V neděli 2. prosince odstartovaly Adventní prohlídky, které během čtyř adventních nedělí zavedou návštěvníky do nejkrásnějších historických interiérů kláštera a přiblíží adventní zvyky a tradice. Na Adventní prohlídky navážou Vánoční prohlídky (24. a 26. prosince v 11 a 13 hodin) a Silvestrovské prohlídky (31. prosince v 11 a 13 hodin). Tyto prohlídky doplňují nabídku klasických prohlídkových okruhů, které jsou pro veřejnost otevřeny po celý rok, každý den.

Kouzelný svět středověku a knihtisku odhalí Interaktivní prohlídky Skriptoria, určené dospělým i dětem. Tyto prohlídky se konají 8. a 15. prosince ve středověké klášterní písárně, která je běžně přístupná pouze školním kolektivům při vzdělávacích programech Maiwaldovy akademie.

Atmosféru nadcházejících Vánoc navodí Adventní koncert Stěnavanu (9. 12.), kurz zdobení vánočních perníčků (11. 12.) a oblíbený Adventní trh (16. 12.). Milovníkům literatury bude určeno Literární Café, jež v broumovské Městské knihovně nabídne autorské čtení spisovatelů Ivety Merglové a Anny Markowitz (11. 12.). Pokračovat bude i program ArtCafé, který do klášterní Kreslírny přiveze jazzový koncert tria Török-Slavík-Křišťan (12. 12.), a program ScienceCafé, který láká na přednášku o počátku knihtisku (13. 12.). Do předvánoční atmosféry se naladí také klášterní restaurace U Tří růží, která bude během adventních víkendů nabízet speciální menu, a klášterní kavárna Café Dientzenhofer, kde bude možné objednat vánoční cukroví nebo zakoupit dárkové balíčky. Podrobnosti o všech akcích najdou zájemci na webu či facebookovém profilu kláštera.

Kateřina Ostradecká