Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Náchodsko

6.5.2017

Závod malotraktorů a sekaček

Žernov - Na prvního máje se v městysu uskutečnila technická soutěž malotraktorů a sekaček bez rozdílu kubatur.

4.5.2017

Hladoví vlci opět útočí. Pro ovce přišli až do vsi

Broumovsko /VIDEO/ - Nelítostní vlci, žijící v lesích na Broumovsku, opět surově zaútočili. Tentokrát si vybrali ovce farmáře Jana Šefce z Lachova nedaleko Teplic nad Metují. Několik zvířat napadení nepřežilo, další kvůli poranění zřejmě nedožijí dalšího dne.

4.5.2017

Stavba pevnosti: šest tisíc hodin práce

Josefov - Jen několik desítek metrů od turisticky vyhledávaného vstupu do podzemí v Bastionu No. I, který je vstupní branou do jednoho z nejrozsáhlejších podzemních obranných systémů v Evropě, stojí bývalá hradecká brána.

3.5.2017

Pendleři z automobilky plní příkopy podél silnic odpadem

Náchodsko - Starosta Nového Hrádku byl šokovaný a naštvaný zároveň. Zaměstnanci městyse posbírali z příkopů hromadu odpadků z polských výrobků.

3.5.2017

Hudební festival symbolicky zahájil Jaroslav Svěcený

Broumov - Koncertem pro deset strun se v pondělí 1. května rozezněl sál Dřevník broumovského kláštera. Vystoupení Jaroslava Svěceného a Miloslava Klause symbolicky zahájilo letošní 12. ročník hudebního festivalu Za poklady Broumovska.

2.5.2017

Kuřáci skončí na chodníku

Náchodsko - A co radnice? Chystají se přijmout nějaká opatření, aby kuřáci vystrnadění od piva na chodník před hospodu nepohoršovali s cigaretou v ruce veřejnost nebo nerušili noční klid?

1.5.2017

OBRAZEM: Filipojakubská noc v našem regionu

Náchodsko - Filipojakubská noc na Náchodsku byla ve znamení čarodějnických rejů, pálení ohňů, zábavy hlavně pro nejmenší a následně i stavění májky. Na fotografiích vás zavedeme do Provodova, na Dobrošov, k josefovské pevnosti i k "Plechovce" v Náchodě.

1.5.2017

Čarodějnice Kačmíra za soumraku odletěla z hranice neznámo kam

Jasenná /FOTO/ - Opět se v podvečer Filipojakubské noci sešli příznivci TJ Sokola Jasenná a občané Jasenné aby oslavili tento svátek v duchu tradic.

1.5.2017

Čarodějnice v Žernově

Žernov - V předvečer filipojakubské noci se čarodějnice i čarodějové slétli také do Žernova. V průvodu, který začínal "u Lipky", došli až do areálu u rozhledny, kde se se konaly hry a zábava zejména pro ty nejmenší.

30.4.2017

Ovčácké slavnosti se vydařily

Ratibořice /FOTO, VIDEO/ - Den Země aneb Ratibořické ovčácké slavnosti přilákaly v sobotu do Babiččina údolí stovky lidí.

30.4.2017

Náchod chce ve spolupráci s Židovskou obcí zachránit bývalou obřadní síň

Náchod, Praha – Město Náchod v poslední době usiluje o rekonstrukci bývalé židovské obřadní síně v sousedství areálu starého židovského hřbitova, který sloužil svému účelu čtyři století.

29.4.2017

Pod čarodějnici chtěli přiložit i pneumatiky

Nové Město nad Metují - Pálení čarodějnic je tradice, která je v Novém Městě nad Metují spojena především s ohňovou hranicí u mostu pod hřbitovem v Krčíně. Tam se však letos kromě klestí a větví objevily na obrovské hromadě například pneumatiky, starý nábytek, gauče a křesla.

28.4.2017

Muž, který ztrpčoval život lidem v Náchodě, dobrovolně nastoupil léčbu

Náchod - V posledních týdnech byli občané Náchoda obtěžováni nevhodným chováním Romana R.. Situace se stále stupňovala a policisté i městští strážníci museli mnohdy reagovat na podněty občanů i několikrát denně. Jednalo se nejen o nevhodné chování, ale i rušení veřejného pořádku či podezření z majetkové trestné činnosti.

27.4.2017

Adršpašsko-teplické skály o prodlouženém víkendu očekávají invazi turistů

Teplice nad Metují, Adršpach - Zdvojené směny pracovníků v turistickém ruchu a nepřehlédnutelná účast policejních hlídek. Tak to bude vypadat o tomto prodlouženém víkendu v okolí Adršpašsko-teplických skal.

27.4.2017

Město rozdělilo peníze na prevenci

Nové Město nad Metují - Město i letos rozdělilo peníze na prevenci rizikového chování dětí a mládeže.

