.2017

Jiráskovo koupaliště otevřou o týden dříve

Náchod - Jiráskovo koupaliště v Náchodě otevře své brány a nabídne prostor k letnímu a vodnímu dovádění už v sobotu.

3.6.2017

Café Herzog se otevřela veřejnosti, kavárna bude ale až za rok

Broumov - První červnovou sobotu se veřejnosti otevřely dveře budovy č.p. 104 na Mírovém náměstí v Broumově - bývalé kavárny Café Herzog.

3.6.2017

Za fosfor v Rozkoši mohou odpadní vody. Už by se do ní neměly vypouštět

Náchodsko - Kvalita vody v Rozkoši je dlouholetým problémem. Aby se podmínky v přírodním koupališti zlepšily, je nutné omezit přítomnost fosforu, který se do přehrady dostává z Rovenského a Šonovského potoka a významně zvyšuje riziko výskytu sinic a zelených řas. Zmíněné přítoky odvádějí odpadní vody z přilehlých obcí.

2.6.2017

OBRAZEM: Hasiči slavili výročí

Nové Město nad Metují - Hasiči v rámci oslav 145 let od založení Sboru dobrovolných hasičů v Novém Městě nad Metují otevřeli dnes dopoledne brány hasičské zbrojnice zdejším mateřským a základním školám. Připravili pro děti zajímavé ukázky, prohlídku techniky i celého zázemí zbrojnice.

2.6.2017

Studenti postavili krystalovou budovu a lázně z vlnité lepenky

Náchod - Studenti Lucie Hitschfelová, Matěj Král, Marie Nedělková a Karolína Peroutková z Vyšší odborné školy stavební a střední průmyslové školy stavební architekta Jana Letzela Náchod vytvořili z vlnité lepenky krystalovou budovu a lázně.

1.6.2017

Polská je v obou směrech opravená a průjezdná

Náchod - Po více než dvou měsících byla dokončená oprava úseku komunikace v ulici Polské a pro osobní vozidla je průjezdná v obou směrech.

1.6.2017

Kouřit, či nekouřit? To je oč tu běží!

Broumov - Dokouřeno. Posledním květnovým dnem vešel v platnost tzv. protikuřácký zákon. Lidé jsou většinou srozuměni s tím, že zakazuje kouření u dětských hřišť, na sportovištích nebo na zastávkách, ale nejvíce kverulují nad zákazem kouření v restauracích, hospodách a barech.

31.5.2017

U Metuje vzniknou místa ke koupání. Nabídnou letní relaxaci i osvěžení

Nové Město nad Metují - Se stoupající rtutí teploměru stoupá i letitá touha zdejších obyvatel mít ve městě koupaliště.

30.5.2017

Zahrada za Domkem Boženy Němcové má připomínat konec 19. století

Červený Kostelec - Současné sadové úpravy zahrady Domku Boženy Němcové jsou v nevyhovujícím stavu a nekorespondují s duchem doby, ve které zde spisovatelka pobývala.

29.5.2017

Hodiny na klášterní věži po letech začnou odbíjet a ukazovat čas

Broumov - Vymleté zuby na ozubených kolech, vyběhané pastorky a unavená ložiska – to je část výčtu „nemocí" kvůli kterým už zhruba od začátku třetího tisíciletí stojí hodiny na věži broumovského kláštera.

29.5.2017

Pietní shromáždění občanů

Náchodsko - Již patnácté pietní shromáždění občanů k uctění památky obětí pochodu hladu a smrti z koncentračního tábora Gross Rosen v Choustníkově Hradišti.

29.5.2017

OBRAZEM: Při pikniku v novém parku se snídalo v trávě

Náchod - V novém parku osobností U města Prahy se v neděli konal první piknik, při kterém se snídalo v trávě.

28.5.2017

Den otevřených dveří spojený s Dětským dnem na letišti

Jaroměř - V sobotu se konal na letišti aeroklubu Dětský den spojený s ukázkami modelářů a předvedení letecké a pozemní techniky. Tak jako každý rok aeroklubáci naplánovali a hlavně zajistili ukázky leteckých modelářů, sportovní soutěže pro děti, prohlídku letecké techniky, hángárů s letadly a zajistili vyhlídkové lety pro zájemce o létání.

27.5.2017

Novoměstští zahradníci donutili hodiny, aby rozkvetly do krásy

Nové Město nad Metují - Téměř tisíc sazenic vysázeli minulý týden zahradníci Technických služeb na náměstí Republiky, kde „rostou" květinové hodiny. K Novému Městu nad Metují neodmyslitelně patří od roku 1960.

26.5.2017

Horolezecký festival věří v účast krále Himálaje

Teplice nad Metují - Když vše dobře dopadne, tak na letošním Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu, který se již po 34. odehraje ve východočeské Mekce horolezců, mohou zanechat stopu dva držitelé Koruny Himálaje, kterou se mohou pyšnit jen horolezci, kteří zdolali všech 14 osmitisícovek.

26.5.2017

OBRAZEM: Bambifest bavil děti i dospělé

Náchod - Park u Střediska volného času Déčko v Náchodě patřil po celý čtvrtek všem, kteří se přišli seznámit s nabídkou různých volnočasových aktivit. Představila se zde řada organizací z Náchodska a na programu nechyběla i vystoupení dětských a mládežnických souborů.

25.5.2017

Nadace Via ocenila Jana Školníka jako nejsilnějšího regionálního filantropa

Broumov - Nadace Via ocenila nejsilnější filantropické příběhy Česka posledních dvaceti let. Ocenění je součástí dvacátého ročníku Ceny Via Bona, který byl výjimečný právě tím, že veřejnost vybírala v on-line hlasování nejinspirativnější filantropické příběhy z celé historie tohoto ocenění.

25.5.2017

Dálkový vodovod nad zemí lidé nechtějí

Náchod - Mánesovo nábřeží v Náchodě, které vede podél řeky Metuje za panelovým sídlištěm v Běloveské ulici, se začalo opravovat. Zvlněné a popraskané chodníky mají být nové a širší, zmizí i nevzhledný parovod. Mnohým lidem se však nelíbí, že dálkový vodovod zůstane i nadále podél nábřeží. Pod zem by se měl dostat až za zhruba osm let. A právě kvůli tomu vznikla petice.

24.5.2017

Snaha o výkup parcel se proměňuje v detektivní vyšetřování, říká správce

Jaroměř, Josefov - Česká společnost ornitologická, která pečuje o ptačí park Josefovské louky, od začátku letošního roku vykoupila dalších několik hektarů pozemků, na nichž se snaží vytvořit ty nejlepší podmínky pro život a rozmnožování vzácných a ohrožených druhů ptáků a obojživelníků.

24.5.2017

Klášterní zahrada slaví deset let od vzkříšení

Broumov - V Lapidáriu broumovského benediktinského kláštera je nyní k vidění výstava nazvaná „10 let klášterní zahrady".

23.5.2017

Učitel hudby rozdává pozitivní energii a získal „cenu Ď“

Police nad Metují - Pavel Čapek je učitel hudby v ZUŠ v Polici nad Metují. Kromě výuky budoucích muzikantů již více než pět let pravidelně ve svém volnu a bez nároku na odměnu dochází do místního domova důchodců, kde za klavírem s písničkou na rtech pomáhá rozjasňovat mysl seniorům. A právě za tuto aktivitu si zasloužil velký dík.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení