Město Náchod zve v 17 hodin na slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Masarykovo náměstí. V podvečerní programu se můžete těšit na hudební vystoupení pro naladění vánoční atmosféry.

Město Česká Skalice zve od 16 hodin na náměstí, kde si poslechnete melodie, které vás vánočně naladí, zároveň se můžete při svařeném víně nebo čaji setkat s přáteli a dětmi. Nezapomeňte si vzít s sebou zvoneček, kterým zazvoníte při rozsvícení stromečku. Zahraje Scholasticus Brass Quintet s tradičními i netradičními vánočními melodiemi. Podvečerem provede ředitelka SVČ Bájo Lada Vacková.

Slavnostní rozsvícení stromečku v Červeném Kostelci se uskuteční od 16 hodin na náměstí T. G. Masaryka. Připraveno je pásmo básniček, písniček a tanců. V 16 hodin se koná také slavnostní rozsvícení stromečku u hostince Olešenka u Aleny v Olešnici. Vystoupí žáci MŠ a ZŠ Olešnice.

První adventní neděle v Polici nad Metují se koná od 17 hodin na náměstí. Můžete se těšit na představení souboru Divadlo Lůza, které vychází z křesťanské tradice zobrazující události a postavy, související s narozením Ježíška. Na programu je i setkání s Mikulášem a čerty, rozsvícení vánočního stromu. V prodeji budou teplé nápoje. Pomozte přírodě a doneste si vlastní hrneček.

První adventní nedělea rozsvícení vánočního stromu v Broumově se uskuteční na Mírovém náměstí od 16.30 hodin. Připravena je vánoční hudební pohádka, rozsvícení vánočního stromu a koncert Adély Jonášové.

Tradiční setkání na náměstí ČSA v Jaroměři ve 12 hodin, kdy bude rozsvícen vánoční stromek. Vystoupí skupina Čokoli, hudebníka Ondřej Ruml a na programu je i světelná show skupiny Led Dance.