Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Almanach Střední školy řemeslné

Jaroměř - Ke konci roku 2011 se nám dostal do rukou pozoruhodný ALMANACH Střední školy řemeslné v Jaroměři s podtitulem 125 let učňovského školství 1186-2011 a 105 let hlavní budovy školy 1906-2011.

29.12.2011
SDÍLEJ:

Jiří Uhlíř.Foto: Archiv

Brožuru vydala Střední škola řemeslná (SŠŘ) v Jaroměři v září 2011 u příležitostí oslav. Almanach je bohatě ilustrovaný barevnými fotografiemi a přináší v textové části vhled do historie i současnosti školy. Obsahuje úvodní články, a to význam školy z počítače starosty Jaroměře Jiřího Klepsy, cenný přehled dějin školy i její přítomnosti od ředitelky školy Jitky Kočišové, o současných řemeslech na škole pojednává Zdeněk Vítek, zástupce ředitelky pro odborný výcvik. Ve veřejnosti jsou známé svými zakázkovými výrobky obory tesař, truhlář, kovář a podkovář, umělecký kovář a zámečník, pasíř. Mezi výukově mladší obory patří opravář zemědělských strojů, protože mohou volit specializaci svářeč, řidič, obráběč, automechanik a zámečník. Nejmladší oborem je umělecký keramik. Truhláři i tesaři si stále udržují vysokou úroveň stejně jako obory kovář a podkovář na poli mezinárodních soutěžích a jaroměřští mladí řemeslníci této školy se tradičně umisťují na předních místech. Škola je výborně vybavena potřebnými dílnami a zařízeními na moderní úrovni včetně audiovizuální didaktické techniky a počítači. Karel Volšička uvádí za poslední pět let výpis ze školní kroniky 2006-2011, který prozrazuje úspěchy školy. Za poslední pětiletí je také uveden seznam zaměstnanců od roku 2007 do současnosti a seznam absolventů školy podle jednotlivých oborů od roku 2007 do roku 2011 včetně nástavbového studia. Škola má též dobré zázemí v moderním domově mládeže, o čemž pojednává článek Kamily Havrdové, vedoucí vychovatelky. Akademický malíř Jiří Škopek se svěřuje se svým působením coby pedagoga výtvarné výchovy a dějin umění v letech 2000-2008.

Úspěchy jaroměřských učňů oboru truhlář a tesař na poli národním i mezinárodním bilancuje Ladislav Hrycík, vedoucí učitel odborného výcviku dřevo-oborů, a Ladislav Dvořák, vedoucí učitel odborného výcviku kovo, přičemž učňové obsazují přední místa v soutěžích a velmi dobře reprezentují školu.

O modernizaci školních objektů a investicích na škole v posledním pětiletí informuje Marie Hejdová, správce rozpočtu.

Jiří Uhlíř

29.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volební komise v Rožmitále u Broumova měla na strosti nejmenší okrsek na Broumovsku. S přenosnou volební urnou navštívily členky volební komise i manžele Žočkovy, pro které by kvůli vysokému věku byla návštěva volební místnosti náročná.
3

Manželé Žočkovi volili doma, komise za nimi přijela s přenosnou volební urnou

Volby v železničním muzeu "výtopna" v Jaroměři.
13

OBRAZEM: V Jaroměři volí mezi historickými vlaky

Do volební místnosti v centru Broumova mířili turisté s volebními průkazy

Broumov – Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se dnes v osm hodin přehouply do druhého dne i ve volebním okrsku číslo šest, který sídlí ve Staré radnici na Broumovském náměstí. Za včerejšek odvolilo zhruba 37% evidovaných voličů.

Nová sezona začala už také výběrům

Náchod - První ze dvou venkovních turnajů okresních fotbalových výběrů kategorií U11 a U12 se odehrál ve Rtyni v Podkrkonoší a v Úpici.

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Náchod - Do volebních místností dnes zavítali i političtí matadoři - předseda KDU-ČSL a místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek, místopředseda ČSSD, poslanec a starosta Náchoda Jan Birke i poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Královéhradecko - Adolfu Klepšovi mohou voliči posílat preferenční hlasy. Nepropadnou. Podle krajského úřadu připadnou straně, za kterou Klepš kandidoval. Přesto je to podle úředníků neobvyklá situace a poslané hlasy lze vnímat pietně či symbolicky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení