VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Diskutují o Alejce, vyhlásili soutěž pro veřejnost

Broumov - Projekt na obnovu nejstarší veřejné parkové plochy v Broumově, parku Alejka, odstartoval vloni v létě poté, co zvítězil v grantové výzvě nadace Proměny. Ta projekt podpoří příspěvkem ve výši až 25 milionů korun.

1.4.2008
SDÍLEJ:

Současný vstup do parku má do někdejší reprezentativnosti hodně daleko – vydrolené cihly, posprejované zdi a vyvrácené sloupky a okolní nepořádek pohodu určitě nenavozují.Foto: DENÍK/Jiří Řezník Špreňar

V rámci plánované proměny parku bude mimo jiné vybudován nový mostek přes Liščí potok, děti se zas mohou těšit na dětské hřiště s netradičním přemostěním potoka. Projekt zahrnuje také rekonstrukci cesty kaštanovou alejí i obnovu aleje samotné.


Po dvou setkáních s veřejností a na základě doporučení odborníků na dendrologii budou stávající nemocné jírovce, které trpí mechanickým poškozením a houbovými chorobami, nahrazeny novými stromy. Pro všechny zájemce připravuje město Broumov besedu, v rámci které bude obnova aleje znovu podrobně vysvětlena.


Na téma Význam zeleně a parků pro obyvatele města a obnova aleje v parku Alejka budou odborníci s veřejností debatovat 17. dubna na veřejné besedě. Zajímavé informace z oblasti městské zeleně a inspiraci z domova i zahraničí bude prezentovat Radmila Fingerová a Přemysl Krejčiřík následně vysvětlí nutnost obnovy aleje v parku Alejka.


„Společně budeme mít možnost rozhodnout, který druh stromu v nové aleji vysadíme. Pro všechny příznivce Alejky bude navíc na závěr vyhlášena soutěž,“ informuje o záměrech na měsíc duben Jolana Říhová z nadace Proměny.

Napište, natočte, vyfoťte či namalujte příběh z Alejky

Dnešním dnem rovněž startuje soutěž s názvem Příběhy z Alejky. Zájemci mohou podle vlastní fantazie i dostupných informací vymyslet co nejzajímavější a nejoriginálnější příběh z Alejky.

Takto vypadala Alejka dříve

„Může jít o skutečný či smyšlený příběh, pohádku z prostředí Alejky doplněnou fotografickými záběry, divadelní hru odehrávající se v Alejce nebo videodokument o proměnách Alejky,“ upřesňuje Jolana Říhová, a dodává, že příběh je možné zpracovat literární nebo výtvarnou formou či zvolit některou modernější variantu, jako jsou fotografie, video nebo audiozáznam. „Soutěž není věkově omezena a zúčastnit se jí mohou jednotlivci i kolektivy. Práce odevzdávejte nejpozději do 31. května osobně nebo poštou na adresu Dáša Zbořilová, DDM Ulita Broumov, Komenského 245, 550 01 Broumov nebo elektronicky na e-mail: dasa.zborilova@tiscali.cz. Nezapomeňte uvést vaše jméno, věk a kontaktní údaje pro případné předání ceny,“ vyzývá Jolana Říhová k účasti v soutěži, ve které porota vybere nejlepší příběhy a v červnu vyhlásí vítěze.


Nejúspěšnější autoři se již nyní mohou těšit na hodnotné odměny, vhodné pro využití k nejrůznějším volnočasovým aktivitám v parku, a to nejen v Alejce (např. piknikový koš, pétanque, sportovní potřeby apod.). „Nejlepší práce budou zveřejněny na výstavě a prezentovány v propagačních materiálech na podporu parku Alejka,“ dodala na závěr Jolana Říhová.

Autor: Jiří Špreňar

1.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení