V Japonsku již skupina létala několikrát, proto letci vědí, že je cesta velmi zdlouhavá. Nejdříve letadla na domovské základně na letišti v Josefově členové Flying Bulls odstrojili a poté naložili do přepravních kontejnerů. Do Japonska tedy nepoletí ve svých letadlech, ta se tam dopraví lodí. Teprve až budou letouny na místě, vydají se za nimi samotní letci.


„V Japonsku letadla smontujeme. Provedeme zkušební lety a uskutečníme několik nácviků před samotnou soutěží,“ řekl pilot Jaroslav Krejčí, který létá na pravém křídle formace.


Samotná soutěž v akrobatickém létání se bude konat nad závodní drahou pro motocyklisty. „Soutěž bude zahájena na přelomu října a listopadu a potrvá asi čtyři dny,“ informoval ještě pilot.


V současné době budou mít akrobaté trochu klidu a zaslouží si ho. Celé léto totiž létali a navštívili několik zajímavých zemí. Létali například v Albánii, podívali se do Kyjeva, Rakouska, Švýcarska a předvedli své umění i divákům ve Španělsku.


Mezi zeměmi, v nichž akrobaté létali, jsou značné rozdíly, které mají vliv na životnost stroje a jsou spojené s určitým rizikem. To se týká hlavně pouštních oblastí a písku, který zanáší motor. „V Japonsku ale nic takového nehrozí. Je tam čistý vzduch a létá se tam dobře,“ dodal Krejčí.