Předchozí
1 z 9
Další

Našich čtenářů jsme se zeptali, co na volební výsledky říkají…

Jaroslav Pich, starosta, Libňatov.Zdroj: archiv J. Picha

Jaroslav Pich, starosta, Libňatov

Jsem strašně rád za to, že k volbám přišlo tak hodně lidí, to je důležité. Věřím, že se stát vrací na cestu demokratického vývoje a zároveň odvrací od populistického, rozhazovačného a nafrněného vedení. Zcela jistě přijdou nové chyby a nová roztrpčení lidí, noví poslanci ale musí dokázat, že jejich vize budoucnosti je ta pravá. Věřím, že se letošními volbami posílilo demokratické směřování státu, že se do České republiky vrací slušnost, lidskost a zároveň politická zkušenost přicházející s lidmi z komunální politiky.

Milan Bajer, majitel kavárny, PardubiceZdroj: Archiv

Milan Bajer, majitel kavárny, Pardubice

Pravda a láska znovu zvítězila. Teď už snad nadobro a bez rudých ďáblů.

František Čermák, senior, Jičín.Zdroj: archiv F. Čermáka

František Čermák, 83 let, důchodce, Jičín

Z výsledků voleb nejsem nadšený, důvěřoval jsem současné vládě a pamatuji dobu, kdy ODS nejen rozprodala a rozdělila republiku, a jejich program "antibabiš" nic neřešil. Vítězné koalice se 40 let vymlouvaly na komunisty a teď očekávám, že se 50 let budou vymlouvat na Babiše. Je mi líto KSČM, která se je jako jediná dodnes chová státotvorně.

Miloš Malý, správce aplikace u soudu a kouzelník, Náchod.Zdroj: archiv M. Malého

Miloš Malý, správce aplikace u soudu, kouzelník, Náchod

Myslím, že výsledky voleb nejsou nijak zvlášť překvapivé a zrcadlí mimo jiné i názorovou rozštěpenost naší společnosti. Již dlouhodobě mě jen mrzí, že se čím dál víc voličů nechává strhnout vztekem a strachem a tak získávají moc a podporu i ti, kdo ten vztek a strach - často nesmyslně - přiživují. Asi je dobře, že žádná strana ani koalice nezískala absolutní většinu. Zůstává variabilita, která podporuje diskuzi a více pohledů na současné problémy. Kéž by se alespoň v zásadních věcech dokázali spojit a rozhodovat v souladu se zdravým rozumem a tím, co je prospěšné pro naši zemi - ne jen pro ně samotné a jejich strany.

David Novotný, pořadatel kulturních akcí, ředitel Muže roku či Anděl mezi zdravotníky, Náchod.Zdroj: archiv D. Novotného

David Novotný, pořadatel kulturních akcí, ředitel Muže roku či Anděl mezi zdravotníky, Náchod

Jsem moc rád, že volby jsou svobodné v naší zemi. Myslel jsem si, že vyhraje ANO podle průzkumu a jsem překvapen, jak to dopadlo, avšak blahopřeji vítězům. Ať už bude vládnout kdokoliv, bude to velmi náročné období pro naši zemi. Já jsem vybíral hlavně lidi, které znám osobně. Bude mi chybět mezi poslanci starosta města Náchod Jan Birke. Určitě to bude velmi složité období pro jakoukoliv vládu. Hlavně ať se sestaví vláda velmi brzy.

Oldřich Suchoradský, učitel, Hradec KrálovéZdroj: Archiv

Oldřich Suchoradský, učitel, Hradec Králové

Výsledky voleb mne překvapily v tom, že je nevyhrálo ANO, když se o to předseda tolik silně snažil. Na druhou stranu mě mrzí, že v nové Sněmovně bude chybět levice, což obyčejní lidé pochopí, až si vítěz bude myslet, že si může v této pozici dělat co bude chtít. Že však došlo ke změně vítám, protože už dlouho byla potřeba, a měla přijít dřív. Ať vítěz voliče přesvědčí, že umí řídit naši zemi lépe.

Jan Koudelka, diplomovaný terapeut, SmiřiceZdroj: Archiv

Jan Koudelka, diplomovaný terapeut, Smiřice

S výsledky jsem spokojený. Myslím, že lidé už měli dost téhle vlády a nekonečného vykrucování premiéra.

Martina Pelikánová, mateřská dovolená, PřevýšovZdroj: Archiv

Martina Pelikánová, mateřská dovolená, Převýšov

Vítězná strana mým favoritem nebyla, ale jsem ráda, že nevyhrálo ANO, a že Spolu a PirStan chtějí vytvořit společnou vládu.

Veronika Čížková, projektantka, Hradec KrálovéZdroj: Archiv

Veronika Čížková, projektantka, Hradec Králové

S výsledky voleb jsem spokojená. Volily jsme s mamkou vítěznou stranu. A slavíme i neúspěch komunistů.