„Od tohoto pondělí čeká na čtenáře bohaté menu v Burze knih a časopisů. Ceny jsou příznivé, výběr veliký. Burza bude probíhat po celý říjen, v případě zájmu ještě v listopadu. Noví čtenáři, malí i velcí, kteří se zaregistrují do této soboty, získají roční členství zdarma. Zapomnětlivým přijde vhod amnestie, tedy odpuštění sankčních poplatků,“ informovala vedoucí knihovny Jaroslava Vítová.


Během prvních tří říjnových střed na čtenáře čeká Internetová kuchařka. „Vždy od 9 do 11 hodin se rozsvítí monitory počítačů a čtenáři se naučí, jak se brouzdá internetovou sítí. Kurz je zdarma,“ sdělila Vítová.


Milovníkům cestování je určen dezert v podobě dvou čtvrtečních přednášek. Již tento čtvrtek se v knihovně představí cestovatelé, fotografové a autoři cestopisných knih Lenka a Václav Špillarovi, kteří čtenáře zavedou do národních parků amerického středozápadu.


O čtrnáct dní později, tedy 18. října, přijede do knihovny mladý cestovatel Ondřej Valášek, který pro čtenáře připravil přednášku s názvem Neuvěřitelná Indie. Obě přednášky začínají v 17.30 hodin a vstupné je 30 korun.