27.4.2017

V nemocnici se připravovali na krizovou situaci

Náchod - Náchodská nemocnice v rámci středečního cvičení integrovaného záchranného systému přijala desítku pacientů ze simulované železniční nehody pod názvem Tunel 2017.

26.4.2017

Drama v tunelu. Záchranáři cvičili spolupráci

Velké Petrovice - Křik, nářek a volání o pomoc se ve středu ozývaly z Petrovického tunelu nedaleko železniční zastávky Police nad Metují, kde osobní vlak narazil do uvolněného kamene ze svahu a vykolejil.

26.4.2017

Mladí a nadaní mohou žádat o stipendium v Talentovém fondu Broumovska

Broumov - Talentový fond Broumovska obecně prospěšné společnosti Pro rozvoj Broumovska připravil pro mladé nadané uchazeče s vazbou na region v území CHKO Broumovsko otevřené grantové kolo na podporu získání zahraniční zkušenosti ve formě studia v zahraničí, odborné stáže nebo jiné zkušenosti z oboru umění či vědy ve školním roce 2017/2018. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2017.

25.4.2017

Policisté na kolách kontrolovali, zda nejsou cyklisté pod vlivem alkoholu

Jaroměřsko - Na tradiční organizovaný jarní pochod a cyklovýlet zvaný „Okolo Jaroměře" vyrazili na bicyklech v sobotu 23. dubna policisté Obvodního oddělení Jaroměř.

25.4.2017

Memoriál Jirky Beka

Náchod - Přestože sobotní ráno nepřekvapilo deštivým počasím, příjemně překvapila účast mladých hasičů na dopravním hřišti v Náchodě-Bělovsi.

25.4.2017

Maratonu s udicí se ryby moc účastnit nechtěly

Červený Kostelec - Celkem 54 rybářů z celé republiky „okupovalo" od pátečního do nedělního poledne rybník Brodský u Červeného Kostelce, kde se konal závod v nonstop 48 hodinovém lovu ryb na udici. Přestože se jednalo jarní maratón, tak podmínky na břehu jarní nebyly. A podle pasivity ryb se šetřilo energií i pod hladinou.

24.4.2017

Turistické trasy se postupně probouzí. Navzdory počasí

Náchodsko, Trutnovsko - Navzdory mrazivému počasí se začínají probouzet turistické trasy v regionu. V sobotu do nové sezony vstoupili třeba v Novém Městě nad Metují.

24.4.2017

Další atrakce v Bezděkově

Náchodsko - Díky atraktivní poloze u vstupu do Broumovského výběžku, zásluhou dobré přístupnosti po silnici, ale také proto, že tudy vedou lákavé cyklostezky a pěší trasy, je Bezděkov nad Metují stále navštěvovanějším turistickým místem.

24.4.2017

Vycházky po zaniklých památkách lákají další zájemce

Náchodsko - Na tajemnou exkurzi spojenou s pátráním po okolních zaniklých a neznámých lokalitách - středověkých tvrzích, hradištích, dvorech či bazilikách, se v neděli již potřetí vypravili nejen obyvatelé obce Vlkov s historikem Ondřejem Tikovským.

23.4.2017

Brány města se otevřely turistům i návštěvníkům

Nové Město nad Metují – Stovky lidí se v sobotu zúčastnily tradičního zahájení nové turistické sezony, slavnosti nazývané Brány města dokořán. Akce se konala na Husově náměstí.

23.4.2017

Nadšenci šli na Dobrošov bez bot

Náchodsko - I přes trochu extrémní podmínky si parta čtrnácti nadšenců užila netradiční sobotní výlet na Jiráskovu chatu, a to bez bot.

23.4.2017

Počátky lokální železniční dopravy v severovýchodních Čechách

Náchodsko - Knihou o počátcích železnic v regionu vedou koleje až na poslední zastávku monarchie.

21.4.2017

Kolem autobusového terminálu je trochu dusno

Nové Město nad Metují - Novoměstští se dočkají nového moderního autobusového terminálu na Rychtě za více než 18 milionů korun.

21.4.2017

Na křižovatku budou dohlížet medvědi

Náchod - Medvědi Dáša a Ludvík, kteří už dlouhá léta obývají příkop náchodského zámku, budou mít své dvojníky.

21.4.2017

Na Teplicku teplota klesla k -9 stupňům

Broumovsko, Teplicko - Zřejmě nejmrazivější noc letošního jara mají za sebou i sokoli stěhovaví, kteří se v Teplických skalách, v Broumovských stěnách a na stolové hoře Ostaš snaží vychovat novou generaci těchto elegantních dravců. Nemohou ohrozit mrazivé teploty, které včera na Teplicku klesly v pět hodin ráno až na devět stupňů pod nulou snůšku vajec?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení