VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Náchodsko

2.12.2017

Vila Čerych bude plná Vánoc

Česká Skalice - Vila Čerych v České Skalici v sobotu pořádá tradiční Vánoční trhy, které se konají od 9 do 16 hodin v prostorách vily.

2.12.2017

Při pokládce elektrického kabelu objevili kostry nebožtíků

Nové Město nad Metují /FOTO/ - Kostry šesti nebožtíků, přes sebe poházených v hrobové jámě, objevili archeologové za kostelem Všech svatých v Novém Městě nad Metují. Nález odkryli v souvislosti s pokládkou elektrického kabelu.

1.12.2017

V Broumově se otevřelo zrekonstruované oddělení následné a dlouhodobé péče

Broumov /FOTO/ - Modernější oddělení následné intenzivní péče (NIP) a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP) bylo ve čtvrtek po poledni odpoledne otevřeno v broumovské nemocnici. Po bezmála rok trvajících stavebních úpravách se zde otevřely zrekonstruované pokoje pro pacienty i zázemí pro personál.

1.12.2017

Táborníci budou bivakovat venku

Police nad Metují - Už v pátek odpoledne zamíří na vrchol Broumovských stěn otužilí táborníci všech věkových kategorií, aby se zúčastnili Zimního táboření na Hvězdě.

1.12.2017

Zemědělské družstvo v Šonově hospodaří na více frontách už čtvrt století

Šonov u Broumova /FOTO/ - Když je slabší úroda na polích, tak je dobrý odbyt na kámen z lomu, pokud klesne poptávka po štěrku, tak stoupne zájem o selata a mladá prasata. Zemědělské družstvo Šonov na úpatí pohraničních Javořích hor má široký záběr - od pěstební činnosti na polích, přes chov skotu a prasat po těžbu v lom.

30.11.2017

Na Hvězdu se chystají zimní táborníci, snad se dočkají sněhu

Náchodsko - Už v pátek 1. prosince na vrchol Broumovských stěn zamíří otužilí táborníci všech věkových kategorií, aby se zúčastnili Zimního táboření na Hvězdě.

30.11.2017

Na lyže můžete na Černou horu a Pomezky

Krkonoše - V sobotu začíná lyžařská sezona ve Skiareálu Malá Úpa. Příští pátek odstartuje také ve Špindlerově Mlýně a Peci pod Sněžkou. Ve dvou horských střediscích budou o víkendu otevřené sjezdovky. Po SkiResortu Černá hora-Pec, který před dvěma týdny zahájil lyžařskou sezonu na Černé hoře, spustí poprvé vleky rovněž Ski areál Malá Úpa.

30.11.2017

Nádraží v Náchodě získalo dvě ocenění

Náchod - Železniční stanice Náchod obdržela zvláštní cenu v 11. ročníku soutěže o nejkrásnější nádraží v České republice, a to za celkovou modernizaci, propojení s autobusovým terminálem a za přívětivou péči o cestující.

29.11.2017

Po utrácení přišel čas na darování

Broumov - Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé v úterý dorazil Giving Tuesday - světový svátek dárcovství a nejštědřejší den v roce. Klášter Broumov se do oslav také rozhodl zapojit.

28.11.2017

Přidejte se k nám a zazpívejte si koledy s celým Českem

Náchodsko - Tradice se musejí dodržovat, a tak i letos se sejdeme na mnoha místech v republice a zanotujeme si známé vánoční písně. Akce Česko zpívá koledy s Deníkem se letos uskuteční 13. prosince od 18 hodin.

28.11.2017

Ochránci přírody zachraňují Zbytka

Bohuslavice nad Metují - Český svaz ochránců přírody usiluje o vykoupení několika pozemků v přírodní rezervaci Zbytka. Chtěl by zde obnovit cenné slatě, střední les a tůně pro kuňky. Jak v pondělí ochránci přírody uvedli, je veřejná sbírka na výkup právě v „poločase“.

28.11.2017

Besedy zvou do historie Broumova

Broumov - Městská knihovna dnes pořádá setkání s pracovníkem Okresního archivu Trutnov s Janem Kafkou a jeho knihou „V hodině velké zkoušky“. Od 17 hodin se dozvíte co se dělo s broumovským klášterem v době totality.

28.11.2017

Vrata dokořán. Zemědělci slavili čtvrtstoletí

Šonov - Poslední listopadovou sobotu bylo na dvoře Zemědělského družstva v Šonově výrazně více živo než bývá obvyklé.

27.11.2017

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ TGM v Náchodě a ZŠ Velké Poříčí

Náchodsko - Ve středu 29. listopadu přinese Náchodský deník čtenářům další díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

27.11.2017

Zimní táboření na Hvězdě se blíží

Police nad Metují - První tři prosincové dny budou patřit Zimnímu táboření na Hvězdě, které polický Klub přátel turistiky pořádá již po čtyřiapadesáté.

27.11.2017

Svíčkovým králem se stal a v soutěži triumfoval domácí Sláva Doubek

Česká Skalice /FOTO/ - Svíčková je druh typické české omáčky. Vyskytuje se mnoho druhů receptů, které mírně mění její chuť. Nedá se tedy hovořit o jediném univerzálním receptu. Stejně jako u guláše či bramborového salátu, co výtvor, to originál.

27.11.2017

Úspěch Patrika Kligla v Českém poháru

Praha/ Náchod /ROZHOVOR/ - V sobotu 18. listopadu se v Praze v Divadle pod Palmovkou konalo galaodpoledne hasičských sportů, kde byly mimo jiné také vyhlášeny celkové výsledky seriálu závodů Českého poháru 2017 v běhu na 100 metrů s překážkami.

26.11.2017

FOTO: V Náchodě přivítali nové občánky

Náchod - V sobotu dopoledne přivítal v obřadní síni náchodské radnice nedávno narozené občánky města starosta Jan Birke.

25.11.2017

Chtějí mít větší pocit bezpečí, zájemců o zbraně stále přibývá

Meziměstí - Zastřílet si do Čech rádi přijíždějí Polácii Holanďané.

24.11.2017

Další krok? Obchvat Náchoda

Náchod /VIDEO/ - Letošní rok je pro tranzitní dopravou přetížený Náchod poměrně zlomovým.

24.11.2017

Josefovské louky budou spásat divocí koně

Jaroměř, Josefov - V ptačím parku Josefovské louky se má v příštím roce prohánět a pást stádo divokých koní.

24.11.2017

FOTO: Conrad Vorlauf se přesunul do Chomutova

Jaroměř - Železniční muzeum Výtopna v Jaroměři se dnes rozloučila se vzácnou historickou parní lokomotivou Conrad Vorlauf z roku 1873. 

24.11.2017

O finále soutěže Svačina roku usiluje i studentka teplické školy

Teplice nad Metují - Do 5. ročníku celostátní soutěže Svačina roku s Rio Mare se přihlásilo 38 škol a mezi nimi i Střední škola hotelnictví a společného stravování Teplice nad Metují. Do uzávěrky korespondenčního kola dorazilo více než 120 receptů z nichž odborná porota vybere do 27. listopadu 15 finalistů.

24.11.2017

Jaroměř ocenila významné občany města

Jaroměř - Město Jaroměř dne 17. listopadu neoslavilo jen Den boje za svobodu a demokracii, ale také již potřetí ocenilo významné občany města, a to hned v několika kategoriích.

24.11.2017

Po 70 letech zvolili benediktini arciopata, stal se jim Siostrzonek

Broumov - Kapitula Benediktinského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze-Břevnově, jehož součástí je i broumovské opatství sv. Václava, zvolila tento týden v úterý 61. opata břevnovského kláštera. Stal se jím dosavadní převor-administrátor P. Petr Prokop Siostrzonek.

23.11.2017

Vánoční strom je ozdoben, bude zářit v bílo-modrých barvách

Broumov - Vánoční strom ve čtvrtek 23. listopadu zdobili z vysokozdvižné plošiny zaměstnanci technických služeb.

23.11.2017

Student napsal Alžbětě II. A do Martínkovic přišla královská odpověď

Martínkovice, Londýn - „…a tak se Vojta rozhodl, že napíše královně dopis…“ Ne – to opravdu není úryvek z žádné pohádky, ale skutečnost, o kterou se postaral 16letý student broumovského gymnázia Vojtěch Hrábek z Martínkovic.

22.11.2017

U Vlkova obnovují alej starých odrůd jabloní

Vlkov - Nové vysokokmeny starých odrůd jabloní dosadili o víkendu v aleji vedoucí od Vlkova k tzv. Vachkovu mostku vlkovští občané spolu se členy Českého svazu ochránců přírody ze Smiřic, kteří tuto akci na jaře letošního roku iniciovali.

22.11.2017

Přituhuje. Otužilci lákají do vody další odvážné „blázny“

Náchodsko - S chladnějším počasím přituhuje i v rybnících a řekách. Třeba v Náchodě v Metuji je nyní okolo čtyř stupňů. To se zamlouvá především otužilcům. Odkládají svršky i stud a noří se do chladné lázně. Dokonce i s úsměvem. Věří v pevnější zdraví, odhánějí stres, posilují vůli a navazují nová přátelství, která spojuje láska ke studené vodě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT